Komunikaty PR

Erkado inwestuje w alternatywne źródła energii

2022-10-28  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
ON BOARD
ON BOARD THINK KONG / ECCO Network

ul. Skierniewicka 14
01-230 Warszawa
jdaszkiewicz|obtk.pl| |jdaszkiewicz|obtk.pl
(+48 22) 321-51-00
https://obtk.pl/

W związku ze wzrostem cen gazu i prądu wiele polskich firm boryka się z podwyżkami kosztów energii, wynoszącymi nawet kilkaset procent. Fabryki ERKADO, polskiego producenta drzwi, mają łącznie około 70 tys. m2 powierzchni, a szeroko zautomatyzowane i zinformatyzowane zakłady zatrudniają 800 pracowników. Powstaje w nich blisko 80 000 skrzydeł drzwiowych miesięcznie. By produkować w sposób zrównoważony i zniwelować wpływ wzrostu kosztów energii na ceny oferowanych produktów, firma wdraża alternatywne sposoby jej pozyskiwania i inwestuje w OZE, zapewniając sobie dostęp do bezemisyjnej energii i stabilnych warunków działania.

ERKADO, polska firma z sektora stolarki otworowej jest obecna na rynku od 45 lat. Dostarcza konsumentom szeroką ofertę drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Przez lata działalności w branży, producent drzwi stale się rozwija, co jest widoczne we wzroście liczby pracowników, inwestycjach w kolejne zakłady produkcyjne, wchodzeniu na nowe rynki zagraniczne i rosnących przychodach. Na przestrzeni lat zrealizowano inwestycje z zakresu zrównoważonego rozwoju, które w świetle obecnie trudnej sytuacji na rynku energetycznym nabierają nowej wartości.

Sytuacja na rynku energetycznym jest trudna i zdecydowanie odciska piętno na wielu firmach produkcyjnych, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. W przypadku ERKADO, inwestycje w alternatywne i własne źródła energii były niezbędne, aby nasza działalność odbywała się w sposób jak najbardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Dzisiaj zyskują one szczególny wymiar ekonomiczny – pozwalają nam na większą niezależność energetyczną, zniwelowanie skutków podwyżek cen energii i kontynuację produkcji bez konieczności gwałtownego podnoszenia cen naszych produktów – mówi Mateusz Kozłowski, dyrektor zarządzający ERKADO.

Farmy fotowoltaiczne

Właśnie trwa montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach obiektów i gruntach należących do ERKADO. Inwestycja przełoży się na dostarczenie firmie 25% zapotrzebowania energetycznego. W Chwałowicach powstała farma fotowoltaiczna o mocy 50 KW, a Gościeradowie rozpoczęto montaż trzech farm o łącznej mocy 2,7 MW (grunt: 0,5 MW, grunt: 0,9 MW, dach: 1,3 MW). Na etapie projektowania jest także instalacja, która zostanie zrealizowana w Radomiu, a jej moc wyniesie 300 KW.

Energia z biomasy

Innym źródłem energii odnawialnej, na którą stawia ERKADO jest biomasa. W związku z niepewnością dotyczącą dostaw gazu przedsiębiorstwo zdecydowało się na inwestycję we własne kotłownie na biomasę, które dostarczą energię niezbędną do ogrzania zakładów. Firma zakupiła kotły do wytwarzania energii pochodzącej z biomasy produktów drzewnych, które są właśnie montowane w halach produkcyjnych w Gościeradowie i Chwałowicach.

Produkcja brykietu z odpadów

ERKADO zdecydowało się również na produkcję brykietu drzewnego z własnych odpadów, który wprowadziła na rynek, jako nowy produkt o następujących parametrach technicznych: wartość opałowa ≥ 17,56 MJ, wilgotność < 7,9%, zawartość popiołu < 0,3%, chlor 0,01%, siarka 0,01%, azot 0,12%. Zapotrzebowanie okazało się duże i firma szybko pozyskała kontrahenta gotowego do nabycia dotychczasowej oraz przyszłej produkcji brykietu drzewnego.

Wzrost efektywności energetycznej

ERKADO dba o to, aby produkcja drzwi odbywała się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, a infrastruktura spełniała wszelkie normy emisyjności oraz termoizolacji ustalone przez właściwe instytucje krajowe i unijne. Ponadto przeprowadza audyt energetyczny, który ma na celu zlokalizowanie możliwości podniesienia efektywności energetycznej i oszczędności, np. poprzez wymianę oświetlenia czy urządzeń na bardziej energooszczędne.

***

ERKADO od 45 lat oferuje bogatą ofertę drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz akcesoriów drzwiowych. W produktach marki widoczne jest połączenie tradycji rzemieślniczych z nowymi technologiami oraz najnowszymi rozwiązaniami zapewniającymi zrównoważony proces produkcji. Jako jeden z wiodących producentów drzwi na krajowym rynku, ERKADO posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w 3 lokalizacjach: Gościeradów, Chwałowice oraz Radom, w których zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma stale się rozwija, corocznie zwiększając liczbę produkowanych drzwi, ościeżnic oraz innych produktów uzupełniających. W 2021 roku hale produkcyjne opuściło 620 tys. skrzydeł drzwiowych. Marka z powodzeniem realizuje swoją strategię ekspansji na zagraniczne rynki. Stały rozwój, dywersyfikacja oferty i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkty ERKADO, poza polskim rynkiem, dostępne są już w 34 krajach na całym świecie. Produkty ERKADO dostępne są na terenie całego kraju w salonach firmowych, salonach Premium oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.   

Więcej informacji:  

https://erkado.pl/  

https://www.facebook.com/Erkado   

https://www.linkedin.com/company/erkado/   

https://www.instagram.com/erkadodrzwi/   

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ON BOARD THINK KONG / ECCO Network
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość Biuro prasowe
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o
Przemysł QR-kodowe zgłoszenia serwisowe STILL Polska
2024-06-10 | 11:05

QR-kodowe zgłoszenia serwisowe STILL Polska

Dzięki ogólnopolskiemu wdrożeniu systemu zarządzania siecią techników serwisu Fieldworker firma STILL Polska umożliwia klientom zgłaszanie potrzeb serwisowych przez skanowanie
Przemysł STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce
2024-06-06 | 10:30

STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary

Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem oryginalności zakupionego produktu. Klientom z pomocą idą sklepy internetowe. W ubiegłym roku technologie stosowane przez Amazon zablokowały globalnie sprzedaż 7 mln nieautentycznych towarów. Organizacje konsumenckie apelują z kolei do konsumentów o ostrożne podejście do niewiarygodnie niskich cen i zwracanie uwagi na detale.

Prawo

Reforma finansowania samorządów ma im pomóc wyjść z dramatycznej sytuacji. Zmiany możliwe już od 2025 roku

Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Transport

Port lotniczy w Modlinie chce rozbudować terminal i stanowiska dla samolotów. W planach także uruchomienie pozaeuropejskich kierunków

W piątek 14 czerwca minister infrastruktury Dariusz Klimczak zatwierdził plan generalny portu lotniczego Warszawa-Modlin na lata 2022–2045, w zakresie zgodności z polityką transportową kraju. Położone około 35 km od centrum stolicy lotnisko czeka rozbudowa. Władze spółki mówią o konieczności powiększenia zarówno terminalu pasażerskiego, jak również płyt postojowych dla samolotów. Konieczna jest także budowa nowej drogi startowej. Bez tych inwestycji za kilka lat mazowiecki port lotniczy osiągnie kres przepustowości zaplanowanej na 4,2 mln pasażerów. Tym bardziej że władze lotniska myślą o rozwoju kierunków pozaeuropejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.