Komunikaty PR

Etisoft – przegląd polecanych rozwiązań z premierą w 2020 roku

2021-01-15  |  15:00

Zmiana jednego komponentu używanego do znakowania i identyfikacji produktów może poprawić wydajność procesów w firmie o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent. Efekty takich inwestycji z czasem się kumulują. Warto zadbać więc o odpowiednie etykiety, oprogramowanie i urządzenia z branży AutoID.

Jeśli wykorzystywane w firmie sprzęty czy oprogramowanie są przestarzałe, to przedsiębiorstwo każdego dnia traci czas i pieniądze na powstałe przez to problemy i opóźnienia. Aby sprawnie drukować etykiety, warto zapoznać się z najciekawszymi nowościami i stopniowo zacząć modernizować wykorzystywany sprzęt. Co pojawiło się w branży etykiet i AutoID w 2020 roku? Sprawdźmy jaki sprzęt poleca firma Etisoft, dostawca najwyższej jakości oznaczenia technicznego, specjalistycznego i ogólnego zastosowania.

Nareszcie kolorowy druk etykiet

Od szybkości druku etykiet może zależeć czas wysyłki i moce przerobowe przedsiębiorstwa. W tym roku pojawiło się kilka ważnych rozwiązań dla właścicieli firm, którzy chcą usprawnić procesy. Słynny Epson przedstawił przełomową drukarkę do etykiet ColorWorks C6000 i ColorWorksC6500. Choć w świecie druku biurowego kolorowe drukarki już dawno zastąpiły czarno-białe, dotychczas dość trudno dostępne były urządzenia do druku etykiet, które umożliwiałyby pracę w kolorze. Tymczasem dziś to w wielu branżach już standard – w kolorze powstają np. etykiety z oznaczeniem klasy lodówek i innych sprzętów AGD. Dodatkowo drukarka posiada peeler, czyli dyspenser etykiet, co umożliwia integrację z automatycznym systemem aplikującym. Drukarka jest prosta w obsłudze, więc nie jest potrzebne dodatkowe szkolenie dla pracowników. Umożliwia druk o maksymalnej szerokości 108 mm (ColorWorks6000) lub 212 mm (ColorWorks 6500) w rozdzielczości 1200x1200 dpi

Drukarki etykiet Zebra

Tych, którzy pracowali do tej pory na drukarkach etykiet Zebra GC420d i GC420t ucieszy wiadomość o premierze nowych modeli - Zebra ZD230 i Zebra ZD220. To niedrogie urządzenia, teraz z nowymi, ulepszonymi parametrami:

·         druk do 2000 etykiet dziennie,

·         druk termiczny lub termotransferowy,

·         automatyczna obcinarka,

·         dyspenser etykiet,

·         metalowa głowica drukująca,

·         opcjonalnie: Bluetooth, WI-FI.

 

Lifting swoich produktów przygotował także Citizen. Modele CL-S521, 621, 631 i CL-S700 mają teraz lepszą pamięć, a CL-S521, 621, 631 wyposażono w blokujący czujnik nośnika.

Mobilne terminale dotykowe

Przenośne urządzenia do zarządzania stanem magazynowym, procesami czy sprzedażą, to standard w pracy największych z branży e-commerce czy logistyki. W klasie ekonomicznej wśród nowych urządzeń polecamy modele Zebra TC21 / TC26 z ciekawymi parametrami:

·         system operacyjny Android 10,

·         procesor Qualcomm Snapdragon™ 660 1,8 GHz,

·         klasa szczelności IP67,

·         moduły skanujące 1D oraz 2D.

 

Tymczasem bardziej zaawansowana seria Zebra TC5X, a także popularny MC3300x doczekały się odświeżenia umożliwiającego jeszcze płynniejszą i bardziej wydajną pracę.

Terminale i czytniki przenośne – nowości od Honeywell

Swoje nowe terminale z ekranem dotykowym przedstawił także Honeywell. CT60XP oraz CT40XP są oparte na platformie Mobility Edge. Mają opcję FlexRange, która umożliwia odczytywanie etykiet zarówno z odległości kilku cm, jak i 10 m. Z kolei przenośny czytnik RFID Honeywell IH25 to według deklaracji producenta nowa skuteczność odczytu na poziomie nawet 99 proc.

Na uwagę zasługuje ekonomiczny ScanPal EDA61K, który wyposażono w baterię zapewniającą nawet trzyzmianową, ciągłą pracę. Flagowy terminal wózkowy Honeywell VM3A teraz z platformą Android i możliwością aktualizacji oprogramowania aż do systemu Android R, co pozwala na dłuższe użytkowanie z najnowszym systemem.

W ofercie Honeywell znajdziemy także przemysłowy czytnik ręczny Honeywell Granit 199Xi w standardowej wersji SR i XP, która umożliwia odczyt etykiet z odległości do 10 m. Wersja z Bluetooth umożliwia pracę w odległości do 100 m od stacji dokującej.

Nowy, lekki skaner od ProGlove

Nowości w tej kategorii zaprezentował także niemiecki ProGlove. MARK Display to pierwszy model w portfolio tej firmy z wyświetlaczem e-ink czyli papierem elektronicznym. To rozwiązanie daje natychmiastowy dostęp do informacji ze skanowania. Najważniejsza jest jednak waga: 48 g, co na pewno znacznie ułatwi pracę w magazynie czy hali. MARK Display umożliwia skanowanie do 150 cm.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń Biuro prasowe
2024-04-13 | 08:00

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in.
Przemysł Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
2024-04-05 | 12:30

Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych Data: 23-24.04.2024 r. Miejsce: Windsor Hotel Jachranka Dla
Przemysł Aluron powiększa swoją siedzibę. Rozbudowę realizuje WPIP Construction
2024-04-04 | 12:30

Aluron powiększa swoją siedzibę. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

Rozbudowa dotyczy zlokalizowanego w Zawierciu kompleksu będącego główną siedzibą firmy Aluron, który składa się z części produkcyjnej oraz biurowej. Zgodnie z umową

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.