Jacek A. Dobrowolski VP Sales & Marketing East Europe dla Uponor
Dotychczasowy Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Uponor Sp. z o.o., działającej w Polsce na rynku wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych, został powołany na nowe stanowisko i od kwietnia jest Wiceprezesem Uponor ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej (VP Sales & Marketing East Europe).
Ta zamiana jest jedną z szeregu zmian organizacyjnych zarówno w strukturach europejskich, jak i lokalnych w Uponor, które w efekcie mają wesprzeć budowanie pozycji lidera z zakresu innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych.
Jacek A. Dobrowolski jest związany z Uponor od czterech lat, gdzie dał się poznać jako skuteczny menadżer. Dzięki jego umiejętnościom i zaangażowaniu całego polskiego zespołu udało się szybko zwiększyć rentowność firmy, wzmocnić wizerunek marki oraz wprowadzić szereg innowacyjnych produktów na lokalny rynek.
Obejmując nowo utworzone stanowisko będzie odpowiadał za szesnaście rynków Europy Wschodniej. Jego zadaniem będzie umocnienie pozycji Uponor w tej części świata, rozwój sprzedaży i dostosowanie oferty do lokalnych wymagań, często zasadniczo różniących się od upodobań klientów z Europy Zachodniej.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.