#NASZgłos, czyli jak pomóc sobie i innym
W dzisiejszych czasach panuje przekonanie, że powinniśmy stawiać na własny rozwój, że to przede wszystkim inwestowanie w siebie jest przepustką do godnej przyszłości. Nierzadko bywamy tak bardzo zaoferowani samymi sobą, że zapominamy o całym świecie. Ulegamy złudzeniu, że państwo funkcjonuje dzięki wysiłkowi wykwalifkowanych kadr, które zatroszczą się o nasze wspólne dobro. W odróżnieniu jednak od wielkich firm wspólnotę, w której żyjemy, kształtuje każdy, choćby przez to, że w wyborach ważny jest każdy głos, niezależnie od tego, czy należy on do profesora uniwersyteckiego czy do osoby bez wykształcenia. Nie uczestnicząc w życiu publicznym, sprawiamy, że to inni, podejmują wszelkie decyzje. W szczególności od polityki stronią ludzie młodzi, którzy nie dość, że nie mają żadnej wiedzy o naszym społeczeństwie, to nie wykazują też chęci do jej zdobycia. A to właśnie w ich rękach leży przyszłość naszego kraju.
Chcielibyśmy przeciwdziałać tej tendencji, proponując udział w projekcie #NASZgłos. Wychodzimy z założenia, że powstała pilna potrzeba wyszkolenia nowych kadr. Na warsztatach pod nazwą "Młody Obywatel", które prowadzimy w szkołach średnich i podstawowych, staramy się zachęcić uczniów do aktywności społecznej, pokazując im, że świat można zmieniać, zanim osiągnie się granicę dojrzałości. Wielu z nich zaskakuje liczba oferowanych im możliwości działania, sensację wzbudziła mi.n. informacja, że będąc uczniami, mogą być wybrani do młodzieżowych rad dzielnic i miast.
Zwieńczeniem naszych działań będzie konferencja, którą planujemy na 22 maja (piątek) w głównym budynku SGH. Więcej szczegółów podamy bliżej tego terminu na naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym nasza wspólna przyszłość nie jest obojętna.
Jutro należy do nas! Dlatego działajmy już dziś!

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.