Komunikaty PR

#cyfroweMŚP cykl webinarów o podniesieniu produktywności i obniżeniu kosztów

2020-11-13  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Agenda ( 0.39 MB )

#cyfroweMŚP cykl webinarów o podniesieniu produktywności i obniżeniu kosztów firmy

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają na cykl bezpłatnych webinarów dla firm z sektora MŚP w dniach 17 oraz 19 listopada 2020 r. Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i wspierane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Głównym tematem wirtualnych spotkań będzie przedstawienie korzyści związanych z cyfryzacją i robotyzacją, a także pakiety wparcia dla przedsiębiorców w ramach programu „Śląskie 4.0”.

Firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka wiele wyzwań w związku z trudnościami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Raporty gospodarcze wskazują, że w sposób zauważalny już w ciągu 10 lat ubędzie pracowników na rynku pracy, koszty pracy według prognoz Eurostatu zaczną drastycznie rosnąć, a europejskie firmy zwiększą konkurencyjność poprzez inwestycje setek milionów euro w systemy przemysłowego Internetu Rzeczy. Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC we współpracy z partnerami z regionu przygotował kompleksowy program cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji dla MŚP: „Śląskie 4.0”, w którym oferuje pełne wsparcie dla zainteresowanych firm od analizy gotowości technologicznej przez dostarczenie polskich rozwiązań technologicznych po narzędzia finansowania wdrożeń. W niepewnych czasach śląskie organizacje oraz Zarząd Województwa, aby pomóc przedsiębiorcom, proponują w ramach programu bezpłatne webinary #cyfrowe MŚP z praktycznymi wskazówkami dla właścicieli firm.

Harmonogram wydarzenia #cyfroweMŚP w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

17.11. 2020r. (wtorek)

10:00-10.30

Śląskie 4.0 - idea

Krzysztof Spyra, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości

Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego

Agnieszka Łasut, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

Jacek Miketa, Fundusz Górnośląski S.A.

10:40 – 11:20

Przemysł 4.0 - korzyści i straty - czy zwycięży strach przed zmianą, jak łatwo przejść przez zmianę (Śląskie 4.0) i czy MŚP na to stać.

Jacek Miketa, Fundusz Górnośląski S.A.
Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

11:30 – 12:10

Jak oszczędzać na prądzie wprowadzając elementy Industry 4.0

Artur Pollak, APA Group

12.20 - 13.00

Określenie gotowości technologicznej MŚP do robotyzacji i cyfryzacji

Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

19.11. 2020r. (czwartek)

9:00 – 9:40

Czy poprzez cyfryzację przedsiębiorstwa zwiększam zagrożenie cyberatakami? Kilka prostych zasad cyberbezpieczeństwa w każdej firmie.

Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC

9:50 – 10:30

W czym może pomóc mi robot, czyli o korzyściach z automatyzacji.

Aleksander Stanik, Smart Secure Networks

10.40 - 11.20

Narzędzia finansowania rozwiązań w zakresie cyfryzacji i robotyzacji.

Piotr Kryjom, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Wszystkie osoby zainteresowane wiedzą na temat podniesienia produktywności oraz obniżenia kosztów w przedsiębiorstwach przemysłowych mogą bezpłatnie zarejestrować się b na stronie www.scp-slask.pl w zakładce „szkolenia” lub poprzez kontakt:

Paulina Cius-Górska
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości
tel. 032 743 91 71;  032 743 91 77.
E-mail: paulina.cius@scp-slask.pl

 

Materiał prasowy Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC- pierwszy tego typu klaster w Polsce. Inicjatywa w ramach której świat biznesu, nauki i administracji łączą siły, by tworzyć zaawansowane rozwiązania technologiczne z obszaru Internetu Rzeczy (Inteligentne Miasta, Przemysł 4.0, Smart Building oraz CleanTech). Koordynatorem i współzałożycielem klastra jest Smart Secure Networks Sp. z o.o. W ramach przedsięwzięcia współpracę podjęły podmioty gospodarcze, jednostki naukowo-badawcze, a także inne podmioty i instytucje z otoczenia biznesu. Klaster działa pod auspicjami Województwa Śląskiego.

www.sinotaic.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.