Komunikaty PR

Firmy Mobile Industrial Robots i AutoGuide Mobile Robots łączą swoje siły.

2022-10-06  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania MiR ( 0.28 MB )

Firmy Mobile Industrial Robots i AutoGuide Mobile Robots łączą się, by ułatwić klientom automatyzację systemów transportu wewnętrznego dzięki pełnej ofercie bezpiecznych współpracujących robotów AMR

 

Pod nazwą Mobile Industrial Robot (MiR) i kierownictwem Waltera Vaheya dwie spółki należące do koncernu Teradyne stały się jednym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMRów), co pozwoli na przyśpieszenie rozwoju technologii i wzmacnianie czołowej pozycji na rynkach światowych

 

ODENSE, Dania — 5 października 2022 — Mobile Industrial Robots (MiR) i AutoGuide Mobile Robots połączyły się, stając się jednym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMRów), na jednym z najszybciej rozwijających się obecnie segmentów rynku automatyzacji. Z końcem września połączona firma oficjalnie przyjęła nazwę Mobile Industrial Robots (MiR), a wieloletni członek kierownictwa koncernu Teradyne Walter Vahey przejął jej stery jako prezes. Centrala firmy będzie się znajdować w mieście Odense w Danii, z którego pierwotna firma MiR zarządzała swoją globalną działalnością od powstania w 2013 roku. 

MiR opracowuje i sprzedaje bezpieczne i współpracujące roboty mobilne, które mogą szybko, łatwo i ekonomicznie realizować transport wewnętrzny, umożliwiając przesuwanie pracowników do wykonywania czynności tworzących wyższą wartość. MiR przed fuzją oferował szeroką gamę robotów AMR zdolnych do przenoszenia ładunków i palet o masie do 1350 kg. Dzięki połączeniu z AutoGuide oferta powiększy się o holowniki i wózki widłowe AMR o dużej ładowności, które będą działać na oprogramowaniu MiRFleet.

Zdaniem prezesa Vaheya, który był głęboko zaangażowany w przejęcie MiR przez Teradyne w 2018 roku i AutoGuide rok później, globalny rynek transportu wewnętrznego oczekuje kompletnych rozwiązań, które mogą zautomatyzować transport zarówno małych, jak i dużych przedmiotów w całym łańcuchu wartości. „Łącząc siły, będziemy mogli zaspokoić potrzeby naszych klientów w zakresie prostej automatyzacji transportu wewnętrznego, jako jeden dostawca, który oferuje to samo intuicyjne, łatwe w obsłudze oprogramowanie i system zarządzania flotą” – powiedział. „Będąc potęgą na globalnym rynku urządzeń AMR, nie mamy wątpliwości, że będziemy w stanie zaproponować unikalną flotę AMRów optymalizującą transport wewnętrzny w dowolnych firmach”.

 

Jako że obydwie firmy należały do Teradyne, już wcześniej współpracowały nad tym by ich roboty AMR mogły pracować z tym samym oprogramowaniem do zarządzania flotą. „Ta ścisła współpraca przyspieszyła fuzję” - dodał Walter Vahey. „Stanie się jedną organizacją nie tylko usprawniło prowadzone wewnętrznie prace rozwojowe nad MiR – bycie jednym dostawcą z jednym systemem oprogramowania uprości cały proces współpracy z nami naszym klientom i partnerom”.  

 

Firma pozostaje dużym podmiotem światowym

Nowa połączona firma zatrudnia 450 pracowników, w tym 250 inżynierów. MiR ma już ugruntowaną pozycję na rynku AMR, sprzedawszy ponad 7000 urządzeń w ponad 60 krajach. Urządzenia AMR mogą pobierać, transportować i dostarczać palety lub inne ładunki automatycznie i bezpiecznie nawet w bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, dlatego stanowią bezpieczną i wydajną alternatywę dla tradycyjnych automatycznie sterowanych pojazdów (AGV), wózków widłowych i paletowych.

 

Obecnie połączona firma MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji liczącą ponad 200 partnerów na całym świecie. Oprócz centrali w duńskim Odense MiR ma biura regionalne w Bostonie, Holbrook, Nowym Jorku, San Diego, Chelmsford, Massachusetts, Georgetown, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju.

 

www.mobile-industrial-robots.com 

 

Kontakt dla mediów:

Dorota Sapija

Omega Communication

dsapija@communication.pl

608 03 84 01

 

Dane kontaktowe firmy:

Denise Innocenti Guldbrandsen

Mobile Industrial Robots A/S

E-mail: din@mir-robots.com

+45 2030 7447

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 10:00

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu,
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.