#cyfroweMŚP cykl webinarów o podniesieniu produktywności i obniżeniu kosztów
#cyfroweMŚP cykl webinarów o podniesieniu produktywności i obniżeniu kosztów firmy
Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają na cykl bezpłatnych webinarów dla firm z sektora MŚP w dniach 17 oraz 19 listopada 2020 r. Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i wspierane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Głównym tematem wirtualnych spotkań będzie przedstawienie korzyści związanych z cyfryzacją i robotyzacją, a także pakiety wparcia dla przedsiębiorców w ramach programu „Śląskie 4.0”.
Firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka wiele wyzwań w związku z trudnościami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Raporty gospodarcze wskazują, że w sposób zauważalny już w ciągu 10 lat ubędzie pracowników na rynku pracy, koszty pracy według prognoz Eurostatu zaczną drastycznie rosnąć, a europejskie firmy zwiększą konkurencyjność poprzez inwestycje setek milionów euro w systemy przemysłowego Internetu Rzeczy. Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC we współpracy z partnerami z regionu przygotował kompleksowy program cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji dla MŚP: „Śląskie 4.0”, w którym oferuje pełne wsparcie dla zainteresowanych firm od analizy gotowości technologicznej przez dostarczenie polskich rozwiązań technologicznych po narzędzia finansowania wdrożeń. W niepewnych czasach śląskie organizacje oraz Zarząd Województwa, aby pomóc przedsiębiorcom, proponują w ramach programu bezpłatne webinary #cyfrowe MŚP z praktycznymi wskazówkami dla właścicieli firm.
Harmonogram wydarzenia #cyfroweMŚP w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:
17.11. 2020r. (wtorek)
10:00-10.30
Śląskie 4.0 - idea
Krzysztof Spyra, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości
Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego
Agnieszka Łasut, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC
Jacek Miketa, Fundusz Górnośląski S.A.
10:40 – 11:20
Przemysł 4.0 - korzyści i straty - czy zwycięży strach przed zmianą, jak łatwo przejść przez zmianę (Śląskie 4.0) i czy MŚP na to stać.
Jacek Miketa, Fundusz Górnośląski S.A.
Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC
11:30 – 12:10
Jak oszczędzać na prądzie wprowadzając elementy Industry 4.0
Artur Pollak, APA Group
12.20 - 13.00
Określenie gotowości technologicznej MŚP do robotyzacji i cyfryzacji
Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC
19.11. 2020r. (czwartek)
9:00 – 9:40
Czy poprzez cyfryzację przedsiębiorstwa zwiększam zagrożenie cyberatakami? Kilka prostych zasad cyberbezpieczeństwa w każdej firmie.
Marek Ostafil, Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC
9:50 – 10:30
W czym może pomóc mi robot, czyli o korzyściach z automatyzacji.
Aleksander Stanik, Smart Secure Networks
10.40 - 11.20
Narzędzia finansowania rozwiązań w zakresie cyfryzacji i robotyzacji.
Piotr Kryjom, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
Wszystkie osoby zainteresowane wiedzą na temat podniesienia produktywności oraz obniżenia kosztów w przedsiębiorstwach przemysłowych mogą bezpłatnie zarejestrować się b na stronie www.scp-slask.pl w zakładce „szkolenia” lub poprzez kontakt:
Paulina Cius-Górska
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości
tel. 032 743 91 71; 032 743 91 77.
E-mail: paulina.cius@scp-slask.pl
Materiał prasowy Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC
Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC- pierwszy tego typu klaster w Polsce. Inicjatywa w ramach której świat biznesu, nauki i administracji łączą siły, by tworzyć zaawansowane rozwiązania technologiczne z obszaru Internetu Rzeczy (Inteligentne Miasta, Przemysł 4.0, Smart Building oraz CleanTech). Koordynatorem i współzałożycielem klastra jest Smart Secure Networks Sp. z o.o. W ramach przedsięwzięcia współpracę podjęły podmioty gospodarcze, jednostki naukowo-badawcze, a także inne podmioty i instytucje z otoczenia biznesu. Klaster działa pod auspicjami Województwa Śląskiego.
www.sinotaic.com

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.