Komunikaty PR

Prolog gry Prison Simulator od Baked Games SA od grudnia na platformie Steam

2020-11-05  |  09:00
Biuro prasowe

 

Już w grudniu na platformie Steam pojawi się bezpłatny prolog flagowego projektu z portfolio produkcyjnego Baked Games – Prison Simulator. Pełna wersja gry, która pozwoli graczom wcielić się w strażnika więziennego, będzie dostępna na PC w Q2 2021. Docelowo tytuł pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Współwydawcą produkcji jest PlayWay, główny udziałowiec spółki. W pierwszej połowie przyszłego roku Baked Games planuje debiut na NewConnect. Obecnie spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który wkrótce złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Prace przy Prison Simulator przebiegają zgodnie z planem. Widoczne efekty naszej pracy zaprezentujemy już w grudniu, poprzez udostępnienie bezpłatnego prologu gry w sklepie Steam. Chcemy dać możliwość graczom zapoznania się z naszą propozycją, a w zamian uzyskać  od nich bezcenny feedback. Prolog będzie zawierać rebelię i fragment gry ukazujący bunt w placówce karnej – mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.Przedstawiona w grze misja, przedstawia życie strażnika więziennego w fikcyjnym więzieniu, zlokalizowanym w stanie Nebraska w USA. Gracz wciela się w postać naczelnika w podupadającym więzieniu, a jego celem jest doprowadzenie placówki do porządku dodaje.

Fabuła przewiduje wiele wątków i etapów rozgrywki, a gracze mogą liczyć na mnóstwo  zadań do wykonania.

Największym koszmarem administracji więziennej staną się więźniowie. Od decyzji podjętych przez głównego bohatera będzie zależeć jak sobie poradzi z osadzonymi, i czy zyska  ich szacunek. Wraz z rozwojem akcji strażnik będzie miał możliwość zdobywania m.in. wirtualnych pieniędzy, które może przeznaczyć na własne potrzeby, ale również doprowadzenie więzienia do porządku.

Pełna wersja Prison Simulator zadebiutuje w wersji na komputery stacjonarne w Q2 2021. Tytuł docelowo ukaże się także na konsolach oraz w wersji kompatybilnej z goglami VR. Symulator oparty został na elementach technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której postacie za każdym razem zachowują się inaczej, co determinuje zaprogramowany kod rozgrywki – dodaje Przemysław Bieniek.

Prison Simulator znajduje się na TOP Wishlist platformy Steam. - Cieszymy się, że tytuł, w którym od początku pokładamy duże nadzieję, jeszcze przed premierą cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Było to także widoczne m.in. podczas tegorocznej jesiennej edycji Festiwalu Steam, na którym zaprezentowaliśmy demo gry. Opinie użytkowników były bardzo entuzjastyczne – mówi Przemysław Bieniek.

W pierwszej połowie 2021 roku Baked Games chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

W celu dywersyfikacji działalności spółka, oprócz produkcji gier, spółka zamierza prowadzić również działalność portowo-wydawniczą. Zarząd studia zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

8. edycja rankingu SEC Newgate: WYCENA PREZESÓW #TOP30 POLSKIEJ GIEŁDY ponownie została zdominowana przez sektor finansów i bankowości, którego przedstawiciele odpowiadają
Giełda Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
2024-12-20 | 08:20

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Łódzkie studio gier, notowane na warszawskiej giełdzie, Big Cheese Studio S.A., przedstawia plany rozwoju na 2025 rok. Ich celem jest wzmocnienie pozycji spółki na globalnym rynku
Giełda Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
2024-12-02 | 14:00

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów

Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tegorocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów realizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Transport

Polska przeciwna przedłużeniu umowy UE–Ukraina o transporcie drogowym. Uderza ona w krajową branżę transportową

Parlament Europejski większością głosów poparł przedłużenie umowy o transporcie drogowym między Unią Europejską a Ukrainą do końca 2025 roku. Zdaniem polskich europosłów, którzy głosowali przeciw, podtrzymanie liberalizacji przewozów drogowych przyczyni się do dalszego obniżenia konkurencyjności polskich firm transportowych. W przeciwieństwie do ukraińskich przewoźników muszą one spełniać szereg unijnych wymogów. Polska delegacja planuje przedstawić swoje stanowisko europejskiemu komisarzowi ds. zrównoważonego transportu i turystyki.

Transport

M.Kobosko: Wszyscy zapłacimy za eskalację między Izraelem a Iranem. Kraje UE powinny robić więcej dla budowy swojego własnego bezpieczeństwa

 Mrzonki o armii europejskiej są mrzonkami, to trzeba sobie jasno powiedzieć. Każdy z krajów członkowskich Unii Europejskiej musi, i to się na szczęście już dzieje, nie tylko myśleć i mówić, ale też robić coraz więcej dla budowy swojego własnego bezpieczeństwa w koordynacji wspólnej – uważa Michał Kobosko, poseł do Parlamentu Europejskiego z Polska 2050. W kontekście światowych konfliktów, w tym na linii Izrael–Iran, jego zdaniem Polska powinna się skupić na współpracy zarówno ze Wspólnotą, jak i Stanami Zjednoczonymi. 

Muzyka

Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy

Artystka zaznacza, że za sprawą Warszawskiej Opery Kameralnej jeszcze przez dwa tygodnie Warszawa będzie rozbrzmiewać Mozartem. Kolejna edycja festiwalu poświęconego temu wybitnemu kompozytorowi zajmuje ważne miejsce w kulturalnym kalendarzu stolicy i przyciąga tłumy melomanów. A przed nimi jeszcze sporo atrakcji. Alicja Węgorzewska szczególnie zaprasza na dwie premiery, jedną skierowaną do młodych odbiorców, drugą – dedykowaną koneserom. Niezwykle ciekawie zapowiada się także nowy sezon artystyczny w WOK-u. Twórcy już pracują nad kolejnymi spektaklami i nagrywają nowe płyty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.