Komunikaty PR

Antybakteryjne przyciski Schneider Electric odpowiedzią na oczekiwania przemysłu

2022-08-08  |  12:15
Biuro prasowe

Pandemia COVID 19 zmieniła postrzeganie dbania o higienę w wielu obszarach życia. W 2020 roku tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% w stosunku do poprzedniego roku. Podobny wzrost zapotrzebowania na tego typu środki odnotowano także w Polsce. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży produkcyjnej i wprowadza na rynek antybakteryjne przyciski Harmony. Rozwiązanie ułatwia pracę w dużych zakładach, ograniczając ryzyko zachorowalności.

Domieszka srebra i środek antybakteryjny zawarte w powłoce przycisku Harmony ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów aż o 95 proc. w ciągu 15 minut, a w ciągu dwóch godzin ich skuteczność wzrasta do 99 proc.

Powłoka przycisku skutecznie zapobiega także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, plam, odbarwień, a także jest odporna na uszkodzenia i korozje. Dzięki temu rozwiązanie od Schneider Electric może służyć przez bardzo długi czas.

 – Do tej pory jedyną pewną metodą dezynfekcji przedmiotów było opryskiwanie środkami dezynfekującymi elementów, które często są dotykane. Warto zaznaczyć, że te przedmioty nie zyskują dzięki temu właściwości antybakteryjnych na długo. Wraz z wyparowaniem płynu, kończy się jego działanie. Stąd pomysł stworzenia antybakteryjnych przycisków, z nieścieralną, bezpieczną powłoką – mówi Karol Witkowski, Szef Produktu w Schneider Electric.

Przyciski zaprojektowane przez Schneider Electric to dodatkowa ochrona i bezpieczeństwo sanitarne sprzętu. Nie zwalnia to jednak użytkowników z obowiązku przestrzegania wprowadzonych już na początku pandemii zasad higieny, takich jak regularne mycie rąk, odkażanie sprzętu oraz podłogi, czy – w miarę możliwości – zachowanie dystansu społecznego.

– Wprowadzenie w życie wszystkich tych praktyk zapewnia większą ochronę operatorom sprzętów, co wpływa na zmniejszenie ewentualnych absencji chorobowych oraz ograniczenie potencjalnego stresu wywołanego obawą przed zakażeniem. Chcemy jak najlepiej przygotować przedsiębiorców na nadejście możliwych kolejnych fal pandemii i dać pracownikom realne poczucie maksimum bezpieczeństwa w miejscu pracy. Antybakteryjne przyciski Harmony można przetestować całkowicie bezpłatnie – wystarczy wypełnić krótki formularz zaznacza Marek Grzegorczyk, Dyrektor kanału Dystrybucji Automatyki Przemysłowej w Schneider Electric.

Antybakteryjne przyciski Harmony od Schneider Electric mogą być łatwo dostosowane do odpowiednich elementów maszyn przemysłowych. Występują w wielu kolorach i oznaczeniach. Wyróżnia je prostota i wydajność – każdy z nich zaprojektowany został do wykonania nawet 10 milionów operacji. Zakres temperatury pracy przycisków waha się od -40 do +70°C.

Więcej informacji na temat najnowszej oferty przycisków Harmony od Schneider Electric można znaleźć tutaj: https://www.se.com/pl/pl/work/campaign/star/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o konieczności przejścia na odnawialne źródła energii. To nie tylko kwestia ekologii, ale także suwerenności energetycznej. W Polsce, ze
Przemysł Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń
2024-04-13 | 08:00

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in.
Przemysł Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
2024-04-05 | 12:30

Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych Data: 23-24.04.2024 r. Miejsce: Windsor Hotel Jachranka Dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.