Historia sukcesu według Galeco
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Podczas tegorocznego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości swoją obecność wyraźnie zaznaczyła firma Galeco. Krakowski producent systemów rynnowych został uhonorowany Polską Nagrodą Innowacyjności 2022, a jej prezes Szczepan Buryło wziął udział w panelu Polish Success Story.
Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie biznesowo-gospodarcze w Polsce odbywające się od 2013 roku. Biorą w nim udział osoby decyzyjne ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzyści oraz reprezentanci administracji rządowej. Kongres stanowi platformę wymiany eksperckiej wiedzy i doświadczenia polskich przedsiębiorców, naukowców oraz polityków. W jego ramach odbywa się 30 paneli dyskusyjnych.
Prezes Galeco, Szczepan Buryło, wziął udział w panelu Polish Success Story, gdzie mówił m.in. o przepisie na sukces polskich przedsiębiorstw, o tym jak konkurować z najlepszymi w branży, o kierunkach rozwoju i barierach hamujących potencjał polskich przedsiębiorców oraz o tym czy źródło kapitału jest jedynym wyznacznikiem wartości produktu, czyli kiedy mówić o „polskim produkcie”.
- Aby odnieść sukces na bardzo konkurencyjnym rynku budowlanym trzeba mieć przede wszystkim specyficzny pomysł – mówił prezes Buryło. - Od początku założyłem, że będziemy się maksymalnie odróżniać od konkurencji podążając własnymi ścieżkami. Uważam, że lepiej niż podążać za trendami jest je kreować. Nie jest to łatwe, ale nam w Galeco udało się stworzyć kilka nieznanych wcześniej rozwiązań. Gdyby nie one bylibyśmy dziś w zupełnie innym miejscu.
Podczas kongresu firma Galeco została też uhonorowana Polską Nagrodą Innowacyjności 2022.
- Inwestowanie w rozwój i wyznaczanie trendów branży to filozofia marki, dzięki której jesteśmy dziś niekwestionowanym liderem w branży systemów rynnowych – mówi Magdalena Buryło, Koordynator ds. Marketingu w Galeco. – Dlatego bardzo cieszy nas nagroda w tak ważnej kategorii.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.