Komunikaty PR

Wrocław ostoją dla ukraińskich rodzin

2022-04-28  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Wrocławska firma w obliczu wojennej rzeczywistości oraz wzrastającej liczby uchodźców ze wschodu - a w związku z tym rosnących potrzeb w zakresie noclegu lub żywności – już w pierwszych dniach przygotowała 62 miejsca z zapewnionym noclegiem oraz wyżywieniem, z których skorzystało ponad 80 osób. Chętnych na tymczasowe, miesięczne zakwaterowanie lokowano w oławskim Hotelu Marta i pensjonacie Cicha Woda w Lasocinie. Zarówno właściciele jak i personel tych obiektów wzięli na barki niemałą odpowiedzialność i – poza gościnnością - obdarowali uchodźców wyrozumiałością oraz dobrym słowem.

Toscom udostępnił również kilka ze swoich lokali do użytku poszkodowanych. Oddał  na roczny okres użytkowania mieszkania, tworząc tym samym bezpieczne zakwaterowanie dla ukraińskich rodzin dotkniętych wojną.

- Działania firmy zostały skierowane przede wszystkim do rodzin, kobiet z dziećmi i osób starszych, które przekroczyły polską granicę po wybuchu działań wojennych. Przez zgłoszenia w mediach społecznościowych, kontakt z kierowcami na granicy oraz z wolontariuszami z punktów recepcyjnych i fundacji, rodziny i zakwaterowanie zostały dobrane tak, aby zapewnić odpowiednie warunki, dopasowane do potrzeb ukraińskich uchodźców.  Nie byłoby to możliwe bez wsparcia właścicieli i personelu hotelu i pensjonatu, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną  gotowość do pomocy, cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość - mówi Izabela Jakubiszyn, Dyrektor ds. administracyjnych w TOSCOM

Ze względu na koncentrację aktywności na działaniach zgodnych z profilem firmy, opiekę oraz pomoc rozpoczętą przez wrocławskiego dewelopera przejmuje fundacja „Zobacz mnie”. Ta organizacja nieustannie niesie profesjonalną pomoc ukraińskim uchodźcom, zajmując się każdą sprawą indywidualnie, jednocześnie zapewniając zrozumienie oraz wsparcie. Jednak ze względu na duży przyrost potrzebujących, środki i możliwości organizacji maleją, co mogłoby zmienić się dzięki pomocy  instytucji oraz osób fizycznych, do której gorąco zachęca wrocławski deweloper.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2022-06-22 | 17:00

Zmiany w Polskim Ładzie dla samotnych rodziców

  Wchodząca w życie z dniem 1 lipca nowelizacja Polskiego Ładu zmienia sposoby rozliczania PIT przez samotnych rodziców. Początkowo zapowiadano powrót do stanu prawnego z 2021 roku, co jednak później nie
Problemy społeczne Maraton, a nie sprint - ofiarowali swój czas Ukraińcom
2022-06-14 | 13:40

Maraton, a nie sprint - ofiarowali swój czas Ukraińcom

Maraton, a nie sprint Społeczność O4 Coworking w Olivia Centre połączyła siły, by wspólnie pomóc zadomowić się sąsiadom z Ukrainy - nie tylko w coworkingu w Olivii, ale
Problemy społeczne Przedsiębiorca wobec państwa – Fundacja ProjektPL opublikowała raport z badań
2022-06-10 | 16:00

Przedsiębiorca wobec państwa – Fundacja ProjektPL opublikowała raport z badań

    Fundacja opublikowała raport „Polski przedsiębiorca: przedstawiciel elity czy członek społeczeństwa?”. Wynika z niego, że przedsiębiorcy mają spory dystans

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Handel

Coraz większa niepewność w gospodarce zbiera żniwo. Liczba upadłości firm rośnie

– Czynników ryzyka w biznesie jest dziś tak wiele, że dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich, sytuacja stała się nieprzewidywalna jak nigdy dotąd – mówi Tomasz Starus, prezes zarządu Allianz Trade w Polsce. Widać to w statystykach dotyczących niewypłacalności firm. W maju było ich o 17 proc. więcej niż rok temu i aż o 150 proc. więcej niż na początku pandemii. W całym roku może być ich o 12 proc. więcej w ujęciu rocznym, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej, które są głównym partnerem gospodarczym dla polskich firm. Dlatego rodzime firmy muszą dziś działać zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania wobec kontrahentów, dokładniej analizować partnerów biznesowych oraz korzystać z narzędzi pozwalających zabezpieczyć się przed wzrostem ryzyka w biznesie.

Konsument

Członkostwo w Unii Europejskiej znacząco poprawiło polski system prawny. Zwiększyła się m.in. ochrona i bezpieczeństwo konsumentów

Wspólnota prawa w ramach UE ma przełożenie na życie zwykłych konsumentów. Od 2004 roku znacznie zwiększyła się bowiem ich ochrona wobec usługodawców i producentów. Unijne wymogi poprawiają także bezpieczeństwo żywności, samochodów i wielu innych towarów użytkowanych na co dzień przez Europejczyków i Polaków – wynika z raportu „Osiemnaście lat Polski w Unii Europejskiej” przygotowanego przez In.Europa. Jak podkreślają jego autorzy, to także unijnej legislacji zawdzięczamy większe bezpieczeństwo energetyczne w czasie kryzysu w relacjach z Rosją.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.