Lewiatan z kolejną turą pomocy dla szpitali
- 83 palety z pomocą rzeczową trafi do 20 szpitali w całej Polsce, to II tura pomocy;
- Podczas I fali pandemii PSH Lewiatan 30 szpitalom w całej Polsce przekazał 50 palet z najbardziej potrzebnymi produktami takim jak: woda, środki dezynfekujące i artykuły higieniczne.
PSH Lewiatan podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnej puli pomocy z przeznaczeniem na wsparcie personelu medycznego. Akcję koordynuje Fundacja Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, która przy silnym wsparciu regionów przygotowuje akcję pomocy i przekazania niezbędnych produktów dla służb medycznych w 20 szpitalach w całej Polsce. Do szpitali trafią 83 palety z pomocą rzeczową.
Bliskość, partnerstwo, przedsiębiorczość i odpowiedzialność to wartości, którymi na co dzień kieruje się PSH Lewiatan. Dziś, w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego udowadnia, że nie są to puste słowa.
- Darowizny placówkom medycznym zostaną przekazane przez niedawno powołaną do życia Fundację PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, działającą w imieniu Lewiatan Holding oraz Spółek Regionalnych. Dzięki bliskim relacjom lokalnym, sieć Lewiatan może nieść pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują. Pandemia najmocniej doświadcza szpitale, stąd decyzja o kolejnej turze pomocy skierowanej właśnie do nich. - mówi Katarzyna Długa, prezes zarządu Fundacji, która koordynuje akcję.
To kontynuacja działań pomocowych jakie Polska Sieć Handlowa Lewiatan we współpracy ze Spółkami Regionalnymi i 3200 sklepami należącymi do Sieci skierowała do placówek medycznych i szpitali w całej Polsce. Wiosną z pomocy Sieci skorzystało 30 szpitali, do których trafiło ponad 50 palet produktów, takich jak woda, środki dezynfekujące i artykuły higieniczne. Otrzymały je najbardziej dotknięte pandemią szpitale i placówki medyczne w całej Polsce.
– Jestem dumny, że pomimo wielu trudności z jakimi dziś borykają się sami przedsiębiorcy, znajdują oni chęć i czas, aby angażować się w pomoc dla tych, którzy w walce z pandemią stoją na pierwszej linii frontu. Wciąż docierają do nas informacje, że w wielu placówkach medycznych brakuje środków higienicznych czy wody, a nawet tak prozaicznych rzeczy jak długopisy. We współpracy z naszymi Spółkami Regionalnymi i franczyzobiorcami sprawdzamy jak możemy pomóc tym placówkom i w oparciu o te rozmowy szykujemy pomoc. – komentuje Robert Rękas, prezes zarządu Lewiatan Holding.
Startuje 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
Ponad 60 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej i usamodzielnionych
FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA WSPIERA DZIECI DOTKNIĘTE POWODZIĄ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.