Danfoss ogłasza wznowienie działalności w Ukrainie
Działania biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miastach i miejscowościach
Firma Danfoss ogłosiła wznowienie działalności biznesowej w Ukrainie. Z wybuchem wojny działalność ta została wstrzymana - wznowione czynności biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miastach i miejscowościach.
Adam Jędrzejczak, prezydent Danfoss dla regionu Europa Wschodnia oznajmił: „Dalsze wspieranie naszych klientów w Ukrainie jest dla nas kwestią kluczową. To nie tylko właściwe postepowanie - nasze produkty stanowią kluczowy element infrastruktury krytycznej, którą należy odbudować. Dzięki produktom Danfoss mieszkańcy niektórych z najbardziej dotkniętych obszarów Ukrainy będą mieli ponownie dostęp do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej".
W kwietniu br. Danfoss dostarczył nieodpłatnie 18 palet zaworów kulowych JIP i filtrów o wartości 29.980 euro do ciepłowni w Mikołajewie – ukraińskim mieście, które ucierpiało w wyniku działań wojennych. Zawory te są zwykle stosowane w celu oszczędzania energii i obniżenia kosztów operacyjnych, ale są również zaprojektowane specjalnie na potrzeby w systemach ciepłowniczych, które wymagają naprawy. Umożliwiają otwieranie lub zamykanie części systemu ciepłowniczego bez konieczności wyłączania lub opróżniania całego układu.
Ukraina pozostaje ważnym rynkiem firmy Danfoss w rejonie Europy Wschodniej. Według The Kyiv School of Economics koszty bezpośrednich szkód w infrastrukturze Ukrainy osiągnęły już poziom 63 miliardów dolarów. Dlatego rozwiązania w rodzaju tych dostarczanych przez Danfoss są niezwykle istotne, ponieważ mają pozytywny wpływ na odbudowę sieci ciepłowniczych, budynków komercyjnych i mieszkalnych, a także zakładów wodociągowych i oczyszczalni ścieków.
Bezpieczeństwo i ochrona naszego zespołu pozostaje naszym głównym priorytetem i, pomimo niepewności, jak najszybsze wznowienie działalności w tym kraju ma dla firmy Danfoss znaczenie kluczowe. Na ten moment klienci mogą odbierać produkty w magazynie przeładunkowym, który otworzyliśmy we Lwowie.
Dyrektor generalny Danfoss Ukraina, Andriy Berestyan, pracujący we Lwowie, stwierdził: "Nasz ukraiński zespół nie może doczekać się powrotu do pracy. Chcą wziąć udział w odbudowie kraju. Są niezwykle zmotywowani, a produkty Danfoss są ważne dla przywrócenia infrastruktury naszego kraju".
Większość ukraińskich pracowników zdecydowała się pozostać w Ukrainie, choć w lutym zespół kryzysowy Danfoss ewakuował ich rodziny. Ponieważ poziom bezpieczeństwa w większości rejonów Ukrainy poprawia się, pracownicy zaczynają wracać do kraju. Obecnie 40 Ukraińców - w tym 8 pracowników Danfoss - przebywa w Polsce. Pozostali pracownicy i członkowie rodzin zostali bezpiecznie przeniesieni w inne miejsca. Obecnie 16 Ukraińców przebywa w Niemczech, 6 w Danii, 4 w Hiszpanii, 3 na Słowacji i 2 w Austrii. Ewakuowani pracownicy i ich bliscy mają się względnie dobrze, zaś Danfoss pozostaje w ścisłym kontakcie ze wszystkimi rodzinami, zarówno ewakuowanymi, jak i tymi, które pozostały na Ukrainie.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.