Autonomiczne roboty mobilne MiR odmieniają logistykę w fabryce TE Connectivity
Sześć robotów MiR200, efektywnie zarządzanych za pomocą oprogramowania MiR Fleet, transportuje surowce i gotowe produkty w węgierskim zakładzie globalnego dostawcy motoryzacyjnego
Warszawa, 20 września 2021 r.: Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), poinformował, że dostawca motoryzacyjny poziomu 2 TE Connectivity wdrożył sześć robotów MiR200 w zakładzie w Esztergom na Węgrzech w celu optymalizacji intralogistyki. Flota robotów MiR istotnie przyspieszyła transport produkowanych codziennie dziesiątek milionów pasywnych złączy i gniazd elektrycznych i niezbędnych surowców, co zaowocowało wzrostem produktywności. Projekt jest częścią globalnej współpracy między firmami mającej na celu pełną automatyzację wewnętrznych procesów transportu materiałów w zakładach TE Connectivity na całym świecie.
„Największą zaletą robotów MiR jest to, że mogą poruszać się w dowolnym miejscu bez szyn i wymalowanych na podłodze sygnałów, dzięki czemu można je szybko przeprogramować w celu dopasowania do dynamicznego środowiska naszych zakładów produkcyjnych” – powiedział Roberto Lu, wiceprezes ds. technologii w TE Connectivity. „Zakład w Esztergom jest jedną z najważniejszych lokalizacji w naszym programie AMR. Zespół wykonuje świetną pracę i zdobywa cenne doświadczenie z robotami AMR”.
Flota MiR200 wspiera logistykę
Flota sześciu robotów MiR200 wykonuje w fabryce dwa rodzaje zadań, realizując programowalne misje uruchamiane bezpośrednio przez pracowników za pośrednictwem przyjaznego oprogramowania MiR Fleet. Pięć AMR transportuje surowce i produkty gotowe pomiędzy magazynem a określonymi strumieniami wartości. Szósty robot pracuje we w pełni zautomatyzowanej konfiguracji ze specjalnie wykonanym modułem górnym. Automatyczna stacja pakowania usytuowana obok wtryskarki zlicza gotowe produkty i automatycznie przywołuje robota, gdy przedział składowania jest pełny. W ramach swej misji robot MiR200 wymienia pusty kosz na pełny, który następnie transportuje i składuje w magazynie. Po skonfigurowaniu i uruchomieniu robota przez pracownika za pomocą oprogramowania MiR Fleet nie ma już potrzeby interwencji człowieka. Proces ten jest prototypem zautomatyzowanego systemu magazynu wysokiego składowania testowanego w warunkach produkcyjnych.
Łatwe wdrożenia, prosta obsługa
Bezproblemowo przestawiwszy się na procesy intralogistyczne oparte na AMR, TE Connectivity testuje obecnie innowacje robotyczne będące jeszcze w fazie opracowania. Jednym z przykładów jest rozwiązanie wykorzystujące kamery internetowe oraz sztuczną inteligencję (AI) bazującą na uczeniu maszynowym, dzięki któremu robot MiR potrafi wykryć znajdującego się w pobliżu robota innego typu niż AMR i uniknąć ewentualnych kolizji.
„Pracując z robotami AMR firmy MiR, mieliśmy szczególnie pozytywne doświadczenia” – powiedział Gábor Miszler, analityk ds. ciągłego doskonalenia w TE Connectivity. „System jest łatwy w obsłudze, elastyczny i niezawodny, a roboty praktycznie nie wymagają konserwacji”.
W ramach współpracy z MiR firma TE Connectivity stworzyła nowy dział produkcyjny w celu maksymalnego wykorzystania możliwości robotów i pełnej automatyzacji wewnętrznego transportu materiałów.
Pełny opis wdrożenia: https://www.mobile-industrial-robots.com/pl/insights/case-studies/te-connectivity/
Film ilustrujący wykorzystanie robotów MiR w TE Connectivity: https://www.youtube.com/watch?v=6DfW7tFm3zQ
O TE Connectivity
TE Connectivity to firma technologiczno-produkcyjna o wartości 14 mld USD, która stara się kreować bezpieczniejszą, bardziej zrównoważoną i wydajniejszą przyszłość oraz relacje na wyższym poziomie. Jako globalny lider posiada pracowników, klientów, centra inżynieryjne i zakłady produkcyjne na całym świecie. Ich produkty od ponad 75 lat wspierają rozwój branży transportowej, przemysłowej i komunikacyjnej.
W zakładzie TE Connectivity w Esztergom, zatrudniającym blisko 1600 pracowników, firma wytwarza komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pojazdów oraz zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa ich użytkowników. Będąc członkiem sieci TE Connectivity, obejmującej 140 krajów, zakład za swój priorytet uważa obsługę klientów na najwyższym możliwym poziomie technologicznym. TE Connectivity kładzie duży nacisk na ciągły rozwój, ponieważ zaangażowanie firmy i jej pracowników w tym obszarze jest kluczem do osiągania bezwypadkowej kultury i zrównoważonych procesów.
W czasie przygotowywania niniejszego studium przypadku w zakładzie TE Connectivity w Esztergom przestrzegano wszelkich przepisów związanych z pandemią.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt z firmą:
Marina Balanovic
mab@mir-robots.com
Mobile Industrial Robots
+45 60 24 18 88
Kontakt dla mediów:
Zofia Bielska
zbielska@communication.pl
Omega Communication
+48 882 502 401, 22 854 16 34
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.