Komunikaty PR

AQUAPHOR otwiera nową fabrykę

2022-07-20  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Do pobrania Aquaphor ( 0.04 MB )

AQUAPHOR, światowy producent domowych rozwiązań do uzdatniania wody oraz profesjonalnych systemów filtrujących do zastosowań przemysłowych, otworzył w Estonii trzecią fabrykę. W ciągu najbliższych 2-3 lat, z linii produkcyjnych nowego zakładu, na światowe rynki trafi rocznie niemal 300 milionów filtrów oraz profesjonalnych systemów odwróconej osmozy APRO.

Najnowsza inwestycja AQUAPHOR, o powierzchni 11 000 m2 jest trzecim zakładem produkcyjnym w Estonii. Nowa linia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i robotyzacji procesów pozwoli na seryjną produkcję membranowych systemów uzdatniania i odsalania wody przeznaczonych m.in. dla przemysłu, rolnictwa, placówek medycznych czy usługowych. Nowe moce produkcyjne umożliwią także skrócenie czasu dostaw systemów APRO AQUAPHOR nawet do kilku dni.

AQUAPHOR aktywnie rozwija sprzedaż na rynkach europejskich i światowych, a fabryka w Narwie jest wzmocnieniem naszego produkcyjnego zaplecza, które od 2012 roku powstaje w Estonii. Najnowszy, zautomatyzowany zakład pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych nawet 20-krotnie, a to oznacza jeszcze większą dostępność naszych produktów na kluczowych rynkach – powiedział Joseph Shmidt, CEO AQUAPHOR International.

10 lat produkcji AQUAPHOR w UE

Pierwsza europejska fabryka AQUAPHOR została otwarta w 2012 roku w Sillamäe (pierwszy etap o powierzchni 7 000 m2, drugi, w 2019 roku – o powierzchni 16 310 m2), a następna w 2015 roku w pobliskiej Narwie (16 500 m2). Najnowsza inwestycja, w tej samej lokalizacji, to kolejne 11 000 m2 .

Obecnie w estońskich zakładach pracuje 630 osób. AQUAPHOR produkuje w nich systemy do uzdatniania wody, w tym niemal wszystkie ich komponenty. Wysokiej jakości produkty trafiają do krajów UE oraz do odbiorców m.in. w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Kazachstanie czy Izraelu.  Do Polski trafia ponad 10% tej produkcji.

Lokalizacja zakładów w Estonii pozwoliła AQUAPHOR na stworzenie klastra produkcyjnego, a jego systematyczna optymalizacja umożliwia poszerzenie oferty produktowej oraz sieci dystrybucji. To także kluczowy czynnik w utrzymaniu krótkich terminów dostaw oferowanych systemów.

Najnowszy z zakładów został oficjalnie otwarty 6 lipca 2022 r. w obecności licznego grona  zaproszonych gości, w tym przedstawicieli estońskich władz oraz dyplomatów z 7 krajów europejskich.

Specjaliści od wody

AQUAPHOR od 30 lat działa na globalnym rynku, oferując rozwiązania do uzdatniania i filtracji wody. Od początku działalności motorem do nieustannego rozwoju i udoskonalania oferty stały się światowe wyzwania w zakresie dostępu do wysokiej jakości wody. By im sprostać firma zbudowała nowoczesne zaplecze technologiczne oraz powołała zespoły badawcze, które projektują i udoskonalają urządzenia do uzdatniania wody. Ponad 100 naukowców i inżynierów z placówek badawczych m. in. w Estonii i Izraelu pracuje nad stworzeniem innowacyjnych technologii i rozwiązań, chronionych ponad 130 patentami. Renomę produktów, zapewniających najwyższą jakość wody, potwierdzają także światowe organizacje certyfikujące.

Nie tylko w usługach, przemyśle czy rolnictwie…

Kompleksowe rozwiązania i zaawansowane systemy APRO oferowane przez AQUAPHOR znajdują zastosowanie m.in. w zakładach produkcyjnych 100 największych światowych korporacji z różnych gałęzi przemysłu: spożywczego, farmaceutycznego, ciepłowniczego, a także w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, hotelach i restauracjach, zapewniając idealnie czystą wodę pozbawioną zanieczyszczeń, mikroplastiku, bakterii i wirusów.

Kontenerowe mobilne systemy APRO wykorzystywane są w różnych częściach świata dotkniętych  klęskami żywiołowymi i konfliktami zbrojnymi, w tym na Ukrainie, zapewniając mieszkańcom dostęp do czystej i pitnej wody.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze Biuro prasowe
2025-05-21 | 15:00

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Wynajem wózków widłowych zyskuje na popularności wśród firm produkcyjnych, logistycznych i handlowych. Coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z zakupu sprzętu
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.