9 powodów, dla których warto stosować systemy Print&Apply
Włączenie systemu Print&Apply do linii produkcyjnej może zwiększyć przepustowość, obniżyć koszty i zapewnić wydajność prawie każdej operacji. Podczas gdy wiele sprzętów produkcyjnych ma wady i zalety, urządzenia drukująco-aplikujące przewyższają tradycyjne drukarki pod niemal każdym możliwym względem.
Z uwagi na zalety, jakie oferują urządzenia Print&Apply każda firma, w której wykonuje się operacje pakowania i produkcji, powinna rozważyć możliwość zaimplementowania u siebie tego nowoczesnego systemu. Zwłaszcza, że ręczne etykietowanie czy starsze systemy aplikacji etykiet mogą prowadzić do niepożądanych rezultatów.
W etykietowaniu nie ma miejsca na błędy
Dzisiejsi producenci systemów etykiet, tacy jak gliwicka firma Etisoft, zdają sobie sprawę, że nie ma już jednego standardu projektowego ani procedury operacyjnej dla środowisk drukowania. Zamiast tego, nowoczesne maszyny wymagają funkcjonalności, która może dostosować się do szerokiego zakresu środowisk, niektórych trudnych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu produktywności. Błędy mogą oznaczać, że albo linia produkcyjna musi się zatrzymać, albo wadliwy produkt musi zostać usunięty, poprawiony i ponownie wprowadzony na linię. Wszystkie te zadania są pracochłonne, zwiększają ryzyko przestojów i utraty produktywności. Ponadto wzrasta też ryzyko wytwarzania niewłaściwie oznakowanych produktów, które - jeśli nie zostaną wyłapane podczas procesu kontroli jakości - trafią do łańcucha dostaw. Klienci mogą wówczas odesłać towar jako wadliwy i zakończyć współpracę. Urządzenie P&A pozwala nie tylko eliminować tego typu sytuacje, ale niesie za sobą szereg korzyści.
Dlaczego warto stosować systemy Print&Apply
Znając zalety urządzeń Print&Apply łatwo jest zrozumieć, dlaczego te systemy etykietowania stają się tak popularne w wielu branżach. Dzieje się tak z przynajmniej 9 powodów:
1. Dokładność – systemy Print&Apply pozwalają na powtarzalne, precyzyjne naklejanie – etykiety są umieszczane na produktach z dokładnością do ± 0,8 mm;
2. Różnorodność dostępnych urządzeń i metod aplikacji pozwala na dobór optymalnego rozwiązania dla danej aplikacji;
3. Niezawodność – urządzenie może pracować bez przerw, 7 dni/24 h;
4. Szybkość – etykiety są aplikowane z niesamowitą prędkością do 127 m na minutę;
5. Uniwersalność – jedno urządzenie pozwala na aplikację różnych formatów etykiet przy minimalnych przezbrojeniach;
6. Integracja – dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możesz zintegrować cały swój sprzęt, w tym drukarki i aplikatory etykiet w jedno rozwiązanie;
7. Większa wydajność – zastosowanie automatyzacji oznacza przyspieszenie procesów produkcyjnych;
8. Niższe koszty – automatyzacja znakowania pozwala na racjonalne gospodarowanie zasobami ludzkimi – umożliwia m.in. skierowanie operatorów na inne stanowiska pracy;
9. Bezpieczeństwo pracy – urządzenie może pracować w miejscach niedostępnych dla operatora ze względów BHP, np. w obszarach pracy robotów, przenośników czy suwnic.
System Print&Apply- niezawodny, trwały i opłacalny
Zamiast ręcznie drukować własne etykiety lub polegać na wstępnie zadrukowanych etykietach od zewnętrznego dostawcy, systemy Print&Apply działają bardziej wydajnie, automatycznie i są niezawodne. - Automatyzując cały proces konfiguracji, drukowania i aplikowania etykiet lub tagów RFID dla praktycznie każdego zadania, firma może realnie zaoszczędzić - tysiące godzin rocznie na ręcznym etykietowaniu i tysiące złotych, w porównaniu z kosztami przygotowania wstępnie zadrukowanych etykiet i outsourcingu. – podsumowuje Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet Print&Apply w gliwickiej firmie Etisoft.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.