HellermannTyton powiększył zakład produkcyjny w Kotuni

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego w Kotuni, który należy do międzynarodowej grupy HellermannTyton. W ramach najnowszej inwestycji powiększył się on o 5,9 tys. m kw. Rozbudowana została istniejąca hala produkcyjna, powstała ponadto dwukondygnacyjna część socjalno-techniczna. Generalnym wykonawcą inwestycji było WPIP.
Dzięki rozbudowie powierzchnia zlokalizowanego w Kotuni (województwo wielkopolskie, gmina Słupca) zakładu produkcyjnego wzrosła do ponad 24 tys. m kw. Jego właścicielem jest HellermannTyton, wiodący producent i dostawca produktów do wiązania, mocowania, ochrony, izolacji, łączenia, oznaczania i instalacji przewodów i kabli oraz rozwiązań w zakresie infrastruktury sieci przesyłu danych.
Generalnym wykonawcą inwestycji było WPIP. Do zadań firmy należała rozbudowa hali produkcyjnej, powstała ponadto dwukondygnacyjna część socjalno-techniczna – łącznie oddano do użytku ponad 5,9 tys. m kw. powierzchni. WPIP było także odpowiedzialne za realizację 143 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, drogi, placu manewrowego, bramy obrotowej. Stworzona została także infrastruktura: wewnętrzna (instalacja centralnego ogrzewania, wodociągowa, wentylacyjna i klimatyzacyjna, ochrony pożarowej, elektryczna, kanalizacja sanitarna, deszczowa, system chłodzenia technologicznego i odzysku ciepła, sprężonego powietrza) oraz zewnętrzna (instalacja kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej).
– To już nasza kolejna realizacja powstała na zlecenie firmy HellermannTyton. Pierwszą rozbudowę zakładu w Kotuni zakończyliśmy cztery lata temu – mówi Dariusz Stasik, prezes zarządu WPIP. – W sumie w ramach współpracy powierzchnia kompleksu powiększyła się o ponad 11 tys. m kw. Świadczy to o dużym zaufaniu, jakim obdarzył nas HellermannTyton i partnerskich relacjach łączących nasze firmy.
– W ramach rozbudowy naszej firmy, otwierając halę nr 4, jestem przekonany, że wspólnymi siłami będziemy wzmacniać przekonanie u interesariuszy i decydentów, iż Polska i nasza spółka jest najlepszym miejscem do kontynuowania inwestycji – dodaje Tomasz Pawłowski, dyrektor generalny HellermannTyton. – Będzie to z korzyścią dla nas samych, naszego regionu oraz klientów wewnętrznych i zewnętrznych.
WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
HellermannTyton – wiodący producent i dostawca produktów do wiązania, mocowania, ochrony, izolacji, łączenia, oznaczania i instalacji przewodów i kabli oraz rozwiązań w zakresie infrastruktury sieci przesyłu danych.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.