Komunikaty PR

AkzoNobel ogłasza zamiar przejęcia Grupo Orbis

2021-07-07  |  09:30
Biuro prasowe

AkzoNobel dzięki uzyskaniu porozumienia w sprawie przejęcia kolumbijskiej firmy Grupo Orbis, zajmującej się farbami i powłokami, rozpocznie umacnianie swojej pozycji na rynku Ameryki Południowej i Środkowej. Obecnie firma czeka na zatwierdzenie akwizycji przez organy regulacyjne, co powinno nastąpić do końca 2021 lub na początku 2022 roku. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

 

Grupo Orbis jest obecna w dziesięciu krajach Ameryki Południowej, Środkowej i na Antylach, a jej skonsolidowane przychody wynoszą około 1,2 miliarda dolarów COP (260 milionów euro). Transakcja obejmie biznes farb i powłok Pintuco, Andercol i Poliquim (żywice) oraz Mundial (dystrybucja i usługi).

 

To przejęcie idealnie wpisuje się w naszą strategię Grow & Deliver, polegającą na budowaniu pozycji lidera na rynkach światowych oraz stymulowaniu wzrostu na rynkach wschodzących”, wyjaśnia Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. „Poszerzy ono naszą długoterminową pozycję na rynkach Ameryki Południowej, ustanawiając nas liderem w regionie andyjskim i Ameryce Środkowej, gdzie kilka krajów zajmuje wysokie pozycje w światowych rankingach wzrostu na następną dekadę.

 

Daniel Campos, Dyrektor Regionalny w Ameryce Południowej, dodaje: „To historyczna szansa, która stwarza potencjał wzrostu zarówno w obszarze farb, jak i powłok. Uzyskamy dostęp do wysoce komplementarnych pozycji geograficznych w kilku nowych krajach w Andach, Ameryce Środkowej i Antyli, w tym Kolumbii, która zajmuje trzecią pozycję na rynku w regionie.”

 

Komentując transakcję, prezes Grupo Orbis, Andres Bernal, mówi: „Ta umowa stanowi ważną szansę rozwoju dla spółek Grupy Orbis. Jesteśmy głęboko przekonani, że niesie ze sobą wiele korzyści dla nas, w tym dostęp do nowych technologii i innowacji. Dostrzegamy też ogromne możliwości rozwoju dla naszych pracowników i klientów, którzy będą mieli dostęp do szerszego i pełniejszego portfolio.

 

Oprócz wartości płynących z globalnych i regionalnych innowacji w zakresie produktów i usług, planowane przejęcie umożliwi AkzoNobel także lepszą obsługę klientów z większej liczby regionów geograficznych i ułatwi producentowi dostęp do nowych rynków.

 

Obie firmy wierzą w transformacyjną moc koloru i farb, mają też podobne podejście do zrównoważonego rozwoju. Liczą, że przyłączenie się Fundacji Pintuco do programu AkzoNobel „Let’s Colour” da nowy impuls do dalszej poprawy jakości życia ludzi w lokalnych społecznościach w całym regionie.

 

Planowana transakcja jest kolejną akwizycją AkzoNobel w branży farb i powłok, po niedawnym przejęciu Titan Paints w Hiszpanii oraz New Nautical Coatings w Stanach Zjednoczonych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o konieczności przejścia na odnawialne źródła energii. To nie tylko kwestia ekologii, ale także suwerenności energetycznej. W Polsce, ze
Przemysł Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń
2024-04-13 | 08:00

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in.
Przemysł Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
2024-04-05 | 12:30

Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych Data: 23-24.04.2024 r. Miejsce: Windsor Hotel Jachranka Dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.