Komunikaty PR

AkzoNobel buduje największą bazę magazynową w Chinach

2022-10-31  |  23:30
Biuro prasowe
Kontakt

Magdalena Mikołajczak
more communications agency

Katowicka 4/9
03-932 Warszawa
magdalena.mikolajczak|more-ca.com| |magdalena.mikolajczak|more-ca.com
505165355
more-ca.com

AkzoNobel stawia ogromny hub logistyczny (centrum produkcji, magazynowania i transportu) w swoim zakładzie farb dekoracyjnych w Songjiang, w Szanghaju. Inwestycja o wartości 10,3 miliona euro stanie się największą bazą magazynową firmy w Chinach i ma zostać ukończona do połowy 2023 roku. Nowy obiekt będzie wykorzystywać inteligentne technologie cyfrowe i zaawansowane zarządzanie bezpieczeństwem w celu dostosowania pracy i przestrzeni magazynowej do potrzeb różnych kategorii produktów.

Wschodnie Chiny to dla nas strategiczny region. W ciągu najbliższej dekady spodziewamy się stałego wzrostu popytu, a nowy obiekt zapewni firmie wyjście naprzeciw tej prognozie. Fundamentem podejmowanych inwestycji jest nieustanne zaangażowanie w lepszą obsługę naszych klientów, optymalizację zasobów i pionierskie, tj. bardziej zrównoważone produkty - przekonuje Mark Kwok, prezes AkzoNobel na Chiny i Azję Północną oraz dyrektor biznesowy ds. farb dekoracyjnych w Chinach i Azji Północnej.

Inwestycja stanowi doskonały przykład realizacji przez AkzoNobel polityki zrównoważonego rozwoju. Firma ambitnie dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% i całkowitego przejścia na odnawialną energię elektryczną do 2030 roku. Pomoże w tym wykorzystanie naturalnej energii, optymalizacja logistyki i automatyzacja poszczególnych procesów. Dlatego obiekt wyposażony został w termoizolacyjny i przepuszczający światło dach oraz posiada blisko 5000 paneli słonecznych, które wygenerują 1,6 mln kWh energii elektrycznej. Dodatkowo, nowopowstająca inwestycja będzie zbierać czystą energię i przetwarzać ją do oświetlenia magazynowego i biurowego, a także ładowania wózków widłowych.

Odpowiednia integracja naszych zasobów pomoże nam skutecznie stawić czoła wszelkim wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw, wzmocni na rynku naszą konkurencyjność i profesjonalizm dostaw – dodaje Jerry Zhang, dyrektor ds. łańcucha dostaw AkzoNobel w Chinach i Azji Północnej.

Na początku tego roku AkzoNobel ogłosił kolejną inwestycję w Songjiang, czyli nową linię produkcyjną farb teksturowych na bazie wody. Zakład o powierzchni 2 500 metrów kwadratowych zwiększy zdolność produkcyjną produktów Dulux, przeznaczonych na międzynarodowe rynki.

Zakończenie budowy huba logistycznego planowane jest na maj 2023 r.


O AkzoNobel

Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń. Więcej na Poland | AkzoNobel.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: more communications agency
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość Biuro prasowe
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o
Przemysł QR-kodowe zgłoszenia serwisowe STILL Polska
2024-06-10 | 11:05

QR-kodowe zgłoszenia serwisowe STILL Polska

Dzięki ogólnopolskiemu wdrożeniu systemu zarządzania siecią techników serwisu Fieldworker firma STILL Polska umożliwia klientom zgłaszanie potrzeb serwisowych przez skanowanie
Przemysł STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce
2024-06-06 | 10:30

STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary

Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem oryginalności zakupionego produktu. Klientom z pomocą idą sklepy internetowe. W ubiegłym roku technologie stosowane przez Amazon zablokowały globalnie sprzedaż 7 mln nieautentycznych towarów. Organizacje konsumenckie apelują z kolei do konsumentów o ostrożne podejście do niewiarygodnie niskich cen i zwracanie uwagi na detale.

Prawo

Reforma finansowania samorządów ma im pomóc wyjść z dramatycznej sytuacji. Zmiany możliwe już od 2025 roku

Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Transport

Port lotniczy w Modlinie chce rozbudować terminal i stanowiska dla samolotów. W planach także uruchomienie pozaeuropejskich kierunków

W piątek 14 czerwca minister infrastruktury Dariusz Klimczak zatwierdził plan generalny portu lotniczego Warszawa-Modlin na lata 2022–2045, w zakresie zgodności z polityką transportową kraju. Położone około 35 km od centrum stolicy lotnisko czeka rozbudowa. Władze spółki mówią o konieczności powiększenia zarówno terminalu pasażerskiego, jak również płyt postojowych dla samolotów. Konieczna jest także budowa nowej drogi startowej. Bez tych inwestycji za kilka lat mazowiecki port lotniczy osiągnie kres przepustowości zaplanowanej na 4,2 mln pasażerów. Tym bardziej że władze lotniska myślą o rozwoju kierunków pozaeuropejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.