Energia z wiatru i słońca od SEGRO
SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nawiązał w Polsce współpracę z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. W strategię firmy od wielu lat wpisane są działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Jednym z nadrzędnych celów dla całej Grupy SEGRO jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 roku.
Całkowita energia kupowana przez SEGRO w Polsce posiada obecnie tzw. gwarancję pochodzenia, czyli „zielony” certyfikat i pochodzi w 100% z wiatru i słońca.
– Przejście na zieloną energię to jeden z wielu kroków, które podejmujemy równolegle, aby jako Grupa osiągnąć neutralność emisyjną do 2030 roku. Zamierzamy redukować do minimum zużycie węgla w naszych nowych inwestycjach oraz zmniejszać intensywność emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie pozyskiwania energii słonecznej – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
Od wielu lat, na poziomie Grupy, SEGRO angażuje się w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego. Niedawno firma uruchomiła nowy program „Odpowiedzialne SEGRO", który wyznacza trzy priorytety – niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów, jak również określa działania, które będą niezbędne do ich realizacji. W tym celu firma koncentruje się między innymi na takich aspektach jak zmniejszenie zużycia energii, doskonalenie wykorzystywanych materiałów czy też ograniczanie do minimum eksploatacji zasobów naturalnych. Ponadto, każdy nowo powstający budynek dewelopera poddawany jest rygorystycznej certyfikacji BREEAM.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.