Komunikaty PR

AQUAPHOR otwiera nową fabrykę

2022-07-20  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Do pobrania Aquaphor ( 0.04 MB )

AQUAPHOR, światowy producent domowych rozwiązań do uzdatniania wody oraz profesjonalnych systemów filtrujących do zastosowań przemysłowych, otworzył w Estonii trzecią fabrykę. W ciągu najbliższych 2-3 lat, z linii produkcyjnych nowego zakładu, na światowe rynki trafi rocznie niemal 300 milionów filtrów oraz profesjonalnych systemów odwróconej osmozy APRO.

Najnowsza inwestycja AQUAPHOR, o powierzchni 11 000 m2 jest trzecim zakładem produkcyjnym w Estonii. Nowa linia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i robotyzacji procesów pozwoli na seryjną produkcję membranowych systemów uzdatniania i odsalania wody przeznaczonych m.in. dla przemysłu, rolnictwa, placówek medycznych czy usługowych. Nowe moce produkcyjne umożliwią także skrócenie czasu dostaw systemów APRO AQUAPHOR nawet do kilku dni.

AQUAPHOR aktywnie rozwija sprzedaż na rynkach europejskich i światowych, a fabryka w Narwie jest wzmocnieniem naszego produkcyjnego zaplecza, które od 2012 roku powstaje w Estonii. Najnowszy, zautomatyzowany zakład pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych nawet 20-krotnie, a to oznacza jeszcze większą dostępność naszych produktów na kluczowych rynkach – powiedział Joseph Shmidt, CEO AQUAPHOR International.

10 lat produkcji AQUAPHOR w UE

Pierwsza europejska fabryka AQUAPHOR została otwarta w 2012 roku w Sillamäe (pierwszy etap o powierzchni 7 000 m2, drugi, w 2019 roku – o powierzchni 16 310 m2), a następna w 2015 roku w pobliskiej Narwie (16 500 m2). Najnowsza inwestycja, w tej samej lokalizacji, to kolejne 11 000 m2 .

Obecnie w estońskich zakładach pracuje 630 osób. AQUAPHOR produkuje w nich systemy do uzdatniania wody, w tym niemal wszystkie ich komponenty. Wysokiej jakości produkty trafiają do krajów UE oraz do odbiorców m.in. w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Kazachstanie czy Izraelu.  Do Polski trafia ponad 10% tej produkcji.

Lokalizacja zakładów w Estonii pozwoliła AQUAPHOR na stworzenie klastra produkcyjnego, a jego systematyczna optymalizacja umożliwia poszerzenie oferty produktowej oraz sieci dystrybucji. To także kluczowy czynnik w utrzymaniu krótkich terminów dostaw oferowanych systemów.

Najnowszy z zakładów został oficjalnie otwarty 6 lipca 2022 r. w obecności licznego grona  zaproszonych gości, w tym przedstawicieli estońskich władz oraz dyplomatów z 7 krajów europejskich.

Specjaliści od wody

AQUAPHOR od 30 lat działa na globalnym rynku, oferując rozwiązania do uzdatniania i filtracji wody. Od początku działalności motorem do nieustannego rozwoju i udoskonalania oferty stały się światowe wyzwania w zakresie dostępu do wysokiej jakości wody. By im sprostać firma zbudowała nowoczesne zaplecze technologiczne oraz powołała zespoły badawcze, które projektują i udoskonalają urządzenia do uzdatniania wody. Ponad 100 naukowców i inżynierów z placówek badawczych m. in. w Estonii i Izraelu pracuje nad stworzeniem innowacyjnych technologii i rozwiązań, chronionych ponad 130 patentami. Renomę produktów, zapewniających najwyższą jakość wody, potwierdzają także światowe organizacje certyfikujące.

Nie tylko w usługach, przemyśle czy rolnictwie…

Kompleksowe rozwiązania i zaawansowane systemy APRO oferowane przez AQUAPHOR znajdują zastosowanie m.in. w zakładach produkcyjnych 100 największych światowych korporacji z różnych gałęzi przemysłu: spożywczego, farmaceutycznego, ciepłowniczego, a także w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, hotelach i restauracjach, zapewniając idealnie czystą wodę pozbawioną zanieczyszczeń, mikroplastiku, bakterii i wirusów.

Kontenerowe mobilne systemy APRO wykorzystywane są w różnych częściach świata dotkniętych  klęskami żywiołowymi i konfliktami zbrojnymi, w tym na Ukrainie, zapewniając mieszkańcom dostęp do czystej i pitnej wody.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.