Antybakteryjne przyciski Schneider Electric odpowiedzią na oczekiwania przemysłu
Pandemia COVID 19 zmieniła postrzeganie dbania o higienę w wielu obszarach życia. W 2020 roku tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% w stosunku do poprzedniego roku. Podobny wzrost zapotrzebowania na tego typu środki odnotowano także w Polsce. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży produkcyjnej i wprowadza na rynek antybakteryjne przyciski Harmony. Rozwiązanie ułatwia pracę w dużych zakładach, ograniczając ryzyko zachorowalności.
Domieszka srebra i środek antybakteryjny zawarte w powłoce przycisku Harmony ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów aż o 95 proc. w ciągu 15 minut, a w ciągu dwóch godzin ich skuteczność wzrasta do 99 proc.
Powłoka przycisku skutecznie zapobiega także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, plam, odbarwień, a także jest odporna na uszkodzenia i korozje. Dzięki temu rozwiązanie od Schneider Electric może służyć przez bardzo długi czas.
– Do tej pory jedyną pewną metodą dezynfekcji przedmiotów było opryskiwanie środkami dezynfekującymi elementów, które często są dotykane. Warto zaznaczyć, że te przedmioty nie zyskują dzięki temu właściwości antybakteryjnych na długo. Wraz z wyparowaniem płynu, kończy się jego działanie. Stąd pomysł stworzenia antybakteryjnych przycisków, z nieścieralną, bezpieczną powłoką – mówi Karol Witkowski, Szef Produktu w Schneider Electric.
Przyciski zaprojektowane przez Schneider Electric to dodatkowa ochrona i bezpieczeństwo sanitarne sprzętu. Nie zwalnia to jednak użytkowników z obowiązku przestrzegania wprowadzonych już na początku pandemii zasad higieny, takich jak regularne mycie rąk, odkażanie sprzętu oraz podłogi, czy – w miarę możliwości – zachowanie dystansu społecznego.
– Wprowadzenie w życie wszystkich tych praktyk zapewnia większą ochronę operatorom sprzętów, co wpływa na zmniejszenie ewentualnych absencji chorobowych oraz ograniczenie potencjalnego stresu wywołanego obawą przed zakażeniem. Chcemy jak najlepiej przygotować przedsiębiorców na nadejście możliwych kolejnych fal pandemii i dać pracownikom realne poczucie maksimum bezpieczeństwa w miejscu pracy. Antybakteryjne przyciski Harmony można przetestować całkowicie bezpłatnie – wystarczy wypełnić krótki formularz – zaznacza Marek Grzegorczyk, Dyrektor kanału Dystrybucji Automatyki Przemysłowej w Schneider Electric.
Antybakteryjne przyciski Harmony od Schneider Electric mogą być łatwo dostosowane do odpowiednich elementów maszyn przemysłowych. Występują w wielu kolorach i oznaczeniach. Wyróżnia je prostota i wydajność – każdy z nich zaprojektowany został do wykonania nawet 10 milionów operacji. Zakres temperatury pracy przycisków waha się od -40 do +70°C.
Więcej informacji na temat najnowszej oferty przycisków Harmony od Schneider Electric można znaleźć tutaj: https://www.se.com/pl/pl/work/campaign/star/.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.