Komunikaty PR

Do portfolio produktów Interpon dołącza nowa powłoka Redox One Coat

2022-03-17  |  09:00
Biuro prasowe

AkzoNobel rozszerzył swoje portfolio farb proszkowych linii Interpon Redox, wprowadzając na rynek Redox One Coat. Nowy produkt zapewnia pełną ochronę przed korozją, którą oferuje linia Redox, ale już po nałożeniu jednej powłoki.

Łatwa w użyciu i niewymagająca dodatkowych przygotowań pojedyncza warstwa Interpon Redox One Coat zapewnia ochronę przed korozją zgodnie z kategorią C4M (ISO 12944) takim produktom jak: sprzęt rolniczy, maszyny budowlane, metalowe meble outdoorowe, oświetlenie, sprzęt do wypoczynku czy produkty metalowe. Jej stosowanie jest niezwykle proste, nie ma więc potrzeby przejścia specjalnego przeszkolenia ani zlecenia wykonania usługi na zewnątrz.

Interpon Redox One Coat różni się od zwykłych systemów powłok, przy których konieczne jest zastosowanie podkładu (primera) i warstwy wierzchniej. Rozwiązanie wspiera zrównoważony rozwój, ograniczając zużycie materiałów i energii oraz poprawiając produktywność, bez żadnych ustępstw w stosunku do jakości zapewnianej ochrony.

Nowa powłoka proszkowa łączy idealne wykończenie z wysoką odpornością na warunki pogodowe, co jest nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze wygląda. Tak jak wszystkie produkty proszkowe marki Interpon, linia nie zawiera lotnych związków organicznych (VOC), rozpuszczalników czy innych potencjalnie szkodliwych składników. Ogranicza także wytwarzanie odpadów.

Jorrit van Rijn, Global Industrial Segment Manager, Powder Coatings w firmie AkzoNobel, stwierdza, że linia ta jest odpowiedzią na najbardziej złożone wyzwania obecne na rynku: „Wiemy, że ochrona antykorozyjna nie jest miłym dodatkiem, ale absolutną koniecznością. Wiemy również, że klienci potrzebują prostych rozwiązań. Dzięki naszym stałym innowacjom oraz inwestycjom w badania i rozwój, stworzyliśmy rozwiązanie, które zapewnia i jedno, i drugie, a także pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze bez jakichkolwiek ustępstw w zakresie jakości czy wydajności".

Interpon Redox One Coat jest najświeższą innowacją w kolekcji Interpon Redox, popartą 40-letnim doświadczeniem AkzoNobel w ponad 70 krajach oraz dogłębną wiedzą w zakresie ochrony przed korozją.


O AkzoNobel

Dostarczamy powstałe w sposób zrównoważony innowacyjne farby i powłoki, na których w coraz większym stopniu polegają nasi klienci, lokalne społeczności i środowisko. Dlatego wszystko co robimy zaczyna się od naszego celu People. Planet. Paint. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od wiodącego producenta farb, który swoje cele opiera o uznane na świecie wskaźniki naukowe i podejmuje rzeczywiste działania mające na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i ochronę przyszłych pokoleń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.