Etisoft – przegląd polecanych rozwiązań z premierą w 2020 roku
Zmiana jednego komponentu używanego do znakowania i identyfikacji produktów może poprawić wydajność procesów w firmie o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent. Efekty takich inwestycji z czasem się kumulują. Warto zadbać więc o odpowiednie etykiety, oprogramowanie i urządzenia z branży AutoID.
Jeśli wykorzystywane w firmie sprzęty czy oprogramowanie są przestarzałe, to przedsiębiorstwo każdego dnia traci czas i pieniądze na powstałe przez to problemy i opóźnienia. Aby sprawnie drukować etykiety, warto zapoznać się z najciekawszymi nowościami i stopniowo zacząć modernizować wykorzystywany sprzęt. Co pojawiło się w branży etykiet i AutoID w 2020 roku? Sprawdźmy jaki sprzęt poleca firma Etisoft, dostawca najwyższej jakości oznaczenia technicznego, specjalistycznego i ogólnego zastosowania.
Nareszcie kolorowy druk etykiet
Od szybkości druku etykiet może zależeć czas wysyłki i moce przerobowe przedsiębiorstwa. W tym roku pojawiło się kilka ważnych rozwiązań dla właścicieli firm, którzy chcą usprawnić procesy. Słynny Epson przedstawił przełomową drukarkę do etykiet ColorWorks C6000 i ColorWorksC6500. Choć w świecie druku biurowego kolorowe drukarki już dawno zastąpiły czarno-białe, dotychczas dość trudno dostępne były urządzenia do druku etykiet, które umożliwiałyby pracę w kolorze. Tymczasem dziś to w wielu branżach już standard – w kolorze powstają np. etykiety z oznaczeniem klasy lodówek i innych sprzętów AGD. Dodatkowo drukarka posiada peeler, czyli dyspenser etykiet, co umożliwia integrację z automatycznym systemem aplikującym. Drukarka jest prosta w obsłudze, więc nie jest potrzebne dodatkowe szkolenie dla pracowników. Umożliwia druk o maksymalnej szerokości 108 mm (ColorWorks6000) lub 212 mm (ColorWorks 6500) w rozdzielczości 1200x1200 dpi
Drukarki etykiet Zebra
Tych, którzy pracowali do tej pory na drukarkach etykiet Zebra GC420d i GC420t ucieszy wiadomość o premierze nowych modeli - Zebra ZD230 i Zebra ZD220. To niedrogie urządzenia, teraz z nowymi, ulepszonymi parametrami:
· druk do 2000 etykiet dziennie,
· druk termiczny lub termotransferowy,
· automatyczna obcinarka,
· dyspenser etykiet,
· metalowa głowica drukująca,
· opcjonalnie: Bluetooth, WI-FI.
Lifting swoich produktów przygotował także Citizen. Modele CL-S521, 621, 631 i CL-S700 mają teraz lepszą pamięć, a CL-S521, 621, 631 wyposażono w blokujący czujnik nośnika.
Mobilne terminale dotykowe
Przenośne urządzenia do zarządzania stanem magazynowym, procesami czy sprzedażą, to standard w pracy największych z branży e-commerce czy logistyki. W klasie ekonomicznej wśród nowych urządzeń polecamy modele Zebra TC21 / TC26 z ciekawymi parametrami:
· system operacyjny Android 10,
· procesor Qualcomm Snapdragon™ 660 1,8 GHz,
· klasa szczelności IP67,
· moduły skanujące 1D oraz 2D.
Tymczasem bardziej zaawansowana seria Zebra TC5X, a także popularny MC3300x doczekały się odświeżenia umożliwiającego jeszcze płynniejszą i bardziej wydajną pracę.
Terminale i czytniki przenośne – nowości od Honeywell
Swoje nowe terminale z ekranem dotykowym przedstawił także Honeywell. CT60XP oraz CT40XP są oparte na platformie Mobility Edge. Mają opcję FlexRange, która umożliwia odczytywanie etykiet zarówno z odległości kilku cm, jak i 10 m. Z kolei przenośny czytnik RFID Honeywell IH25 to według deklaracji producenta nowa skuteczność odczytu na poziomie nawet 99 proc.
Na uwagę zasługuje ekonomiczny ScanPal EDA61K, który wyposażono w baterię zapewniającą nawet trzyzmianową, ciągłą pracę. Flagowy terminal wózkowy Honeywell VM3A teraz z platformą Android i możliwością aktualizacji oprogramowania aż do systemu Android R, co pozwala na dłuższe użytkowanie z najnowszym systemem.
W ofercie Honeywell znajdziemy także przemysłowy czytnik ręczny Honeywell Granit 199Xi w standardowej wersji SR i XP, która umożliwia odczyt etykiet z odległości do 10 m. Wersja z Bluetooth umożliwia pracę w odległości do 100 m od stacji dokującej.
Nowy, lekki skaner od ProGlove
Nowości w tej kategorii zaprezentował także niemiecki ProGlove. MARK Display to pierwszy model w portfolio tej firmy z wyświetlaczem e-ink czyli papierem elektronicznym. To rozwiązanie daje natychmiastowy dostęp do informacji ze skanowania. Najważniejsza jest jednak waga: 48 g, co na pewno znacznie ułatwi pracę w magazynie czy hali. MARK Display umożliwia skanowanie do 150 cm.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.