AkzoNobel świętuje 50-lecie marki Resicoat
Efektywność, innowacyjność i niezawodność to znaki rozpoznawcze farb proszkowych AkzoNobel Resicoat, wykorzystywanych na całym świecie przede wszystkim do zabezpieczania izolacji elektrycznej, a także do ochrony antykorozyjnej rurociągów, zaworów, armatury i prętów zbrojeniowych. W tym roku marka świętuje 50-lecie istnienia.
Od momentu założenia Resicoat GmbH w 1971 r. przez firmy Robert Bosch GmbH i Akzo Coatings GmbH marka znacznie poszerzyła swój asortyment. Nadal jednak produkty dedykowane do izolacji elektrycznych – od których rozpoczęła swoją działalność, pozostają kluczowe w jej portfolio.
W tym czasie miały miejsce także różne wydarzenia, m.in. powstanie zakładu produkcyjnego w Reutlingen w Niemczech, czy przejęcie Resicoat przez Akzo Coatings GmbH w 1992 roku.
„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy świętować Złoty Jubileusz Resicoat”, mówi Daniela Vlad, Dyrektor Powder Coatings AkzoNobel. „To bardzo szanowana marka, która stale się rozwija i ewoluuje wraz ze zmieniającymi się potrzebami klientów. Niektóre rzeczy pozostaną jednak niezmienne, jak na przykład zdolność Resicoat do działania nawet w najtrudniejszych warunkach”.
Uniwersalność asortymentu Resicoat oznacza, że może być on wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Potwierdza to m.in. udział marki w ważnym projekcie Pearl River Delta (projekt przekierowania wody – największa inwestycja w historii prowincji Guangdong), realizowanym w Chinach. Innym przykładem jest dostarczenie nowych rozwiązań dla producentów pojazdów elektrycznych i ich komponentów.
„Oczekiwania klientów oraz wymagania związane ze środowiskiem będą się nadal zmieniać, a my będziemy zmieniać się wraz z nimi” – dodaje Vlad. „Resicoat osiągnął solidną pozycję na rynku w ciągu ostatniego półwiecza, na tym jednak nie poprzestajemy. Stale szukamy możliwości wprowadzania innowacji z naszymi klientami i dla nich, aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby przez kolejne 50 lat i dłużej”.
Więcej informacji na stronie: www.interpon.com/gb/markets/functional.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.