Danfoss ogłasza wznowienie działalności w Ukrainie

Działania biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miastach i miejscowościach
Firma Danfoss ogłosiła wznowienie działalności biznesowej w Ukrainie. Z wybuchem wojny działalność ta została wstrzymana - wznowione czynności biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miastach i miejscowościach.
Adam Jędrzejczak, prezydent Danfoss dla regionu Europa Wschodnia oznajmił: „Dalsze wspieranie naszych klientów w Ukrainie jest dla nas kwestią kluczową. To nie tylko właściwe postepowanie - nasze produkty stanowią kluczowy element infrastruktury krytycznej, którą należy odbudować. Dzięki produktom Danfoss mieszkańcy niektórych z najbardziej dotkniętych obszarów Ukrainy będą mieli ponownie dostęp do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej".
W kwietniu br. Danfoss dostarczył nieodpłatnie 18 palet zaworów kulowych JIP i filtrów o wartości 29.980 euro do ciepłowni w Mikołajewie – ukraińskim mieście, które ucierpiało w wyniku działań wojennych. Zawory te są zwykle stosowane w celu oszczędzania energii i obniżenia kosztów operacyjnych, ale są również zaprojektowane specjalnie na potrzeby w systemach ciepłowniczych, które wymagają naprawy. Umożliwiają otwieranie lub zamykanie części systemu ciepłowniczego bez konieczności wyłączania lub opróżniania całego układu.
Ukraina pozostaje ważnym rynkiem firmy Danfoss w rejonie Europy Wschodniej. Według The Kyiv School of Economics koszty bezpośrednich szkód w infrastrukturze Ukrainy osiągnęły już poziom 63 miliardów dolarów. Dlatego rozwiązania w rodzaju tych dostarczanych przez Danfoss są niezwykle istotne, ponieważ mają pozytywny wpływ na odbudowę sieci ciepłowniczych, budynków komercyjnych i mieszkalnych, a także zakładów wodociągowych i oczyszczalni ścieków.
Bezpieczeństwo i ochrona naszego zespołu pozostaje naszym głównym priorytetem i, pomimo niepewności, jak najszybsze wznowienie działalności w tym kraju ma dla firmy Danfoss znaczenie kluczowe. Na ten moment klienci mogą odbierać produkty w magazynie przeładunkowym, który otworzyliśmy we Lwowie.
Dyrektor generalny Danfoss Ukraina, Andriy Berestyan, pracujący we Lwowie, stwierdził: "Nasz ukraiński zespół nie może doczekać się powrotu do pracy. Chcą wziąć udział w odbudowie kraju. Są niezwykle zmotywowani, a produkty Danfoss są ważne dla przywrócenia infrastruktury naszego kraju".
Większość ukraińskich pracowników zdecydowała się pozostać w Ukrainie, choć w lutym zespół kryzysowy Danfoss ewakuował ich rodziny. Ponieważ poziom bezpieczeństwa w większości rejonów Ukrainy poprawia się, pracownicy zaczynają wracać do kraju. Obecnie 40 Ukraińców - w tym 8 pracowników Danfoss - przebywa w Polsce. Pozostali pracownicy i członkowie rodzin zostali bezpiecznie przeniesieni w inne miejsca. Obecnie 16 Ukraińców przebywa w Niemczech, 6 w Danii, 4 w Hiszpanii, 3 na Słowacji i 2 w Austrii. Ewakuowani pracownicy i ich bliscy mają się względnie dobrze, zaś Danfoss pozostaje w ścisłym kontakcie ze wszystkimi rodzinami, zarówno ewakuowanymi, jak i tymi, które pozostały na Ukrainie.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.