Komunikaty PR

ERKADO stawia na automatyzację procesów produkcyjnych

2022-11-24  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
ON BOARD
ON BOARD THINK KONG / ECCO Network

ul. Skierniewicka 14
01-230 Warszawa
jdaszkiewicz|obtk.pl| |jdaszkiewicz|obtk.pl
(+48 22) 321-51-00
https://obtk.pl/

ERKADO, polski producent drzwi, dba o najwyższy poziom procesów technologicznych oraz stale rozwija park maszyn i unowocześnia linie produkcyjne w swoich fabrykach. To czyni je jednymi z najbardziej zrobotyzowanych i zautomatyzowanych zakładów produkcyjnych w branży drzewnej. Pracowników już teraz wspierają roboty służące do paletyzacji i zautomatyzowane linie i centra obróbcze CNC współpracujące z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją.

ERKADO znajduje się w gronie liderów polskiego rynku producentów stolarki otworowej. Miesięcznie firma produkuje ponad 80 tys. drzwi, które sprzedaje zarówno na rynku lokalnym, jak i w 34 krajach na całym świecie. Jej przychody w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły o 35%. Przedsiębiorstwo stale się rozrasta, wprowadzając do swoich zakładów nowe technologie oraz standardy, które pozwalają na efektywniejszą  produkcję bez straty na jakości gotowych produktów.

Automatyzacja produkcji jest wymogiem w przypadku przedsiębiorstw działających na dużą skalę. W ERKADO produkujemy 80 tys. drzwi miesięcznie, które sprzedajemy w 35 krajach. To sprawia, że musimy wyeliminować ryzyko błędu, optymalizować i usprawnić produkcję najbardziej, jak to tylko możliwe. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne systemy i maszyny rodzimych oraz zagranicznych producentów, które zapewniają nam wysoką jakość oraz powtarzalność procesów produkcyjnych – mówi Marcin Kędzierski, dyrektor produkcji ERKADO.

W zakładach ERKADO zaimplementowane zostały dwie optymalizerki. Pierwsza z nich, która była pierwszym krokiem ku automatyzacji procesów produkcyjnych, już od trzech lat jest dużym wsparciem linii produkcyjnej ERKADO. Następnie w fabrykach wdrożono linie produkcyjne oparte o roboty, więc kluczowe było, aby wszystkie etapy przygotowania materiału można było możliwie wysoko automatyzować.

W związku z tym rok po zakupie pierwszego urządzenia wdrożona została kolejna optymalizerka. Do jej zadań należy pobieranie danych z programu zarządzającego produkcją fabryki i wykonywanie działań dotyczących różnych materiałów przeznaczonych do optymalizacji. Nowoczesna maszyna otrzymuje z programu zarządzającego produkcją listę cięcia przyporządkowaną do każdej palety materiału wraz z niepowtarzalnymi dla każdego wyciętego elementu danymi. Są one  szyfrowane w kodzie kreskowym i nanoszone dokładnie w połowie wyciętego elementu. Znajdują się tam informacje techniczne i handlowe produkowanych drzwi.

Optymalizerka została dodatkowo skalibrowana z automatyczną etykieciarką, która daje pewność, że kod kreskowy jest czytelny dla maszyny. Miało to duże znaczenie, ponieważ wykorzystywane w produkcji drewno sosnowe i charakterystyczne dla jego budowy załamania uniemożliwiały odczytywanie czytnikom kodu kreskowego nadawanego przez tradycyjną drukarkę atramentową. Wprowadzenie automatycznej etykieciarki przełożyło się na osiągnięcie pełnej czytelności kodu. Maszyna zaimplementowana w ERKADO została dodatkowo przygotowana do połączenia z robotem, który docelowo będzie podawać materiały do obrabiarki.

***

ERKADO od 45 lat oferuje bogatą ofertę drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz akcesoriów drzwiowych. W produktach marki widoczne jest połączenie tradycji rzemieślniczych z nowymi technologiami oraz najnowszymi rozwiązaniami zapewniającymi zrównoważony proces produkcji. Jako jeden z wiodących producentów drzwi na krajowym rynku, ERKADO posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w 3 lokalizacjach: Gościeradów, Chwałowice oraz Radom, w których zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma stale się rozwija, corocznie zwiększając liczbę produkowanych drzwi, ościeżnic oraz innych produktów uzupełniających. W 2021 roku hale produkcyjne opuściło 620 tys. skrzydeł drzwiowych. Marka z powodzeniem realizuje swoją strategię ekspansji na zagraniczne rynki. Stały rozwój, dywersyfikacja oferty i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkty ERKADO, poza polskim rynkiem, dostępne są już w 34 krajach na całym świecie. ERKADO dba o to, aby produkcja odbywała się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, a infrastruktura spełniała wszelkie normy emisyjności oraz termoizolacji ustalone przez właściwe instytucje krajowe i unijne. Produkty ERKADO dostępne są na terenie całego kraju w salonach firmowych, salonach Premium oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.   

Więcej informacji:  

https://erkado.pl/  

https://www.facebook.com/Erkado   

https://www.linkedin.com/company/erkado/   

https://www.instagram.com/erkadodrzwi/   

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ON BOARD THINK KONG / ECCO Network
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.