Danfoss ogłasza wznowienie działalności w Ukrainie
Działania biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miastach i miejscowościach
Firma Danfoss ogłosiła wznowienie działalności biznesowej w Ukrainie. Z wybuchem wojny działalność ta została wstrzymana - wznowione czynności biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miastach i miejscowościach.
Adam Jędrzejczak, prezydent Danfoss dla regionu Europa Wschodnia oznajmił: „Dalsze wspieranie naszych klientów w Ukrainie jest dla nas kwestią kluczową. To nie tylko właściwe postepowanie - nasze produkty stanowią kluczowy element infrastruktury krytycznej, którą należy odbudować. Dzięki produktom Danfoss mieszkańcy niektórych z najbardziej dotkniętych obszarów Ukrainy będą mieli ponownie dostęp do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej".
W kwietniu br. Danfoss dostarczył nieodpłatnie 18 palet zaworów kulowych JIP i filtrów o wartości 29.980 euro do ciepłowni w Mikołajewie – ukraińskim mieście, które ucierpiało w wyniku działań wojennych. Zawory te są zwykle stosowane w celu oszczędzania energii i obniżenia kosztów operacyjnych, ale są również zaprojektowane specjalnie na potrzeby w systemach ciepłowniczych, które wymagają naprawy. Umożliwiają otwieranie lub zamykanie części systemu ciepłowniczego bez konieczności wyłączania lub opróżniania całego układu.
Ukraina pozostaje ważnym rynkiem firmy Danfoss w rejonie Europy Wschodniej. Według The Kyiv School of Economics koszty bezpośrednich szkód w infrastrukturze Ukrainy osiągnęły już poziom 63 miliardów dolarów. Dlatego rozwiązania w rodzaju tych dostarczanych przez Danfoss są niezwykle istotne, ponieważ mają pozytywny wpływ na odbudowę sieci ciepłowniczych, budynków komercyjnych i mieszkalnych, a także zakładów wodociągowych i oczyszczalni ścieków.
Bezpieczeństwo i ochrona naszego zespołu pozostaje naszym głównym priorytetem i, pomimo niepewności, jak najszybsze wznowienie działalności w tym kraju ma dla firmy Danfoss znaczenie kluczowe. Na ten moment klienci mogą odbierać produkty w magazynie przeładunkowym, który otworzyliśmy we Lwowie.
Dyrektor generalny Danfoss Ukraina, Andriy Berestyan, pracujący we Lwowie, stwierdził: "Nasz ukraiński zespół nie może doczekać się powrotu do pracy. Chcą wziąć udział w odbudowie kraju. Są niezwykle zmotywowani, a produkty Danfoss są ważne dla przywrócenia infrastruktury naszego kraju".
Większość ukraińskich pracowników zdecydowała się pozostać w Ukrainie, choć w lutym zespół kryzysowy Danfoss ewakuował ich rodziny. Ponieważ poziom bezpieczeństwa w większości rejonów Ukrainy poprawia się, pracownicy zaczynają wracać do kraju. Obecnie 40 Ukraińców - w tym 8 pracowników Danfoss - przebywa w Polsce. Pozostali pracownicy i członkowie rodzin zostali bezpiecznie przeniesieni w inne miejsca. Obecnie 16 Ukraińców przebywa w Niemczech, 6 w Danii, 4 w Hiszpanii, 3 na Słowacji i 2 w Austrii. Ewakuowani pracownicy i ich bliscy mają się względnie dobrze, zaś Danfoss pozostaje w ścisłym kontakcie ze wszystkimi rodzinami, zarówno ewakuowanymi, jak i tymi, które pozostały na Ukrainie.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.