Komunikaty PR

AQUAPHOR otwiera nową fabrykę

2022-07-20  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Do pobrania Aquaphor ( 0.04 MB )

AQUAPHOR, światowy producent domowych rozwiązań do uzdatniania wody oraz profesjonalnych systemów filtrujących do zastosowań przemysłowych, otworzył w Estonii trzecią fabrykę. W ciągu najbliższych 2-3 lat, z linii produkcyjnych nowego zakładu, na światowe rynki trafi rocznie niemal 300 milionów filtrów oraz profesjonalnych systemów odwróconej osmozy APRO.

Najnowsza inwestycja AQUAPHOR, o powierzchni 11 000 m2 jest trzecim zakładem produkcyjnym w Estonii. Nowa linia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i robotyzacji procesów pozwoli na seryjną produkcję membranowych systemów uzdatniania i odsalania wody przeznaczonych m.in. dla przemysłu, rolnictwa, placówek medycznych czy usługowych. Nowe moce produkcyjne umożliwią także skrócenie czasu dostaw systemów APRO AQUAPHOR nawet do kilku dni.

AQUAPHOR aktywnie rozwija sprzedaż na rynkach europejskich i światowych, a fabryka w Narwie jest wzmocnieniem naszego produkcyjnego zaplecza, które od 2012 roku powstaje w Estonii. Najnowszy, zautomatyzowany zakład pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych nawet 20-krotnie, a to oznacza jeszcze większą dostępność naszych produktów na kluczowych rynkach – powiedział Joseph Shmidt, CEO AQUAPHOR International.

10 lat produkcji AQUAPHOR w UE

Pierwsza europejska fabryka AQUAPHOR została otwarta w 2012 roku w Sillamäe (pierwszy etap o powierzchni 7 000 m2, drugi, w 2019 roku – o powierzchni 16 310 m2), a następna w 2015 roku w pobliskiej Narwie (16 500 m2). Najnowsza inwestycja, w tej samej lokalizacji, to kolejne 11 000 m2 .

Obecnie w estońskich zakładach pracuje 630 osób. AQUAPHOR produkuje w nich systemy do uzdatniania wody, w tym niemal wszystkie ich komponenty. Wysokiej jakości produkty trafiają do krajów UE oraz do odbiorców m.in. w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Kazachstanie czy Izraelu.  Do Polski trafia ponad 10% tej produkcji.

Lokalizacja zakładów w Estonii pozwoliła AQUAPHOR na stworzenie klastra produkcyjnego, a jego systematyczna optymalizacja umożliwia poszerzenie oferty produktowej oraz sieci dystrybucji. To także kluczowy czynnik w utrzymaniu krótkich terminów dostaw oferowanych systemów.

Najnowszy z zakładów został oficjalnie otwarty 6 lipca 2022 r. w obecności licznego grona  zaproszonych gości, w tym przedstawicieli estońskich władz oraz dyplomatów z 7 krajów europejskich.

Specjaliści od wody

AQUAPHOR od 30 lat działa na globalnym rynku, oferując rozwiązania do uzdatniania i filtracji wody. Od początku działalności motorem do nieustannego rozwoju i udoskonalania oferty stały się światowe wyzwania w zakresie dostępu do wysokiej jakości wody. By im sprostać firma zbudowała nowoczesne zaplecze technologiczne oraz powołała zespoły badawcze, które projektują i udoskonalają urządzenia do uzdatniania wody. Ponad 100 naukowców i inżynierów z placówek badawczych m. in. w Estonii i Izraelu pracuje nad stworzeniem innowacyjnych technologii i rozwiązań, chronionych ponad 130 patentami. Renomę produktów, zapewniających najwyższą jakość wody, potwierdzają także światowe organizacje certyfikujące.

Nie tylko w usługach, przemyśle czy rolnictwie…

Kompleksowe rozwiązania i zaawansowane systemy APRO oferowane przez AQUAPHOR znajdują zastosowanie m.in. w zakładach produkcyjnych 100 największych światowych korporacji z różnych gałęzi przemysłu: spożywczego, farmaceutycznego, ciepłowniczego, a także w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, hotelach i restauracjach, zapewniając idealnie czystą wodę pozbawioną zanieczyszczeń, mikroplastiku, bakterii i wirusów.

Kontenerowe mobilne systemy APRO wykorzystywane są w różnych częściach świata dotkniętych  klęskami żywiołowymi i konfliktami zbrojnymi, w tym na Ukrainie, zapewniając mieszkańcom dostęp do czystej i pitnej wody.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.