Komunikaty PR

DYWIDAG: PODSUMOWANIE ROKU I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

2021-12-14  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Właśnie minął rok od wyprodukowania pierwszego cięgna w nowej fabryce na Śląsku. 

- Miniony rok był czasem ciągłego wzrostu i zmiany, zarówno dla pracowników jak i całej organizacji. Zrealizowaliśmy bardzo ambitny projekt relokacji produkcji z Niemiec do Polski i uruchomienia od podstaw nowoczesnej hali produkcyjnej. To sukces całego naszego zespołu, wytężonej pracy i determinacji wszystkich pracowników. Obecnie jesteśmy na etapie stabilizacji i standaryzacji procesów oraz w trakcie kolejnego, równie ambitnego projektu, który planujemy zakończyć w marcu 2022 r.  – mówi Jacek Dolibóg, Regional Chief Operations Officer EMEA w DYWIDAG. 

Z Niemiec do Rudy Śląskiej

Rudzka siedziba firmy to licząca 22 tys. m2 nowoczesna hala produkcyjna i pomieszczenia biurowe. Już teraz stanowi najważniejszy zakład całej Grupy DYWIDAG na świecie. To tu przeniesiona została produkcja cięgien z niemieckiego oddziału w Lagenfeld (Nadrenia Północna Westfalia). W trakcie jest relokacja zakładu z Koenigsbrunn (Bawaria), specjalizującego się w budownictwie geotechnicznym. W Rudzie Śl. mieszczą się także działy HR, sprzedaży i ofertowania, inżynieryjne oraz związane z obsługą finansową całej Grupy.  

Firma na polskim rynku obecna jest od 12 lat. Poprzednia siedziba oddziału znajdowała się w Chorzowie, gdzie funkcjonowało biuro techniczno-handlowe. Koncentracja działalności w Rudzie Śląskiej jest efektem globalnej polityki Grupy DYWIDAG, związanej z przeniesieniem działalności operacyjnej z Niemiec do Polski i stworzeniem tu najnowocześniejszego centrum produkcyjnego firmy na świecie. - To bardzo dobry sygnał dla polskiego oddziału, już zatrudnionych pracowników oraz dla regionu. DYWIDAG wiąże z tą lokalizacją poważne, długofalowe plany, o czym świadczy zamknięcie dwóch fabryk w Niemczech i przeniesienie ich do Rudy Śląskiej. To oznacza zapełnienie portfela zleceń i obłożenie produkcyjne na kolejne lata, a z tym wiążę się zwiększenie liczby pracowników, czyli nowe, stabilne miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolic – dodaje Jacek Dolibóg, odpowiedzialny m.in.. za procesy restrukturyzacji operacji w całej Europie. 

Nowe miejsca pracy

Pierwsze cięgno, czyli element służący do budowy m.in. mostów czy wież wiatrowych zostało wyprodukowane w Rudzie Śląskiej w listopadzie 2020 r., cztery miesiące od daty rozpoczęcia budowy nowoczesnej hali produkcyjnej. Z tej okazji, na początku grudnia Jacek Dolibóg, w imieniu zarządu DYWIDAG, spotkał się z pracownikami firmy, zarówno produkcyjnymi jak i administracją i oficjalnie  podziękował im za wkład w dotychczasowy rozwój zakładu i pracę w minionym roku. 

Co warto wiedzieć o firmie? DYWIDAG obecny jest przy realizacji projektów infrastrukturalnych na całym świecie, takich jak most Golden Gate, wieżowce w Arabii Saudyjskiej, kanał panamski, nowy stadion na Wembley, jeden z najdłuższych na świecie tuneli drogowych zanurzonych na trasie Busan-Goeje w Japonii, morskie platformy wiertnicze, farmy wiatrowe, porty, autostrady oraz wiele innych imponujących obiektów. Wykorzystywane są tu opatentowane systemy i wyroby DYWIDAG. W Rudzie Śląskiej będzie znajdować się globalne centrum produkcyjne systemów sprężania, podwieszeń wantowych a także systemów geotechnicznych. 

Możliwości są imponujące, podobnie, jak plany. Firma prowadzi nabór pracowników na różne stanowiska, począwszy od produkcyjnych, inżynieryjnych po administracyjne i biurowe. - To bardzo ciekawy moment dla wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu. Nieustannie rozwijamy procesy w oparciu o wieloletnie doświadczenia firmy, dlatego jesteśmy otwarci na inicjatywę pracowników. Strukturę organizacyjną w zakładzie w Rudzie Śląskiej budujemy praktycznie od podstaw. Nasza załoga ma realny wpływ na to, jak będzie wyglądać ich miejsce pracy. Każdemu dajemy szansę zawodowego rozwoju i awansu – zachęca J. Dolibóg. 

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Adventure Media 

***

DYWIDAG to międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane. Produkty i usługi oferowane przez DYWIDAG obejmują: techniki sprężania, geotechnikę, technologie budowlane i usługi. Firma działa w następujących sektorach: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu).

Polski zakład w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejsze centrum produkcyjne firmy DYWIDAG na świecie.

***

KONTAKT:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: + 48 604 231 738

 

Magdalena Matusik

Adventure Media

magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel: + 48 690 449 064

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie Biuro prasowe
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu
Przemysł MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.