Komunikaty PR

AkzoNobel buduje największą bazę magazynową w Chinach

2022-10-31  |  23:30
Biuro prasowe
Kontakt

Magdalena Mikołajczak
more communications agency

Katowicka 4/9
03-932 Warszawa
magdalena.mikolajczak|more-ca.com| |magdalena.mikolajczak|more-ca.com
505165355
more-ca.com

AkzoNobel stawia ogromny hub logistyczny (centrum produkcji, magazynowania i transportu) w swoim zakładzie farb dekoracyjnych w Songjiang, w Szanghaju. Inwestycja o wartości 10,3 miliona euro stanie się największą bazą magazynową firmy w Chinach i ma zostać ukończona do połowy 2023 roku. Nowy obiekt będzie wykorzystywać inteligentne technologie cyfrowe i zaawansowane zarządzanie bezpieczeństwem w celu dostosowania pracy i przestrzeni magazynowej do potrzeb różnych kategorii produktów.

Wschodnie Chiny to dla nas strategiczny region. W ciągu najbliższej dekady spodziewamy się stałego wzrostu popytu, a nowy obiekt zapewni firmie wyjście naprzeciw tej prognozie. Fundamentem podejmowanych inwestycji jest nieustanne zaangażowanie w lepszą obsługę naszych klientów, optymalizację zasobów i pionierskie, tj. bardziej zrównoważone produkty - przekonuje Mark Kwok, prezes AkzoNobel na Chiny i Azję Północną oraz dyrektor biznesowy ds. farb dekoracyjnych w Chinach i Azji Północnej.

Inwestycja stanowi doskonały przykład realizacji przez AkzoNobel polityki zrównoważonego rozwoju. Firma ambitnie dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% i całkowitego przejścia na odnawialną energię elektryczną do 2030 roku. Pomoże w tym wykorzystanie naturalnej energii, optymalizacja logistyki i automatyzacja poszczególnych procesów. Dlatego obiekt wyposażony został w termoizolacyjny i przepuszczający światło dach oraz posiada blisko 5000 paneli słonecznych, które wygenerują 1,6 mln kWh energii elektrycznej. Dodatkowo, nowopowstająca inwestycja będzie zbierać czystą energię i przetwarzać ją do oświetlenia magazynowego i biurowego, a także ładowania wózków widłowych.

Odpowiednia integracja naszych zasobów pomoże nam skutecznie stawić czoła wszelkim wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw, wzmocni na rynku naszą konkurencyjność i profesjonalizm dostaw – dodaje Jerry Zhang, dyrektor ds. łańcucha dostaw AkzoNobel w Chinach i Azji Północnej.

Na początku tego roku AkzoNobel ogłosił kolejną inwestycję w Songjiang, czyli nową linię produkcyjną farb teksturowych na bazie wody. Zakład o powierzchni 2 500 metrów kwadratowych zwiększy zdolność produkcyjną produktów Dulux, przeznaczonych na międzynarodowe rynki.

Zakończenie budowy huba logistycznego planowane jest na maj 2023 r.


O AkzoNobel

Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń. Więcej na Poland | AkzoNobel.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: more communications agency
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze Biuro prasowe
2025-05-21 | 15:00

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Wynajem wózków widłowych zyskuje na popularności wśród firm produkcyjnych, logistycznych i handlowych. Coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z zakupu sprzętu
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.