Komunikaty PR

AkzoNobel realizuje cele zrównoważonego rozwoju

2020-11-25  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania AN_IP ( 1.38 MB )

W ramach planu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 r. firma AkzoNobel zamontowała ostatnio panele słoneczne w swoich dwóch zakładach znajdujących się na dwóch kontynentach.


Dwa najnowsze projekty realizowane są w zakładach w Garcii, Meksyk oraz Barcelonie, Hiszpania. Prace związane z budową instalacji fotowoltaicznej w Garcii (łącznie 1650 paneli słonecznych) w zakładzie Industrial Coatings już dobiegły końca, natomiast w Barcelonie projekt pokrycia dachu 1600 panelami jest w trakcie realizacji.

Są to najnowsze z serii projektów AkzoNobel dotyczących wykorzystania energii słonecznej, dzięki którym firma będzie mogła zmniejszyć zużycie prądu o 30% i ostatecznie do 2030 r. przejść na wykorzystanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ramach swojej inicjatywy „Ludzie. Planeta. Farba.”

Obecnie już 33 nasze zakłady w ośmiu krajach wykorzystują energię odnawialną, w 14 z nich zamontowaliśmy panele słoneczne – wyjaśnia Wijnand Bruinsma, Kierownik Programu Zrównoważonego Rozwoju (Program Manager for Sustainability) w AkzoNobel. – Te dwa projekty znacznie przybliżą nas do realizacji postawionych sobie celów, w tym obniżenia emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 r.

Instalacja fotowoltaiczna w Barcelonie, która zgodnie z planem zostanie ukończona do końca stycznia przyszłego roku, zapewni energię odpowiadającą 15% całkowitego zużycia energii w zakładzie. Będzie to już trzecia taka instalacja fotowoltaiczna AkzoNobel w Hiszpanii, obok tych w Valifranca i Vallirana.

Panele fotowoltaiczne w Garcii o łącznej powierzchni 5300 m2 zaspokoją 82% zapotrzebowania na energię. Dzięki temu zakład będzie niemalże samowystarczalny, a docelowo będzie produkował więcej prądu niż sam zużywa.

Z przyjemnością obserwujemy postępy tego projektu – mówi Juan Francisco Garcia, Kierownik zakładu w Garcii. – Dzięki takim inicjatywom Meksyk dołoży swoją cegiełkę do realizacji ambicji firmy, by osiągnąć neutralność w zakresie emisji dwutlenku węgla i korzystać w 100% z energii odnawialnej. Jest to zgodne z naszym podejściem „Ludzie. Planeta. Farba”, a w tych trudnych czasach jest dodatkowo widocznym przejawem optymizmu.

Bruinsma kontynuuje: – W inicjatywie „Ludzie. Planeta. Farba” chodzi o włączanie elementów zrównoważonego rozwoju do wszystkich naszych działań. Realizacja tej inicjatywy pozwala nam nadal wnosić istotny wkład w rozwiązywanie problemów zrównoważonego rozwoju, z którymi boryka się nasza firma, klienci i całe społeczeństwo. Przekształcając nasze ambicje w działania, możemy przysłużyć się społeczeństwu i wciąż być firmą stawianą za wzór w naszej branży.

Obecnie AkzoNobel pozyskuje 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ośmiu krajach: Belgii, Brazylii, Kolumbii, Estonii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat podejścia spółki do zrównoważonego rozwoju, noszącego nazwę Ludzie. Planeta. Farba. znajduje się na stronie internetowej: https://www.akzonobel.com/en/our-sustainability-story

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali Biuro prasowe
2025-07-18 | 09:00

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowoczesna myjnia przemysłowa NOYEN Compact 600 – wysoka wydajność i elastyczność w jednym urządzeniu Firma NOYEN wprowadza nowoczesne systemy myjące do cenionej
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.