Bart Goetzee nowym starszym wiceprezesem VELUX Commercial

Bart wnosi bogate doświadczenie i wiedzę, które pomogą skonsolidować spółkę VELUX Commercial, na którą składają się 2 przejęcia i zespół z Grupy VELUX.
Bart obejmował wcześniej stanowisko dyrektora generalnego SDC, Segmental Doors & Components, oddziału w ramach Grupy ASSA ABLOY, światowego gracza na rynku automatycznych systemów wejściowych. SDC powstało w wyniku połączenia różnych przejęć w branży bram segmentowych, takich jak FlexiForce, Normstahl i Crawford.
W trakcie swojej kariery Bart zdobył doświadczenie w wiodących międzynarodowych firmach działających na konkurencyjnych rynkach o niskich marżach, gdzie głównym modelem wejścia na rynek jest sprzedaż oparta na projektach B2B. Doświadczenie przywódcze Barta obejmuje cały łańcuch wartości, od obsługi dostawców i zaopatrzenia, sprzedaży opartej na projektach i działań marketingowych po produkcję, logistykę, dystrybucję oraz usługi posprzedażne.
Nominacja Barta przypada na kluczowy moment dla VELUX Commercial, w którym firma nadal umacnia swoją pozycję. Razem z zespołem kierowniczym ds. handlowych VELUX Commercial Bart będzie kierował dalszym rozwojem dywizji jako pojedynczego, niezależnego obszaru biznesowego pod marką VELUX.
Jestem naprawdę zaszczycony możliwością dołączenia do zespołu VELUX Commercial. Bardzo motywuje mnie cel firmy, jakim jest przekształcanie przestrzeni za pomocą światła dziennego i świeżego powietrza. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami oraz dalszego dostarczania najlepszych rozwiązań dotyczacych światła dziennego i wentylacji do szkół, biur oraz budynków przemysłowych i publicznych, wzmacniając jednocześnie pozycję VELUX Commercial na wysoce konkurencyjnym rynku - mówi Bart Goetzee.
Bart Goetzee ma 53 lata i mieszka w południowej części Holandii z żoną, z którą ma trójkę dorosłych dzieci. Głównym miejscem pracy Barta będzie Hüllhorst w Niemczech, które jest najważniejszym rynkiem dla VELUX Commercial.
VELUX Commercial to utworzony w 2019 roku pion biznesowy, który obejmuje marki Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w działach sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polski oddział zlokalizowany jest w Wielkopolsce – we Wrześni. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje świetliki kopułkowe i okna do dachów płaskich, pasma świetlne z poliwęglanu, systemy oddymiania oraz systemy szklenia, takie jak nowoczesne rozwiązanie w zakresie światła dziennego, czyli świetliki modułowe.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.