Olivia Centre rusza ze wsparciem na rzecz uchodźców w Gdańsku

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Olivia Centre uruchamia pomoc dla potrzebujących na Ukrainie oraz uchodźców, którzy potrzebują pomocy w Polsce.
W efekcie rosyjskiej agresji na Ukrainę do Polski napływają tysiące uchodźców. Wielu z nich trafia do Trójmiasta, zatem również w naszym regionie powstaje potrzeba organizacji dla nich wsparcia i zapewnienia środków niezbędnych do życia.
Olivia Centre w partnerstwie z Gdańskim Centrum Wolontariatu uruchamia projekt wyposażania pokojów-poczekalni do opieki nad dziećmi. Pokoje umożliwiają komfortowe nakarmienie, przewijanie i odpoczynek dla dzieci i rodziców w trakcie oczekiwania na dopełnienie formalności w punktach recepcyjnych.
Równocześnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłoszone przez Polski Czerwony Krzyż Olivia Centre organizuje zbiórkę środków higieny osobistej, żywności i środków opatrunkowych. Zebrane przedmioty będą regularnie transportowane do magazynu prowadzonego przez Polski Czerwony Krzyż, a następnie przekazywane potrzebującym. Punkt jest czyny codziennie, w godzinach 7:00-18:00, w budynku Olivia Prime B przy al. Grunwaldzkiej 472e w Gdańsku. Do zbiórki mogą przyłączyć się nie tylko osoby pracujące na terenie centrum, ale każdy, kto chciałby zaangażować się w tę formę pomocy.
Lista potrzeb określonych przez Polski Czerwony Krzyż:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, etc.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, etc.
ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia (np. octenisept, raniseptol, asept, sól fizjologiczna w małych ampułkach - ale nie woda utleniona), hydrożele, całe apteczki ratunkowe, koce termiczne, folie NRC, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, leki przeciwbólowe.
INNE: NOWE KOCE, ŚPIWORY, NAŁADOWANE POWERBANKI, POŚCIEL, RĘCZNIKI, LATARKI, SPRAWNE TELEFONY KOMÓRKOWE.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.