Firmy Mobile Industrial Robots i AutoGuide Mobile Robots łączą swoje siły.
Firmy Mobile Industrial Robots i AutoGuide Mobile Robots łączą się, by ułatwić klientom automatyzację systemów transportu wewnętrznego dzięki pełnej ofercie bezpiecznych współpracujących robotów AMR
Pod nazwą Mobile Industrial Robot (MiR) i kierownictwem Waltera Vaheya dwie spółki należące do koncernu Teradyne stały się jednym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMRów), co pozwoli na przyśpieszenie rozwoju technologii i wzmacnianie czołowej pozycji na rynkach światowych
ODENSE, Dania — 5 października 2022 — Mobile Industrial Robots (MiR) i AutoGuide Mobile Robots połączyły się, stając się jednym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMRów), na jednym z najszybciej rozwijających się obecnie segmentów rynku automatyzacji. Z końcem września połączona firma oficjalnie przyjęła nazwę Mobile Industrial Robots (MiR), a wieloletni członek kierownictwa koncernu Teradyne Walter Vahey przejął jej stery jako prezes. Centrala firmy będzie się znajdować w mieście Odense w Danii, z którego pierwotna firma MiR zarządzała swoją globalną działalnością od powstania w 2013 roku.
MiR opracowuje i sprzedaje bezpieczne i współpracujące roboty mobilne, które mogą szybko, łatwo i ekonomicznie realizować transport wewnętrzny, umożliwiając przesuwanie pracowników do wykonywania czynności tworzących wyższą wartość. MiR przed fuzją oferował szeroką gamę robotów AMR zdolnych do przenoszenia ładunków i palet o masie do 1350 kg. Dzięki połączeniu z AutoGuide oferta powiększy się o holowniki i wózki widłowe AMR o dużej ładowności, które będą działać na oprogramowaniu MiRFleet.
Zdaniem prezesa Vaheya, który był głęboko zaangażowany w przejęcie MiR przez Teradyne w 2018 roku i AutoGuide rok później, globalny rynek transportu wewnętrznego oczekuje kompletnych rozwiązań, które mogą zautomatyzować transport zarówno małych, jak i dużych przedmiotów w całym łańcuchu wartości. „Łącząc siły, będziemy mogli zaspokoić potrzeby naszych klientów w zakresie prostej automatyzacji transportu wewnętrznego, jako jeden dostawca, który oferuje to samo intuicyjne, łatwe w obsłudze oprogramowanie i system zarządzania flotą” – powiedział. „Będąc potęgą na globalnym rynku urządzeń AMR, nie mamy wątpliwości, że będziemy w stanie zaproponować unikalną flotę AMRów optymalizującą transport wewnętrzny w dowolnych firmach”.
Jako że obydwie firmy należały do Teradyne, już wcześniej współpracowały nad tym by ich roboty AMR mogły pracować z tym samym oprogramowaniem do zarządzania flotą. „Ta ścisła współpraca przyspieszyła fuzję” - dodał Walter Vahey. „Stanie się jedną organizacją nie tylko usprawniło prowadzone wewnętrznie prace rozwojowe nad MiR – bycie jednym dostawcą z jednym systemem oprogramowania uprości cały proces współpracy z nami naszym klientom i partnerom”.
Firma pozostaje dużym podmiotem światowym
Nowa połączona firma zatrudnia 450 pracowników, w tym 250 inżynierów. MiR ma już ugruntowaną pozycję na rynku AMR, sprzedawszy ponad 7000 urządzeń w ponad 60 krajach. Urządzenia AMR mogą pobierać, transportować i dostarczać palety lub inne ładunki automatycznie i bezpiecznie nawet w bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, dlatego stanowią bezpieczną i wydajną alternatywę dla tradycyjnych automatycznie sterowanych pojazdów (AGV), wózków widłowych i paletowych.
Obecnie połączona firma MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji liczącą ponad 200 partnerów na całym świecie. Oprócz centrali w duńskim Odense MiR ma biura regionalne w Bostonie, Holbrook, Nowym Jorku, San Diego, Chelmsford, Massachusetts, Georgetown, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju.
www.mobile-industrial-robots.com
Kontakt dla mediów:
Dorota Sapija
Omega Communication
dsapija@communication.pl
608 03 84 01
Dane kontaktowe firmy:
Denise Innocenti Guldbrandsen
Mobile Industrial Robots A/S
E-mail: din@mir-robots.com
+45 2030 7447
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.