Eksperci opowiedzą o nowych technologiach dla branży kolejowej
Firma Meritus Systemy Informatyczne organizuje seminarium poświęcone tematowi innowacyjnych rozwiązań IT dla branży kolejowej. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o firmach działających w sektorze kolei, które szukają informacji o przełomowych technologiach oraz najnowszych trendach w branży kolejowej. Seminarium odbędzie się 22 września w godzinach 16:00-17:00, podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021.
Seminarium odbędzie się pod hasłem „Jak nowe technologie IT mogą zwiększyć bezpieczeństwo kolei, usprawnić zarządzanie taborem i infrastrukturą oraz zwiększyć przepustowość linii kolejowej?”. Do udziału w spotkaniu zaproszono grono wybitnych ekspertów, którzy będą rozmawiać m.in. o przetwarzaniu w chmurze, sztucznej inteligencji czy innowacyjnych technologiach opracowanych przez spółkę Meritus Systemy Informatyczne, czyli systemie GeoTrainAI oraz systemie WMS PINQUARK.
„Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze są kluczowymi technologiami kształtującymi przyszłość branży kolejowej. Dowodem tego jest coraz częstsze wykorzystywanie tych innowacji w rozwiązaniach opracowywanych z myślą o logistyce kolejowej. Dobrymi przykładami są tutaj systemy opracowane przez naszą firmę - GeoTrainAI i WMS PINQUARK” – powiedział Mateusz Kalinowski, CEO Meritus Systemy Informatyczne – „Celem organizowanego przez nas spotkania jest stworzenie platformy wymiany unikatowych doświadczeń w obszarze wykorzystywania najnowszych technologii IT w branży kolejowej. Cieszę się, że będziemy mogli podzielić się naszą wiedzą z uczestnikami tegorocznych Targów Kolejowych TRAKO. Jestem przekonany, że seminarium będzie cennym wydarzeniem dla przedstawicieli branży kolejowej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu” – dodał.
Partnerami wydarzenia są: Google Cloud, OCHK - Operator Chmury Krajowej, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny oraz Laude Smart Intermodal S.A.
Wydarzenie kierowane jest do kadr zarządzających, osób reprezentujących działy IT, osób odpowiedzialnych za wdrażanie innowacji w spółkach z branży kolejowej i infrastrukturalnej, a także wszystkich gości Targów Kolejowych TRAKO, którzy pragną zdobyć wiedzę o przełomowych rozwiązanych IT oraz kluczowych trendach w branży kolejowej.
Seminarium będzie prowadzone w języku polskim. Wystąpienia gości będą tłumaczone na język angielski oraz niemiecki.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.