Komunikaty PR

DYWIDAG URUCHAMIA KOLEJNE LINIE PRODUKCYJNE

2022-01-25  |  11:25
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Aktualnie  przedsiębiorstwo uruchamia kolejne linie produkcyjne i nowe obszary działalności. Dział geotechniczny firmy rozpoczął realizację produkcji kotew na międzynarodową skalę. Stanowi to przedmiot długofalowej strategii przedsiębiorstwa, by to w Polsce, na Śląsku powstało największe i najnowocześniejsze centrum produkcyjne całej Grupy DYWIDAG na świecie.

DYWIDAG URUCHAMIA KOLEJNE LINIE PRODUKCYJNE

 - W Rudzie Śląskiej działa zakład produkcyjny, który dzieli się na dwa obszary. Pierwszy z nich to PT (systemy sprężania), gdzie powstają produkty, wykorzystywane w realizacji obiektów usytuowanych nad ziemią, czyli mosty, wieże wiatrowe itp. Drugi to wydział GT (geotechnika). Tam z kolei wytwarzamy elementy, które znajdują się pod ziemią. I to właśnie do nich zaliczają się kotwy, których produkcję właśnie rozpoczęliśmy – tłumaczy Joachim Foltyn, koordynator produkcji w DYWIDAG.

Obecnie trwa proces relokacji zakładu DYWIDAG w Niemczech, w miejscowości Koenigsbrunn, specjalizującego się w produkcji kotew linowych i prętowych do Rudy Śląskiej. W praktyce oznacza to, że cały ten obszar zostanie przeniesiony do Polski. - Już znajduje się tu jedna linia produkcyjna. Kolejne relokowane zostaną w ciągu pierwszego kwartału br. Obecnie jesteśmy w fazie zamówień nowoczesnych maszyn, niektórych prototypowych, do produkcji kotew linowych. Stosujemy innowacyjne rozwiązania i stale poszerzamy nasze możliwości związane z działalnością firmy – mówi J. Foltyn.

Specjalistyczna produkcja

Projekty, w jakich bierze udział przedsiębiorstwo wymagają sporego nakładu czasu, pracy, skomplikowanych rozwiązań i specjalistycznej wiedzy. Niejednokrotnie wytwarzane przez DYWIDAG elementy nie są widoczne gołym okiem, a towarzyszą milionom użytkowników praktycznie codziennie. Tak właśnie jest w przypadku kotew produkowanych od niedawna w zakładzie na Śląsku. - To długie kotwy, które wchodzą w grunt na taką głębokość, aż dotrą do warstwy nośnej, np. skały, gdzie są kotwiczone. Stosuje się je do budowy takich obiektów, jak tunele samochodowe, duże budynki w wysoko zurbanizowanym terenie czy też do zabezpieczania skarp. Przykładem jest powstający obecnie kompleks biurowy „Biurowce .KTW” w Katowicach, obok hali widowiskowo-sportowej Spodek. Tam właśnie zastosowano wyprodukowane w Rudzie Śląskiej kotwy  – mówi J. Foltyn.

Projekty i wykwalifikowana kadra

Niedawno firma dostarczyła elementy do realizacji projektów w Niemczech i Czechach. Międzynarodowe doświadczenie z powodzeniem wykorzystywane jest na rodzimym rynku. - Obecnie wykonujemy sporo realizacji w Polsce. Dostarczamy kotwy m.in. na budowę trasy S1 w Beskidach z Węgierskiej Górki do granicy polsko-czeskiej oraz na budowę północnej obwodnicy Krakowa. Jesteśmy obecni przy wielu rodzimych inwestycjach infrastrukturalnych – zaznacza Joachim Foltyn, koordynator produkcji w DYWIDAG.

Bogate portfolio DYWIDAG to efekt pracy wykwalifikowanej kadry inżynieryjno-budowalnej. Nie inaczej dzieje się w przypadku działu geotechniki, w którym powstają kotwy. - Kiedy w lipcu zeszłego roku zaczynaliśmy przygotowywać się do rozpoczęcia produkcji kotew, było w naszym dziale 2 wykwalifikowanych pracowników. Obecnie jest ich już 31. Udało nam się pozyskać sporą kadrę  profesjonalistów z czego bardzo się cieszę  – zapewnia koordynator produkcji w DYWIDAG. Załoga polskiego oddziału firmy szkoliła się w zakładach w Niemczech, zdobywając specjalistyczną wiedzę, pod okiem ekspertów, zgodną z najwyższymi europejskimi standardami. Swoje umiejętności pogłębiają tam także pracownicy biurowi działu geotechnicznego.

Siedziba DYWIDAG w Rudzie Śląskiej to nowoczesna hala produkcyjna oraz pomieszczenia biurowe liczące 22 tys. m2. Na tę chwilę to najważniejszy zakład całej Grupy DYWIDAG na świecie. Na Śląsk przeniesiona już została produkcja cięgien z niemieckiego oddziału w Langenfeld.

Ponadto w Rudzie Śl. mieszczą się także działy HR, sprzedaży i ofertowania, inżynieryjne oraz związane z obsługą finansową całej Grupy. 

Docelowo w Polsce znajdować się będzie globalne centrum produkcyjne systemów sprężania, podwieszeń wantowych a także systemów geotechnicznych. Firma nadal prowadzi nabór pracowników do zakładu w Rudzie Śl.

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Adventure Media 

***

DYWIDAG to międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane. Produkty i usługi oferowane przez DYWIDAG obejmują: techniki sprężania, geotechnikę, technologie budowlane i usługi. Firma działa w następujących sektorach: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu).

Polski zakład w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejsze centrum produkcyjne firmy DYWIDAG na świecie.

 

***

 

KONTAKT:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: + 48 604 231 738

 

Magdalena Matusik

Adventure Media

magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel: + 48 690 449 064

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.