Autonomiczne roboty mobilne - Koch Industries z Mobile Industrial Robots
Odense, Dania – Maj, 2021: Mobile Industrial Robots, światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), ogłosił globalną współpracę strategiczną z Koch Industries, jedną z największych firm na świecie.
Współpraca pomiędzy MiR i Guardian Industries rozpoczęła się w 2020 roku. Guardian Industries, filia Koch Industries, przetestował różne rozwiązania z obszaru automatyzacji transportu wewnętrznego, mające na celu optymalizację produktywności i wewnętrznych przepływów pracy. Przekrojowe działania prowadzone przez zespół ds. transformacji produkcji umożliwiły wdrożenie robotów MiR w dwóch lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych w roli projektów pilotażowych. Sukces tych projektów zaowocował porozumieniem Koch Industries i MiR, aby dokonać globalnej ewaluacji technologii.
„Po prawie każdym projekcie pilotażowym MiR, klienci zamawiali kolejne autonomiczne roboty mobilne. Spośród wielu powodów wyróżniają się dwa: (1) dodając niedrogie regały i akcesoria do przenoszenia materiałów, przedsiębiorstwa wciąż znajdują nowe aplikacje dla tych wszechstronnych robotów mobilnych, oraz (2) oprogramowanie nawigacyjne, flotowe i obsługujące operacje przenoszenia jest łatwe do zainstalowania, aktywowania i zapewnia ciągły zwrot z inwestycji. MiR koncentruje się na płasko-powierzchniowych zastosowaniach, które są obecne w prawie wszystkich operacjach produkcyjnych i logistycznych na świecie. Rozumiem, dlaczego Koch i inne innowacyjne konglomeraty wielobranżowe są zainteresowane MiR. To idealne dopasowanie potrzeby i produktu”, mówi Frank Tobe, analityk branży robotycznej.
“Zawarliśmy strategiczną umowę z MiR, ponieważ posiada on zdolności i szeroką wiedzę, aby wspierać nas w usprawnianiu i optymalizacji naszych operacji logistycznych”, mówi Antonio Blanco, Global Category Manager w Guardian Industries. „MiR oferuje elastyczne rozwiązania automatyzacyjne, które możemy dostosować do naszych bieżących i przyszłych potrzeb. Wdrażamy tę technologię w wielu obiektach, ponieważ postrzegamy MiR jako długoterminowego partnera, z doświadczeniem i możliwościami, które mogą nam pomóc w osiąganiu celów w zakresie produktywności”.
Oferując pięć różnych robotów mobilnych, MiR ma najszerszą gamę AMR na rynku do wykonywania różnych zadań transportowych, od przenoszenia mniejszych części po ciężkie ładunki o masie do 1000 kg. Roboty MiR posiadają także umiejętność automatycznego podnoszenia, transportowania i dostarczania palet. MiR produkuje współpracujące i autonomiczne roboty, które są zaprojektowane tak, aby móc pracować obok ludzi, wyręczać ich w fizycznie uciążliwych zadaniach; w zamian umożliwiając im pracę przy bardziej wartościowych procesach.
Roboty MiR mogą być uzupełniane o różne górne moduły w zależności od potrzeb klientów. Różnorodność robotów jest kolejnym z kluczowych elementów, z powodu których Guardian Industries zdecydował się na współpracę z MiR, a inne firmy należące do Koch również rozważają potencjalne wdrożenia.
Guardian Industries ma zamiar zwiększyć skalę tej technologii w całej organizacji. “Wdrożymy roboty w kilku zakładach, różniących się pod względem rozkładu i produktów. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli rozwiązanie logistyczne, które można wpasować w różne środowiska i łatwo dostosować do nowych zadań – dokładnie to oferuje MiR”, dodał Peter Westrick, Material Handling Engineering Manager w Guardian Industries.
Autonomiczne roboty mobilne rosną w siłę
Najnowsze dane MiR pokazują, że Guardian Industries i Koch Industries nie są jedynymi firmami, które chcą zoptymalizować wewnętrzne przepływy transportu. Mobile Industrial Robots ogłosił ostatnio wzrost sprzedaży AMR o 55% w pierwszym kwartale 2021 roku, co czyni go najlepszym pierwszym kwartałem w historii MiR.
„Jest nam miło rozpocząć współpracę i wesprzeć Guardian w zakresie osiągania celów związanych z produktywnością poprzez wdrożenie naszych elastycznych, współpracujących i bezpiecznych robotów mobilnych”, powiedział Christian Clausen, dyrektor sprzedaży w MiR. „Widzimy duży potencjał w różnych branżach w kwestii optymalizacji przepływów wewnętrznej logistyki, od przychodzącej i wychodzącej logistyki do obsługi materiałów w zakładach produkcyjnych. Nasze roboty przemysłowe mogą być wdrożone bezpośrednio w te różne przepływy pracy”.
„Dzisiejsze układy zakładów są bardzo zwinne i dynamiczne, a ludzie, sprzęt, palety i inne przeszkody mogą pojawiać się w miejscach, które wcześniej były korytarzami”, dodał Clausen. „Nasze roboty mobilne bardzo dobrze pasują do tych stale zmieniających się środowisk. Dzięki współpracującej, autonomicznej nawigacji robotów, zautomatyzowany transport materiałów staje się elastyczny i łatwy do dostosowania bez dodatkowych kosztów lub zakłóceń w procesach”.
Mobile Industrial Robots posiada globalną sieć dystrybucji w 58 krajach i lokalne biura w Odense, Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju.
O Guardian Industries
Guardian Industries, globalna firma z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan, obsługuje zakłady w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy Guardian zatrudniają 15 000 osób i produkują wysokowydajne szkło float; produkty ze szkła powlekanego i prefabrykowanego do zastosowań architektonicznych, mieszkalnych, wewnętrznych, transportowych i technicznych; oraz wysokiej jakości chromowane i lakierowane elementy z tworzywa sztucznego dla przemysłu samochodowego i samochodów ciężarowych. Wizją Guardian jest bycie preferowanym partnerem dla klientów, dostawców, pracowników i społeczności w oparciu o podstawę wzajemnych korzyści. To sprawia, że firma nieustannie koncentruje się na poprawianiu życia ludzi poprzez dostarczanie produktów i usług, które cenią sobie bardziej niż ich alternatywy, i robi to w sposób odpowiedzialny, zużywając mniej zasobów. Guardian jest spółką zależną w całości należącą do Koch Industries, Inc. Więcej informacji: www.guardian.com.
O Koch Industries
Koch Industries, Inc. z siedzibą w Wichita w stanie Kansas, jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, której roczne przychody szacowane są na 115 miliardów dolarów, według „Forbesa”. Jest właścicielem zróżnicowanej grupy firm zajmujących się rafinacją, chemikaliami i biopaliwami; produktami leśnymi i konsumenckimi; nawozami; polimerami i włóknami; systemami kontroli procesów i zanieczyszczeń; elektroniką, oprogramowaniem i analityką danych; minerałami; szkłem; komponentami samochodowymi; hodowlą; wymianą towarów i inwestycjami. Od 2003 roku firmy Koch zainwestowały prawie 133 miliardy dolarów w rozwój i udoskonalenia. Obecne w ponad 70 krajach, firmy Koch zatrudniają 122 000 osób na całym świecie, w tym około 62 000 w Stanach Zjednoczonych. Od stycznia 2009 do chwili obecnej firmy Koch zdobyły ponad 1300 nagród za bezpieczeństwo, doskonałość środowiskową, zarządzanie społecznością, innowacje i obsługę klienta. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.KOCHind.com.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów:
Zofia Bielska
Omega Communication
zbielska@communication.pl
+48 882 502 401, 22 854 16 34
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.