Komunikaty PR

Kościół Uliczny w Warszawie obchodzi 11 lat

2021-09-08  |  16:00
Biuro prasowe

110 tysięcy posiłków, 558 cotygodniowych spotkań - Kościół Uliczny w Warszawie obchodzi 11 lat

We wrześniu swoje urodziny obchodzi Kościół Uliczny – organizacja, która od 11 lat wspiera osoby bezdomne w Warszawie, a także dała impuls dla 13 kolejnych miast w całej Polsce. Jako jedna z nielicznych nieprzerwanie trwała ze swoją pomocą, także w trakcie najsurowszych obostrzeń pandemicznych: najtragiczniejszego czasu dla ludzi bezdomnych. 08.09.2021 urodziny kościoła ulicznego są obchodzone wraz z głównymi solenizantami, osobami bezdomnymi - w miejscu cotygodniowych spotkań, na warszawskiej Patelni przed Metrem Centrum. W ten szczególny dzień poza wydawanymi posiłkami i tortem, na wszystkich gości czeka także koncert zespołu Exodus 15.

W Warszawie mieszka ponad 2.5 tysiąca osób bezdomnych, osób o ciekawych, trudnych
i pouczających historiach, historiach które rzadko mają okazję być opowiedziane. Są to ludzie pozbawieni nie tylko domu ale przede wszystkim nadziei na powrót do godnego życia. Wsparciem dla nich służą organizacje pozarządowe; jadłodajnie, noclegownie. Ich działania są głównie skierowane na niezbędną acz dorywczą pomoc, która pomimo ogromu dobra które niesie - nie zmniejsza poziomu bezdomności. Jednym z wyjątków są działania Kościoła Ulicznego, organizacji, która obchodzi dzisiaj 11 lat swojej działalności na rzecz wsparcia potrzebujących i walki z bezdomnością.

- Sednem naszych działań jest nie tylko dostarczanie bezdomnym jedzenia, leków, środków higieny i miejsc do spania. Naszym głównym celem jest pomóc im odnaleźć sens życia, dodać motywacji i natchnąć nadzieją. Realizujemy ten cel m.in. poprzez cotygodniowe spotkania, które w ciągu ostatnich 11 lat nigdy nie były odwołane, ale także poprzez nasz ośrodek „Misja nowy początek” czy współpracę z lokalnymi kościołami i wspólnotami  – zaznacza Paweł Bukała, współzałożyciel Kościoła Ulicznego.

Przez 11 lat działalności organizacja wydała osobom bezdomnym ponad 110 tysięcy posiłków i przeprowadziła 558 cotygodniowych spotkań. Kolejnym powodem do dumy jest ośrodek terapeutyczny „Misja nowy początek” dla bezdomnych prowadzony przez założycieli Kościoła Ulicznego. Dotychczas do ośrodka przyjęto blisko 400 osób, dając im szansę na nowe życie lub choćby chwilową przystań. Z pośród podopiecznych, którzy zdecydowali się odbyć cały proces terapii wraz z zamieszkaniem w usamodzielniającym hostelu – aż 80% nigdy nie wróciło do bezdomności.

Kościół Uliczny daje coś więcej niż spanie i jedzenie – daje nadzieję – podkreśla Roman, bezdomny przez 5 lat, który dzięki wsparciu organizacji dzisiaj pracuje i wynajmuje mieszkanie w Warszawie.

Założyciele Kościoła Ulicznego i Misji Nowy Początek zaznaczają jednak, że dzisiejsze święto nie należy do nich, lecz do osób, które uzyskały pomoc i zmieniły swoje życie. – Jestem dumna z każdego naszego podopiecznego, z ich siły wewnętrznej i motywacji, i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się pomóc jeszcze większej liczbie osób. Już niedługo planujemy zoptymalizować pracę naszego ośrodka i powiększyć nasz zespół streetworkerów – podsumowuje Marta Bukała, współzałożycielka Kościoła Ulicznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Kampania „Gdzie jesteś?” - powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. zaginięć Biuro prasowe
2024-07-04 | 01:00

Kampania „Gdzie jesteś?” - powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. zaginięć

Nie minął miesiąc od startu kampanii „Gdzie jesteś?”, a jej pomysłodawcy, Agnieszka i Daniel Dymińscy skutecznie realizują założone cele. Kolejnym zrealizowanym krokiem w
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 12:00

Early Stage ponownie wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę 


Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, już po raz trzeci  organizuje akcję "Move Your Heart", aby wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej inicjatywy, każdy przebyty kilometr - na
Problemy społeczne Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie
2024-06-15 | 06:00

Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie

W ostatnich latach demografia Europy uległa istotnej zmianie, a starzejące się społeczeństwo stawia przed Unią Europejską nowe wyzwania. Według najnowszych danych unijnych liczba

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.