AkzoNobel buduje największą bazę magazynową w Chinach
Magdalena Mikołajczak
more communications agency
Katowicka 4/9
03-932 Warszawa
magdalena.mikolajczak|more-ca.com| |magdalena.mikolajczak|more-ca.com
505165355
more-ca.com
AkzoNobel stawia ogromny hub logistyczny (centrum produkcji, magazynowania i transportu) w swoim zakładzie farb dekoracyjnych w Songjiang, w Szanghaju. Inwestycja o wartości 10,3 miliona euro stanie się największą bazą magazynową firmy w Chinach i ma zostać ukończona do połowy 2023 roku. Nowy obiekt będzie wykorzystywać inteligentne technologie cyfrowe i zaawansowane zarządzanie bezpieczeństwem w celu dostosowania pracy i przestrzeni magazynowej do potrzeb różnych kategorii produktów.
– Wschodnie Chiny to dla nas strategiczny region. W ciągu najbliższej dekady spodziewamy się stałego wzrostu popytu, a nowy obiekt zapewni firmie wyjście naprzeciw tej prognozie. Fundamentem podejmowanych inwestycji jest nieustanne zaangażowanie w lepszą obsługę naszych klientów, optymalizację zasobów i pionierskie, tj. bardziej zrównoważone produkty - przekonuje Mark Kwok, prezes AkzoNobel na Chiny i Azję Północną oraz dyrektor biznesowy ds. farb dekoracyjnych w Chinach i Azji Północnej.
Inwestycja stanowi doskonały przykład realizacji przez AkzoNobel polityki zrównoważonego rozwoju. Firma ambitnie dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% i całkowitego przejścia na odnawialną energię elektryczną do 2030 roku. Pomoże w tym wykorzystanie naturalnej energii, optymalizacja logistyki i automatyzacja poszczególnych procesów. Dlatego obiekt wyposażony został w termoizolacyjny i przepuszczający światło dach oraz posiada blisko 5000 paneli słonecznych, które wygenerują 1,6 mln kWh energii elektrycznej. Dodatkowo, nowopowstająca inwestycja będzie zbierać czystą energię i przetwarzać ją do oświetlenia magazynowego i biurowego, a także ładowania wózków widłowych.
– Odpowiednia integracja naszych zasobów pomoże nam skutecznie stawić czoła wszelkim wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw, wzmocni na rynku naszą konkurencyjność i profesjonalizm dostaw – dodaje Jerry Zhang, dyrektor ds. łańcucha dostaw AkzoNobel w Chinach i Azji Północnej.
Na początku tego roku AkzoNobel ogłosił kolejną inwestycję w Songjiang, czyli nową linię produkcyjną farb teksturowych na bazie wody. Zakład o powierzchni 2 500 metrów kwadratowych zwiększy zdolność produkcyjną produktów Dulux, przeznaczonych na międzynarodowe rynki.
Zakończenie budowy huba logistycznego planowane jest na maj 2023 r.
O AkzoNobel
Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń. Więcej na Poland | AkzoNobel.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.