Komunikaty PR

Kościół Uliczny w Warszawie obchodzi 11 lat

2021-09-08  |  16:00
Biuro prasowe

110 tysięcy posiłków, 558 cotygodniowych spotkań - Kościół Uliczny w Warszawie obchodzi 11 lat

We wrześniu swoje urodziny obchodzi Kościół Uliczny – organizacja, która od 11 lat wspiera osoby bezdomne w Warszawie, a także dała impuls dla 13 kolejnych miast w całej Polsce. Jako jedna z nielicznych nieprzerwanie trwała ze swoją pomocą, także w trakcie najsurowszych obostrzeń pandemicznych: najtragiczniejszego czasu dla ludzi bezdomnych. 08.09.2021 urodziny kościoła ulicznego są obchodzone wraz z głównymi solenizantami, osobami bezdomnymi - w miejscu cotygodniowych spotkań, na warszawskiej Patelni przed Metrem Centrum. W ten szczególny dzień poza wydawanymi posiłkami i tortem, na wszystkich gości czeka także koncert zespołu Exodus 15.

W Warszawie mieszka ponad 2.5 tysiąca osób bezdomnych, osób o ciekawych, trudnych
i pouczających historiach, historiach które rzadko mają okazję być opowiedziane. Są to ludzie pozbawieni nie tylko domu ale przede wszystkim nadziei na powrót do godnego życia. Wsparciem dla nich służą organizacje pozarządowe; jadłodajnie, noclegownie. Ich działania są głównie skierowane na niezbędną acz dorywczą pomoc, która pomimo ogromu dobra które niesie - nie zmniejsza poziomu bezdomności. Jednym z wyjątków są działania Kościoła Ulicznego, organizacji, która obchodzi dzisiaj 11 lat swojej działalności na rzecz wsparcia potrzebujących i walki z bezdomnością.

- Sednem naszych działań jest nie tylko dostarczanie bezdomnym jedzenia, leków, środków higieny i miejsc do spania. Naszym głównym celem jest pomóc im odnaleźć sens życia, dodać motywacji i natchnąć nadzieją. Realizujemy ten cel m.in. poprzez cotygodniowe spotkania, które w ciągu ostatnich 11 lat nigdy nie były odwołane, ale także poprzez nasz ośrodek „Misja nowy początek” czy współpracę z lokalnymi kościołami i wspólnotami  – zaznacza Paweł Bukała, współzałożyciel Kościoła Ulicznego.

Przez 11 lat działalności organizacja wydała osobom bezdomnym ponad 110 tysięcy posiłków i przeprowadziła 558 cotygodniowych spotkań. Kolejnym powodem do dumy jest ośrodek terapeutyczny „Misja nowy początek” dla bezdomnych prowadzony przez założycieli Kościoła Ulicznego. Dotychczas do ośrodka przyjęto blisko 400 osób, dając im szansę na nowe życie lub choćby chwilową przystań. Z pośród podopiecznych, którzy zdecydowali się odbyć cały proces terapii wraz z zamieszkaniem w usamodzielniającym hostelu – aż 80% nigdy nie wróciło do bezdomności.

Kościół Uliczny daje coś więcej niż spanie i jedzenie – daje nadzieję – podkreśla Roman, bezdomny przez 5 lat, który dzięki wsparciu organizacji dzisiaj pracuje i wynajmuje mieszkanie w Warszawie.

Założyciele Kościoła Ulicznego i Misji Nowy Początek zaznaczają jednak, że dzisiejsze święto nie należy do nich, lecz do osób, które uzyskały pomoc i zmieniły swoje życie. – Jestem dumna z każdego naszego podopiecznego, z ich siły wewnętrznej i motywacji, i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się pomóc jeszcze większej liczbie osób. Już niedługo planujemy zoptymalizować pracę naszego ośrodka i powiększyć nasz zespół streetworkerów – podsumowuje Marta Bukała, współzałożycielka Kościoła Ulicznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków Biuro prasowe
2024-12-18 | 16:10

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków

Jedynie 21 proc. mężczyzn i aż dwukrotnie większy odsetek kobiet (45 proc.) deklaruje, że wykonuje większość prac domowych. Z kolei co trzecia przedsiębiorczyni także przyznaje, że
Problemy społeczne Burger King wchodzi do Zgorzelca
2024-12-18 | 16:00

Burger King wchodzi do Zgorzelca

W najbliższy piątek Burger King oficjalnie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców Zgorzelca. Pierwsza w mieście, wolnostojąca restauracja marki powstała obok Centrum Handlowego Zgorzelec
Problemy społeczne Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
2024-12-15 | 13:10

Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę

Pudliszki, znana marka sosów i ketchupów, ponownie angażuje się w działalność charytatywną i przekazuje 200 tys. zł na wsparcie Szlachetnej Paczki. Marka dołącza do ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.