Komunikaty PR

P&G podsumowuje swoje działania społeczne w Polsce w 2021 roku

2022-03-01  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania P&G ( 0 MB )

Firma Procter & Gamble od ponad 180 lat wspiera społeczności i konsumentów zarówno w codziennych czynnościach, jak i w obliczu nieoczekiwanych wyzwań i kryzysów. W tym celu firma  współpracuje z partnerami, wykorzystuje siłę i skalę działania swoich marek i wspomaga zaangażowanie pracowników. Rok po ogłoszeniu kampanii „#DziałajMYRazem” P&G podsumowuje swoje działania na rzecz społeczności, równości i środowiska naturalnego w Polsce, w roku 2021. 

Platforma „Lead with Love”, w Polsce obecna pod hasłem #DziałajMYRazem, to kontynuacja światowych wysiłków P&G na rzecz społeczności, równości i integracji oraz ochrony środowiska prowadzonych przez firmę od wielu lat. W Polsce firma oraz jej marki od początku swojej obecności w kraju, zrealizowały wiele projektów, odzwierciedlających wszechstronne zaangażowanie P&G w niesienie pomocy.

Jako P&G czujemy się silnie związani ze społecznościami, w których żyjemy i pracujemy. Dlatego działamy w obszarach, które wymagają uwagi i w których możemy, jako firma, mieć rzeczywisty, pozytywny wpływ. W tym celu wykorzystujemy zasięg naszej firmy oraz siłę naszych marek, by wspólnie z naszymi partnerami i pracownikami podejmować działania, które mogą przynosić realne zmiany w naszym otoczeniu. Wierzymy, że działania, które realizujemy w ramach kampanii „#DziałajMYRazem” pozwolą wesprzeć lokalne społeczności, ograniczyć wpływ na środowisko, a także eliminować nierówności społeczne.” – komentuje Małgorzata Mejer, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej P&G w Europie Centralnej.

W ciągu ostatniego roku, P&G zrealizowało w Polsce kilkanaście inicjatyw, dzięki którym lokalne społeczności, w tym dzieci, otrzymały potrzebne wsparcie.  Firma koncentruje swoje zaangażowanie na trzech aspektach:

Wpływ na środowisko naturalne

  • Przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatycznym, walka z zanieczyszczeniem środowiska czy konieczność ograniczenia zużycia zasobów, występują w skali globalnej i wymagają zaangażowania każdego z nas, najlepiej już od najmłodszych lat. P&G poświęca kwestiom zapobiegania zmianom klimatycznym wiele uwagi w swojej codziennej działalności. Firma dostrzega jednak także wartość dzielenia się zdobytą wiedzą z młodym pokoleniem, by wkraczało ono w życie bardziej świadome swojego wpływu na środowisko naturalne i przygotowane do jego ograniczenia. Dlatego P&G wraz z Fundacją Nasza Ziemia oraz zespołem metodycznym przygotowały dwa programy edukacji ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych. W ramach projektów „Uczniowskie Ekonawyki” i „Czysta Ziemia: Ekodetektywi na tropie domowych nawyków” powstały materiały promujące pozytywne, proekologiczne nawyki w codziennym życiu.  Z materiałów skorzystało już ponad 21 000 uczniów z całej Polski. Misją Fundacji Nasza Ziemia jest popularyzowanie poszanowania środowiska, zmiany postaw społecznych na bardziej przyjazne naszej Planecie oraz inicjowanie działań służących zachowaniu i poprawie stanu środowiska. Dzięki wsparciu i współpracy z Procter and Gamble mamy możliwość docierania  z  atrakcyjną edukacją ekologiczną do najmłodszych. Wierzymy bowiem, że we współpracy jest siła, dzięki której możemy  skuteczniej inspirować i uwrażliwiać ludzi na potrzeby Matki Ziemi – komentuje Beata Butwicka, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Wpływ na społeczeństwo

  • Niedożywienie to problem, który wciąż dotyka w Polsce część najmłodszych. Według badań, aż 5,9 % dzieci w naszym kraju żyje poniżej minimum egzystencji[1], a największe trudności przeżywają rodziny wielodzietne. Program „Czyste pomaganie” powstał z myślą o dzieciach w potrzebie, które nie mają zapewnionego codziennego dostępu do ciepłych, pełnowartościowych posiłków. Firma P&G połączyła siły ze Stowarzyszeniem „SOS Wioski Dziecięce” oraz z siecią Kaufland. Owocem tej współpracy jest 10 000 pełnowartościowych posiłków w 2021 roku i 25 000 posiłków od 2018 roku. To niezwykle ważne, że wraz z P&G możemy skupić się na regularnym dożywianiu najmłodszych! Rezultatem tego wyjątkowego partnerstwa jest lepsze zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nawet w tym trudnym, pandemicznym okresie. – komentuje Klaudia Wardecka, z działu Fundraisingu korporacyjnego SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce
  • P&G wykorzystuje też innowacje swoich marek, by wspierać  tych, którym pomoc jest szczególnie potrzebna. W Polsce rodzi się rocznie ok. 23 000 wcześniaków, potrzebujących specjalistycznej opieki od chwili przyjścia na świat. Dziecko przedwcześnie urodzone może mieć problemy m.in. z oddychaniem i prawidłową pracą serca, a niedojrzała skóra wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Marka Pampers od lat wspiera przedwcześnie urodzone dzieci, przekazując oddziałom intensywnej terapii noworodka, opracowane przez siebie, specjalistyczne pieluszki Pampers Premiee. W zeszłym roku marka przekazała ponad 500 000 tysięcy pieluszek, a od początku akcji już ponad 1 730 000 sztuk.  
  • Działania społeczne w P&G to jednak nie tylko domena firmy. W jej strukturach działa wielu wolontariuszy, którzy łączą swoje siły z przedsięwzięciami firmy, by wspomagać tych, którym pomoc jest najbardziej potrzebna. „Choinka Marzeń” to coroczna akcja wolontariacka, w której od ponad 10 lat biorą udział pracownicy ze wszystkich placówek firmy w Polsce, biura marketingu i sprzedaży, trzech fabryk koncernu, hubu IT i Europejskiego Centrum Logistyki. W ramach inicjatywy, pracownicy P&G, przygotowują wymarzone prezenty świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin z sąsiedztwa. W samym 2021 roku prezenty otrzymało ponad 380 dzieci w Polsce. Firma P&G dąży do realnego, pozytywnego wpływu na jakość życia społeczeństwa Targówka. Cieszymy się, że dzięki “Choince Marzeń” i zaangażowaniu pracowników P&G dzieci z sąsiedztwa firmy mogą co roku poczuć magię Świąt. Liczymy na to, że dzięki dobroci jakiej doświadczają, same w przyszłości będą dostrzegać potrzebujące osoby w swoim otoczeniu.

– komentuje Hanna Nerć, Przewodnicząca Rady Osiedla Targówek Fabryczny.

Działanie na rzecz równości

  • Co 5 kobieta lub dziewczyna w Polsce ma problem z dostępem do odpowiednich środków higieny menstruacyjnej, a 1 na 6 dziewcząt opuściła zajęcia lekcyjne podczas miesiączki z powodu braku dostępu do artykułów higienicznych[2]. Dążąc do stworzenia świata, w którym każdy ma równe szanse, marka Always zainicjowała kampanię #AkcjaDonacja. To pierwszy, realizowany na tak szeroką skalę, program w polskich szkołach, w ramach którego uczennice pochodzące z niezamożnych rodzin otrzymują pakiety podpasek marki Always. Dzięki nim unikną opuszczania zajęć lekcyjnych, a tym samym zwiększą swoje szanse edukacyjne.  Ponadto dzięki otrzymanemu wsparciu mają szansę umocnić swoją pewność siebie, która jest kluczowa dla emocjonalnego rozwoju nastolatek. W samym tylko 2021 roku w programie wzięło udział prawie 500 szkół z 12 województw, a blisko 2 000 000 podpasek trafiło do ponad 24 000 uczennic.  Łącznie, od marca 2020 roku, ponad 60 000 uczennic otrzymało wsparcie.

To zaledwie część przykładów działań społecznych, prowadzonych na rzecz społeczności lokalnych, osób o utrudnionym starcie życiowym, na rzecz równości i eliminowania wykluczenia, a także zmierzających do ochrony środowiska i zasobów naturalnych, które firma prowadzi od lat. 2021 rok był kolejnym rokiem takiej działalności. #DziałajMYRazem to platforma łącząca te wszystkie działania. Jej źródło można odnaleźć w filmie „Emocje”, promującym projekt.

Film można obejrzeć  oraz pobrać pod linkiem: https://lion.box.com/s/jr5l1c1zqa9thgmf5v66ncbnc6q5nl6s


[1] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/ubostwo-pomoc-spoleczna/zasieg-ubostwa-ekonomicznego-w-polsce-w-2020-roku,14,8.html

[2] Ankieta online wykonana na zlecenie P&G w 2018 roku, przeprowadzona została na grupie 300 dziewcząt w wieku 18-24

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 12:00

Early Stage ponownie wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę 


Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, już po raz trzeci  organizuje akcję "Move Your Heart", aby wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej inicjatywy, każdy przebyty kilometr - na
Problemy społeczne Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie
2024-06-15 | 06:00

Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie

W ostatnich latach demografia Europy uległa istotnej zmianie, a starzejące się społeczeństwo stawia przed Unią Europejską nowe wyzwania. Według najnowszych danych unijnych liczba
Problemy społeczne Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada
2024-06-06 | 11:59

Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada

Mówi się, że maj to „miesiąc zdrowia”. To właśnie wtedy świętujemy najważniejsze dni związane z profilaktyką chorób. Wiele firm wzmacnia swoją aktywność w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.