Infor zgadza się sprzedać swą działalność w obszarze EAM firmie Hexagon AB
NOWY JORK – 6 lipca 2021 – Infor, firma specjalizująca się w rozwiązaniach chmurowych dla przemysłu, podała dziś do wiadomości, że zawarła umowę na sprzedaż swojej globalnej działalności w obszarze zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM – Enterprise Asset Management) firmie Hexagon AB (Nasdaq Sztokholm: HEXA B), światowemu liderowi w dziedzinie rozwiązań rzeczywistości cyfrowej, za kwotę około 2,75 mld USD – w formie połączenia gotówki i akcji oraz nawiązała strategiczną relację z tą spółką w celu lepszej obsługi wspólnych klientów. Do chwili zrealizowania transakcji pod warunkiem uzyskania zatwierdzeń regulacyjnych, firmy pozostaną oddzielnymi przedsiębiorstwami.
Ponadto, Infor i Koch Equity Development, będące spółkami zależnymi Koch Industries, stworzą strategiczną relację z Hexagon. W wyniku transakcji, Koch będzie posiadał udział w Hexagon, a główny akcjonariusz Hexagon, MSAB, ma zamiar zaproponować Bretta Watsona, Prezesa Koch Equity Development, komitetowi nominacyjnemu Hexagon w celu jego nominacji do Rady Dyrektorów tak szybko, jak to będzie możliwe po zamknięciu transakcji.
W miarę ewolucji rynku EAM od tradycyjnego zarządzania aktywami w stronę zarządzania ich wydajnością (Asset Performance Management – APM), klienci wymagają bardziej rozbudowanych rozwiązań, pozwalających zarządzać całym cyklem życia ich aktywów – od fazy projektowania/budowy do fazy eksploatacji.
Sprzedaż części przedsiębiorstwa i nawiązanie strategicznej relacji dają Infor możliwość:
- połączenia jego wiodących w branży technologii EAM z rozwiązaniami cyfrowej rzeczywistości Hexagon – w tym czujnikami, oprogramowaniem i technologiami autonomicznymi – aby osiągać lepsze rezultaty dla klientów oraz
- dalszego skoncentrowania się na strategii dostarczania dostosowanych do potrzeb poszczególnych branż pakietów chmurowych (CloudSuites) systemów ERP (Enterprise Resource Planning) zapewniających klientom trwałą przewagę operacyjną i pozwalających utrzymać długoterminowy wgląd w rynek.
Co więcej, liczne spółki firmy Koch są cenionymi użytkownikami rozwiązania Infor EAM i rozwiązań firmy Hexagon w zakresie zwiększania wydajności projektów w przedsiębiorstwach i obsługi obiektów przemysłowych. Aby dodatkowo zwiększyć korzyści dla spółek Koch w pełnym zakresie życia ich majątków produkcyjnych – od projektowania wstępnego do bieżącej eksploatacji – firmy Koch i Hexagon podpisały memorandum dotyczące dalszego zwiększania wykorzystywania rozwiązań Infor EAM i Hexagon.
„Zyskują na tym wszyscy: Infor, Hexagon jak również klienci i pracownicy” – stwierdził prezes zarządu Infor Kevin Samuelson. „Umożliwia to firmie Infor podwojenie wysiłków w obszarze dostarczania innowacyjnych, specjalizowanych rozwiązań branżowych, które pomagają naszym klientom sprostać największym wyzwaniom biznesowym. Możemy też współpracować z firmą, która posiada unikatowe możliwości dalszego rozwoju transformacji cyfrowej użytkowników rozwiązań Infor EAM poprzez integrowanie funkcjonalności zarządzania majątkiem w Infor EAM z rozwiązaniami i platformami firmy Hexagon w obszarze rzeczywistości cyfrowej”.
Dodatkowe informacje o zakupie przez Hexagon działalności EAM firmy Infor można znaleźć w komunikacie firmy Hexagon pod adresem: https://hexagon.com/news/press-releases?page=/en/hexagon-acquire-infors-eam-business-and-form-broader-strategic-relationship-infor-and-koch
Rozwiązania klasy EAM są podstawą innowacji cyfrowych w branżach o intensywnym wykorzystaniu (ang. asset intensive) majątku, w których rzeczywistości cyfrowe, zwane cyfrowymi bliźniakami, zapewniają całościowy obraz stale zmieniających się sytuacji, niezależnie od miejsca. Klienci w sektorach produkcyjnych, energetyce, zarządzania obiektami, transportu i innych wykorzystują rozwiązanie Infor EAM do monitorowania, śledzenia i maksymalizacji wykorzystania rentowności swoich zasobów przy jednoczesnym ograniczaniu zagrożeń przestojami w ich działaniu i zbędnych, nieplanowanych kosztów.
Ola Rollén, prezes zarządu i CEO firmy Hexagon, powiedział – „Poprzez zintegrowanie wbudowanych w Infor EAM specjalizowanych branżowo funkcji zarządzania majątkiem z naszymi rozwiązaniami i platformami rzeczywistości cyfrowej możemy zwiększać dochodowość majątku inwestycyjnego dalece bardziej niż można to osiągnąć samodzielnym rozwiązaniem EAM – od usprawnienia konserwacji predykcyjnej i zmniejszania energochłonności, aż do wspierania realizacji innych inicjatyw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Użytkownicy i partnerzy Infor EAM mogą oczekiwać bezproblemowej transformacji skojarzonej ze znaczącymi synergiami, która zapewni szybszy rozwój i większe możliwości dla firm, w tym wkraczanie w nowe specjalizacje i na niedostatecznie obsługiwane rynki, takie jak region Azji i Pacyfiku.”
Dział EAM firmy Infor, z 500 pracownikami zatrudnionymi na całym świecie, będzie działał jako część segmentu rozwiązań dla przedsiębiorstw przemysłowych Hexagon, obsługując wszystkie działy firmy zajmujące się ekosystemami z intensywnie pracującymi majątkami, jak produkcja, zakłady przemysłowe, kopalnie, gospodarstwa rolne, mobilność autonomiczna, budynki, infrastruktura, miasta, państwa i obronność. Infor rozpocznie wkrótce procesy konsultacji pracowniczych i z reprezentacją pracowniczą w zakresie i w sposób wymagany obowiązującym prawem.
Goldman Sachs & Co. LLC and Rothschild, Inc. pełnili funkcję doradców finansowych, z kolei Jones Day służył jako doradca prawny dla firm Infor i Koch.
O Infor EAM
Infor EAM to niezawodne i skalowalne oprogramowanie do zarządzania zasobami, które pomaga w cyfryzacji i optymalizacji operacji konserwacyjnych oraz osiągnięciu nowego poziomu wydajności. To nowoczesne rozwiązanie wykonane w wersjach branżowych do zarządzania nieruchomościami, produkcji, transportu, sektora publicznego, służby zdrowia czy handlu detalicznego ułatwia pokonywanie wyzwań każdego z tych sektorów. Natywne aplikacje mobilne znacząco poprawiają sprawność działania personelu terenowego i zapewniają mu kontrolę nad kosztami operacyjnymi i utrzymaniowymi oraz ich widoczność, a w odniesieniu do energii zużywanej przez zasoby, w ramach elastycznego, silnego i sprawdzonego rozwiązania. Infor EAM to oprogramowanie zaprojektowane specjalnie do zarządzania zasobami, mogące nadążać za zmianami skali i przekształceniami organizacji go używających.
O Hexagon
Hexagon jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań rzeczywistości cyfrowej, łączących w sobie obszary zastosowań różnych czujników, oprogramowania i technik autonomicznych. Zaprzęgamy do pracy dane, zwiększając efektywność, wydajność, jakość i bezpieczeństwo w licznych obszarach przemysłu, produkcji, infrastruktury, sektora publicznego i mobilności.
Nasze rozwiązania techniczne kształtują ekosystemy miast i zakładów produkcyjnych tworząc ich coraz większe wzajemne połączenia i autonomię, zapewniając skalowalną i zrównoważoną przyszłość.
Hexagon (Nasdaq Sztokholm: HEXA B) zatrudnia około 21.000 pracowników w 50 krajach i ma obrót netto na poziomie 3,8 mld EUR. Więcej informacji o nas znajduje się pod adresem www.hexagon.com, a obserwować nas można pod @HexagonAB.
O Infor:
Infor to globalny lider w tworzeniu specjalizowanego branżowo oprogramowania biznesowego w chmurze. Aplikacje biznesowe o znaczeniu krytycznym są dostarczane 65.000 klientom w ponad 175 krajach, a rozwiązania Infor są zaprojektowane z myślą o maksymalizowaniu wartości i minimalizowaniu ryzyka, przy zachowaniu korzyści operacyjnych. 17.000 pracowników Infor wykorzystuje bogate doświadczenie i analizy bazujące na danych, aby tworzyć, uczyć się i szybko odpowiadać na nowe wyzwania biznesowe i branżowe. Infor dostarcza klientom nowoczesne narzędzia do transformacji biznesu i przyspieszania innowacji. Więcej informacji na stronie: www.infor.com/pl
# # #
Kontakt dla mediów: Michał Borkowski, Omega Communication, mborkowski@communication.pl, +48 668 298 375

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.