Komunikaty PR

SOFTSWISS niesie pomoc osobom dotkniętym powodzią na południu Polski

2024-09-27  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
SmartContent

ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

We wrześniu Europa Środkowa i Wschodnia została dotknięta powodzią na dużą skalę spowodowaną przez burzę "Boris". W wyniku intensywnych opadów tysiące domów zostało zalanych, a wiele miast w Polsce, Austrii, Czechach i Rumunii doznało poważnych szkód. W Polsce najbardziej ucierpiały regiony południowe, gdzie dziesiątki miejscowości znalazły się w trudnej sytuacji. Konieczna była ewakuacja i udzielenie pilnej pomocy mieszkającej tam ludności.

Pracownicy warszawskiego i poznańskiego oddziału międzynarodowej firmy technologicznej SOFTSWISS aktywnie zareagowali na wiadomość o katastrofie i zjednoczyli się, aby pomóc poszkodowanym na południu Polski. W ciągu dwóch dni udało im się zebrać i spakować paczki z żywnością, artykułami higienicznymi oraz innymi niezbędnymi przedmiotami (zapałkami, świecami, bateriami itp.) o łącznej wadze ponad 200 kg. Wszystko to zostało przekazane organizacji charytatywnej Caritas Polska, która koordynuje udzielanie pomocy poszkodowanym.

Nasza firm wsparła inicjatywę pracowników z polskich biur i wniosła istotny wkład w organizację zbiórki pomocy, zakupując pudełka oraz zapewniając ich dalsze pakowanie i wysyłkę.

Dodatkowo, aby udzielić natychmiastowej pomocy, SOFTSWISS przekazał 64 000 złotych na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

SOFTSWISS już pomagał osobom dotkniętym powodziam w tym rokui w Brazylii w ramach kampanii Help Brazil. Firma nie tylko udzieliła wsparcia finansowego, ale również zainicjowała kampanię informacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi społeczności iGaming oraz mediów na ten problem. Takie inicjatywy pokazują chęć i gotowość naszej firmy do wspierania osób dotkniętych katastrofami naturalnymi na całym świecie.

Trwająca kampania zbierania pomocy w Polsce jest częścią globalnej strategii SOFTSWISS w zakresie odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju (ESG). Firma przywiązuje również dużą wagę do długoterminowych projektów społecznych i środowiskowych. Wśród najważniejszych inicjatyw są udział w Światowym Dniu Środowiska, Pink October, Movember oraz projektach mających na celu ochronę środowiska.


"Wierzymy, że udział w takich projektach to nie tylko możliwość udzielenia realnej pomocy poszkodowanym, ale także nasz obowiązek jako międzynarodowej firmy, której biura znajdują się również w Polsce. Chcemy wspierać inicjatywy, które przynoszą pozytywne zmiany i pomagają społecznościom lokalnym w radzeniu sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami"podkreślił Maciej Wieczorek, Dyrektor Regionalny SOFTSWISS w Polsce.


Ta inicjatywa podkreśla zaangażowanie SOFTSWISS w długoterminowe wsparcie regionów dotkniętych katastrofami naturalnymi, a także aktywną rolę firmy w rozwiązywaniu globalnych problemów społecznych i środowiskowych.

 

O SOFTSWISS

SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, która w 2024 roku obchodzi swoje 15-lecie. Jej główne centra rozwojowe znajdują się w Warszawie i Poznaniu (Polska) oraz na Malcie i w Gruzji. Łączna liczba pracowników, w tym tych pracujących zdalnie, przekracza 2000, z czego ponad 600 pracuje w Polsce. SOFTSWISS jest pionierem w tworzeniu rozwiązań związanych z kryptowalutami w dziedzinie rozrywki online. W 2024 roku firma otrzymała certyfikat Great Place to Work® w Polsce.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SmartContent
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Biuro prasowe
2025-06-24 | 18:00

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy i premiera raportu podsumowującego ogólnopolski projekt Związku Przedsiębiorców
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.