Do portfolio produktów Interpon dołącza nowa powłoka Redox One Coat
AkzoNobel rozszerzył swoje portfolio farb proszkowych linii Interpon Redox, wprowadzając na rynek Redox One Coat. Nowy produkt zapewnia pełną ochronę przed korozją, którą oferuje linia Redox, ale już po nałożeniu jednej powłoki.
Łatwa w użyciu i niewymagająca dodatkowych przygotowań pojedyncza warstwa Interpon Redox One Coat zapewnia ochronę przed korozją zgodnie z kategorią C4M (ISO 12944) takim produktom jak: sprzęt rolniczy, maszyny budowlane, metalowe meble outdoorowe, oświetlenie, sprzęt do wypoczynku czy produkty metalowe. Jej stosowanie jest niezwykle proste, nie ma więc potrzeby przejścia specjalnego przeszkolenia ani zlecenia wykonania usługi na zewnątrz.
Interpon Redox One Coat różni się od zwykłych systemów powłok, przy których konieczne jest zastosowanie podkładu (primera) i warstwy wierzchniej. Rozwiązanie wspiera zrównoważony rozwój, ograniczając zużycie materiałów i energii oraz poprawiając produktywność, bez żadnych ustępstw w stosunku do jakości zapewnianej ochrony.
Nowa powłoka proszkowa łączy idealne wykończenie z wysoką odpornością na warunki pogodowe, co jest nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze wygląda. Tak jak wszystkie produkty proszkowe marki Interpon, linia nie zawiera lotnych związków organicznych (VOC), rozpuszczalników czy innych potencjalnie szkodliwych składników. Ogranicza także wytwarzanie odpadów.
Jorrit van Rijn, Global Industrial Segment Manager, Powder Coatings w firmie AkzoNobel, stwierdza, że linia ta jest odpowiedzią na najbardziej złożone wyzwania obecne na rynku: „Wiemy, że ochrona antykorozyjna nie jest miłym dodatkiem, ale absolutną koniecznością. Wiemy również, że klienci potrzebują prostych rozwiązań. Dzięki naszym stałym innowacjom oraz inwestycjom w badania i rozwój, stworzyliśmy rozwiązanie, które zapewnia i jedno, i drugie, a także pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze bez jakichkolwiek ustępstw w zakresie jakości czy wydajności".
Interpon Redox One Coat jest najświeższą innowacją w kolekcji Interpon Redox, popartą 40-letnim doświadczeniem AkzoNobel w ponad 70 krajach oraz dogłębną wiedzą w zakresie ochrony przed korozją.
O AkzoNobel
Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.