Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
29 listopada w Gdańsku Kanga Foundation zaprasza Przyjaciół Fundacji na wyjątkową uroczystość urodzinową. To wydarzenie będzie okazją, by podsumować dotychczasowe sukcesy oraz spojrzeć w przyszłość pełną nowych możliwości wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami.
Urodziny Kanga Foundation poprowadzi Jakub “Zima” Zimowski - muzyk, uczestnik programu “Farma” i konferansjer Pol'and'Rock Festival, a gościem specjalnym będzie Agnieszka Janicka-Maj, prezeska Fundacji JBB, trenerka mentalna i konsultantka kryzysowa. W swoim wystąpieniu pt. „DOBRO=STAN” Janicka-Maj poruszy temat dobroczynności jako wartości, która wpływa na jakość życia zarówno obdarowywanych, jak i darczyńców, wprowadzając ich w stan psychicznego dobrostanu. „Dobroczynność to nie tylko wsparcie materialne, ale także emocjonalne, które buduje jakość życia opartego na godności i potrzebach drugiego człowieka” – mówi Janicka-Maj. Koncept „DOBRO=STAN” odnosi się do całościowego wsparcia podopiecznych i ich rodzin, obejmując zarówno zapewnienie niezbędnego sprzętu, jak i wsparcie emocjonalne, które podnosi jakość ich życia i daje poczucie bezpieczeństwa.
Kanga Foundation, pierwsza w Polsce fundacja kryptowalutowa, stawia sobie za cel dbałość o codzienny komfort dzieci z niepełnosprawnością, dostarczając sprzęty, które pozwalają im pełniej korzystać z życia. Pozyskując darowizny w kryptowalutach oraz złotówkach, fundacja finansuje zakup sprzętów takich jak bieżnie, pionizatory, tablety do komunikacji alternatywnej, rowery rehabilitacyjne i inne niezbędne pomoce, które są relatywnie niedrogie, ale bardzo ułatwiają życie rodzinom. Średnia kwota zbiórki to 6500 PLN, a aż 93 proc. środków pochodzi z kryptowalut.
W niecały rok działalności – od uruchomienia pierwszej zbiórki 20 grudnia 2023 – fundacja pomogła już dziewięciorgu dzieciom z różnorodnymi potrzebami. Większość rodzin pochodzi z północnej Polski, jednak działania fundacji mają zasięg ogólnopolski.
„Kładziemy duży nacisk na pełną transparentność i odpowiedzialność w gospodarowaniu środkami. Każdy darczyńca może śledzić nasze działania i przekonać się, że każda wpłata jest w pełni wykorzystywana” – mówi Monika Minkiewicz, prezeska Kanga Foundation. „Działamy nowocześnie i niekonwencjonalnie, pokazując, że dobroczynność może wykraczać poza schematy, tworząc realne wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami” – dodaje Minkiewicz.
Historie, które zmieniają życie
Działania Kanga Foundation przynoszą realną zmianę w życiu dzieci, które często zmagają się z wyzwaniami takimi jak brak zrozumienia ze strony społeczeństwa, stereotypy, wykluczenie z codziennych aktywności oraz ograniczone wsparcie. Taka sytuacja może prowadzić do poczucia samotności i izolacji. Opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością wymaga ogromnego zaangażowania i często wiąże się ze stresem, wyczerpaniem, a także ograniczeniem możliwości pracy zawodowej, co negatywnie wpływa na finanse rodzin. Rodzice nieustannie martwią się o przyszłość swoich dzieci, o to, kto zaopiekuje się nimi, gdy sami nie będą już mogli tego robić. Kanga Foundation daje rodzinom nie tylko wsparcie materialne, ale także nadzieję na lepszą przyszłość dla ich dzieci.
Każda zakończona akcja przynosi fundacji satysfakcję z pomocy, jak w przypadku zbiórki dla Aleksa, chłopca z zespołem Angelmana, cierpiącego na głęboką niepełnosprawność intelektualną i ruchową oraz lekooporną padaczkę. Aleks potrzebował specjalistycznego fotelika, który zapewniłby mu bezpieczeństwo podczas podróży na rehabilitację i wizyty lekarskie. W ciągu zaledwie 30 dni fundacja zebrała rekordową kwotę 16 280 zł i dostarczyła Aleksowi fotelik dostosowany do jego potrzeb. „Auto jest dla nas niezbędne, a odpowiedni fotelik pozwala Aleksowi na bezpieczne podróże i daje nam możliwość choć chwilowego odpoczynku od codziennych trudności” – mówi mama chłopca.
Innym przykładem jest zbiórka dla Ignacego, pięciolatka z dziecięcym porażeniem mózgowym i zaburzeniami sensorycznymi, który potrzebował bieżni rehabilitacyjnej, aby mógł ćwiczyć i zwiększać swoją mobilność. Ignacy marzył o większej samodzielności i zabawie z rówieśnikami. W ciągu zaledwie czterech dni zebrano środki na bieżnię, która już służy chłopcu. „Dzięki wsparciu Ignacy będzie mógł cieszyć się dzieciństwem, co jest dla nas ogromną radością” – podkreśla mama Ignacego.
Jak wesprzeć działania Kanga Foundation?
Kanga Foundation organizuje zbiórki, by finansować:
● sprzęt ortopedyczny,
● sprzęt słuchowy,
● sprzęt rehabilitacyjny,
● urządzenia wspomagające komunikację iinne pomoce techniczne.
Fundację można wspierać na różne sposoby, m.in. przez darowizny kryptowalutowe, tradycyjny przelew bankowy (nr konta: 63 1140 2004 0000 3802 8409 4571), oraz przekazując 1,5% podatku na numer KRS 0000270261, wpisując jako cel szczegółowy „Kanga Foundation”.
Każda pomoc przynosi realną zmianę i uśmiech na twarzach dzieci. „Naszym celem jest, by każde dziecko mogło realizować marzenia i cieszyć się pełnią życia” – podsumowuje Monika Minkiewicz.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dołączyć do naszej społeczności i wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla dzieci z niepełnosprawnościami. Podczas uroczystości urodzinowej będziemy mieli okazję porozmawiać o naszych działaniach, poznać historie dzieci, którym już pomogliśmy, oraz dowiedzieć się, jak każdy z nas może przyczynić się do dalszego rozwoju Kanga Foundation. Wydarzenie ma charakter zamknięty, ale istnieje możliwość bezpłatnego zarejestrowania się jako gość. Wystarczy napisać maila na fundacja@kanga.exchange. Do zobaczenia w Gdańsku!
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.
Prawo
W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania
W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.