Bart Goetzee nowym starszym wiceprezesem VELUX Commercial
Bart wnosi bogate doświadczenie i wiedzę, które pomogą skonsolidować spółkę VELUX Commercial, na którą składają się 2 przejęcia i zespół z Grupy VELUX.
Bart obejmował wcześniej stanowisko dyrektora generalnego SDC, Segmental Doors & Components, oddziału w ramach Grupy ASSA ABLOY, światowego gracza na rynku automatycznych systemów wejściowych. SDC powstało w wyniku połączenia różnych przejęć w branży bram segmentowych, takich jak FlexiForce, Normstahl i Crawford.
W trakcie swojej kariery Bart zdobył doświadczenie w wiodących międzynarodowych firmach działających na konkurencyjnych rynkach o niskich marżach, gdzie głównym modelem wejścia na rynek jest sprzedaż oparta na projektach B2B. Doświadczenie przywódcze Barta obejmuje cały łańcuch wartości, od obsługi dostawców i zaopatrzenia, sprzedaży opartej na projektach i działań marketingowych po produkcję, logistykę, dystrybucję oraz usługi posprzedażne.
Nominacja Barta przypada na kluczowy moment dla VELUX Commercial, w którym firma nadal umacnia swoją pozycję. Razem z zespołem kierowniczym ds. handlowych VELUX Commercial Bart będzie kierował dalszym rozwojem dywizji jako pojedynczego, niezależnego obszaru biznesowego pod marką VELUX.
Jestem naprawdę zaszczycony możliwością dołączenia do zespołu VELUX Commercial. Bardzo motywuje mnie cel firmy, jakim jest przekształcanie przestrzeni za pomocą światła dziennego i świeżego powietrza. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami oraz dalszego dostarczania najlepszych rozwiązań dotyczacych światła dziennego i wentylacji do szkół, biur oraz budynków przemysłowych i publicznych, wzmacniając jednocześnie pozycję VELUX Commercial na wysoce konkurencyjnym rynku - mówi Bart Goetzee.
Bart Goetzee ma 53 lata i mieszka w południowej części Holandii z żoną, z którą ma trójkę dorosłych dzieci. Głównym miejscem pracy Barta będzie Hüllhorst w Niemczech, które jest najważniejszym rynkiem dla VELUX Commercial.
VELUX Commercial to utworzony w 2019 roku pion biznesowy, który obejmuje marki Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w działach sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polski oddział zlokalizowany jest w Wielkopolsce – we Wrześni. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje świetliki kopułkowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne z poliwęglanu, systemy oddymiania oraz systemy szklenia, takie jak nowoczesne rozwiązanie w zakresie światła dziennego, czyli świetliki modułowe.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.