DOSTARCZY MASZYNY ODBIORCOM Z EUROPY I AZJI
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Już niebawem europejskie i azjatyckie podmioty sektora kolejowego wzbogacone zostaną o nowe maszyny wyprodukowane w Kuźni Raciborskiej. Tokarki RAFAMET S.A. zasilą zakłady i warsztaty naprawcze we Francji, Chinach i Bułgarii.
Od ponad 50 lat na rynku francuskim
RAFAMET jest obecny na francuskim rynku już od lat 70-tych ubiegłego wieku. Obecnie pracuje tam ponad 50 obrabiarek wyprodukowanych w Kuźni Raciborskiej. W ciągu kilkunastu ostatnich lat RAFAMET dostarczył różne modele swoich maszyn do wielu publicznych i niemal wszystkich zakładów całego prywatnego sektora kolejowego we Francji.
W listopadzie 2022 roku RAFAMET S.A. otrzymała zamówienie z francuskiej firmy SOGEEFER na dostawę obrabiarki UFB 125 N. To już druga tokarka RAFAMETU zamówiona przez firmę SOGEEFER. Pierwsza została dostarczona w 2005 roku i nadal jest eksploatowana. Wysyłka najnowszej maszyny planowana jest na styczeń 2024 roku - Tokarka zostanie zainstalowana w zakładzie firmy, usytuowanym we wschodniej części Francji. Przedsiębiorstwo SOGEEFER zajmuje się budową, modernizacją oraz naprawą wagonów towarowych i należy do francuskiego kolejowego sektora prywatnego. Obrabiarka będzie dostarczona w ramach rozbudowy zakładu – wyjaśnia Iwona Janecka, Kierownik Sprzedaży w RAFAMET S.A.
Zamówiona obrabiarka z napędem ciernym przeznaczona jest do wydajnej i precyzyjnej regeneracji kół oraz tarcz hamulcowych zestawów kołowych, wymontowanych z pojazdów szynowych. Jak dodaje Kierownik Projektu w RAFAMET S.A. nad tym projektem spółka z Kuźni Raciborskiej pracowała już od kilku miesięcy - Na wybór oferty RAFAMETU wpłynęła jakość proponowanych rozwiązań technicznych oraz zadowolenie nabywcy z użytkowanej od 17 lat, pierwszej zakupionej przez niego obrabiarki RAFAMETU - informuje Iwona Janecka.
Chiny. Jeden z największych odbiorców maszyn RAFAMET S.A.
RAFAMET S.A. pierwszy raz zaznaczył swoją obecność na rynku chińskim przed 1989 rokiem. Kolejno, po zmianach ustrojowych na świecie, a także dzięki rozwojowi przedsiębiorstwa spółka wkroczyła ponownie do Chin w 2008 roku. Od tamtej pory RAFAMET dostarczył i zainstalował tam maszyny, które pracują m.in. w metrze w Pekinie, Nankinie, Ningbo, Kantonie, Shaoxing, Hong Kongu oraz w firmach kolejowych w Czengdu, Qingdao, Czangczun i kilku innych lokalizacjach.
Niedawno firma zawarła umowę na dostawę kolejnej maszyny, która będzie pracować w Chinach. Odbiorcą jest chińska firma KNT Technology - Zamówiona przez naszego agenta handlowego maszyna jest już kolejną, którą dostarczymy temu podmiotowi. Dostarczona tokarka będzie tym razem obrabiać zestawy pojazdów w warsztacie linii 8 metra w mieście Xi'an - wyjaśnia Krzysztof Pestkowski, Kierownik Sprzedaży w RAFAMET S.A. - Pozyskanie tego kontraktu nie należało do najłatwiejszych. Chiński sektor kolejowy jest niezwykle nowoczesny i szybko rozwijający się, a co za tym idzie, jest również bardzo wymagający. Jednak dzięki naszym kompetencjom, technologiom oraz znajomości rynku chińskiego otrzymaliśmy to zamówienie. Już niebawem kolejne dwie maszyny wyprodukowane w Kuźni Raciborskiej w 2022 roku będą przekazane do eksploatacji chińskim nabywcom - dodaje Kierownik Sprzedaży w RAFAMET S.A.
Tokarka podtorowa RAFAMET S.A. będzie pracować na Bałkanach
Po kilkuletniej przerwie RAFAMET S.A. wraca na Bałkany. Tokarka podtorowa z Kuźni Raciborskiej będzie pracować w prywatnym zakładzie remontu taboru szynowego w Bułgarii. W odróżnieniu od wcześniej omawianych zamówień, zlecenie z Bułgarii dotyczy nowego gracza w branży.
- Cieszymy się z powrotu na bułgarski rynek po kilku latach pewnego zastoju. Tym bardziej, że teraz klientem jest firma prywatna, która dopiero rozpoczyna działalność w sektorze kolejowym. - mówi Paweł Michalewski, Dyrektor Handlowy RAFAMET S.A. Przedmiotem dostawy będzie podtorowa tokarka kołowa do regeneracji profilu jezdnego kół, głównie lokomotyw a nabywcą jest firma LVZ z Ruse. - Zdobycie zaufania nowego klienta jest niezwykle cenne a bardzo pomocne było wsparcie, które otrzymaliśmy ze strony placówki Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sofii, a szczególnie p. Krzysztofa Przyłuckiego, Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego – przyznaje Paweł Michalewski.
- Zagraniczne Biura Handlowe PAIH obserwują zmiany zachodzące na rynkach światowych, zwłaszcza pod kątem ewentualnych bilateralnych inwestycji. Ponadto organizujemy spotkania oraz misje handlowe dla polskich firm z potencjalnymi partnerami. Stwarzamy okazje biznesowe, dostarczamy informacje na temat prowadzonych i planowanych projektów oraz wskazujemy, z jakich narzędzi wspierających rozwój biznesu w regionie mogą skorzystać polscy inwestorzy. Odpowiadamy na ich potrzeby, co potwierdza udzielone wsparcie RAFAMET S.A. - mówi Krzysztof Przyłucki, kierownik biura handlowego PAIH w Sofii.
***
RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 68-85 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.
* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. kom. 690 449 064
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.