Komunikaty PR

Jak bezpiecznie wrócić do pracy i prowadzić procesy produkcyjne?

2020-11-19  |  11:00

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, we wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,9% w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku. Widać, że produkcja przemysłowa wraca na odpowiednie tory i jednocześnie odgrywa znaczącą rolę w przywracaniu odpowiedniego poziomu gospodarczego. Jak bezpiecznie – zarówno dla pracowników jak i z punktu widzenia procesów produkcyjnych – wrócić do pracy? Autodesk przygotował 5 rad by w obecnej sytuacji zapewnić firmom stałość i ciągłość biznesową.

 

Choć nagłe zmiany są niezaprzeczalnie trudne, zaczynamy coraz lepiej przystosowywać się do zaistniałej sytuacji. Szybko uczymy się, jak radzić sobie z nowymi normami i koniecznością zachowania dystansu społecznego. Kluczowym elementem jest odpowiednie połączenie elastyczności z zaawansowanymi technologiami współpracy, dzięki którym można bez zakłóceń zarządzać zespołem i wytwarzać produkty. Na czym warto się skupić?

 

Daj możliwość zdalnej współpracy

Inwestycja w model pracy z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu oraz wdrażanie najlepszych praktyk z tego obszaru przynosi korzyści firmom w kryzysie, a także ułatwia wykonywanie zadań pracownikom. Rozwiązania chmurowe umożliwiają pracę z dowolnego miejsca. W obecnej sytuacji światowej pandemii rozwiązania chmurowe przyczyniły się w 91,4% firm do sprawniejszego prowadzenia biznesu. Co więcej, ponad połowa przedstawicieli firm (51,7%) uznała, że takie aplikacje/programy pozwoliły w znaczącym stopniu na sprawniejsze prowadzenie działalności gospodarczej w dobie panującej pandemii na świecie[1].

 

Zapewnij bezpieczeństwo w ramach dostępu zdalnego

Niektórzy pracownicy muszą pracować na komputerach stacjonarnych ze względu na wymagania oprogramowania lub sprzętu. Bezpieczny zdalny dostęp do ich komputerów stacjonarnych za pośrednictwem firmowych laptopów lub komputerów osobistych, zapewni im możliwość pracy skądkolwiek. Trzeba jednak pamiętać, że niespodziewane sytuacje mogą próbować wykorzystać hakerzy. Dlatego warto zastosować środki bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuetapowe, szyfrowanie danych oraz zaawansowane ustawienia zabezpieczeń na urządzeniach fizycznych i wirtualnych pulpitach, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

 

 

Zbuduj bardziej odporny łańcuch dostaw

W miarę jak globalny łańcuch dostaw staje się coraz bardziej niepewny i ulega przeorganizowaniu z powodu pandemii, zmienia się również gospodarka i przepisy handlowe, co doprowadzi do tego, że produkcja przekierowuje się bardziej na skalę regionalną. Zamykanie fabryk w połączeniu z niepewną sytuacją gospodarczą zakłóciło funkcjonowanie łańcuchów dostaw na całym świecie. Kluczowe jest dostosowanie strategii tak, by możliwie zniwelować ryzyko i zapewnić ciągłość produkcji. Rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w obecne zapotrzebowania firm jest wykorzystywanie systemów do Zarządzania Cyklem Życia Produktu (Product Lifecycle Management - PLM). Termin ten opisuje określony sposób zarządzania wszystkimi procesami związanymi z rozwojem produktu, począwszy od jego koncepcji, poprzez projektowanie i produkcję, na jego wycofaniu z rynku kończąc. Proces PLM integruje ze sobą ludzi, dane, procesy i systemy biznesowe, a także stanowi swoisty szkielet informacji o produkcie dla firmy i przedsiębiorstw na zewnątrz organizacji. Pozwala on przyspieszyć i usprawnić pracę inżynierów, ograniczyć przestoje produkcyjne oraz obniżyć koszty wynikające z zakupów „na zapas” czy z niepotrzebnego magazynowania komponentów. Dzięki zastosowaniu PLM można w inteligentny sposób uodpornić łańcuch dostaw w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją.

 

Bezpiecznie przywracaj personel produkcyjny do pracy

Dynamicznie zmieniające się obostrzenia i zalecenia związane z pracą i utrzymywaniem odpowiedniego dystansu społecznego i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa powodują, że kwestia odpowiedniego zarządzania personelem pracującym bezpośrednio przy produkcji staje się bardziej wymagająca. Oprogramowanie Autodesk Factory Design Utilities umożliwia sprawne i efektywne modyfikowanie istniejących układów, uwzględnianie nowych zabezpieczeń, ocenianie wpływu na produktywność i planowanie wydajnego wdrażania zmian.

 

Dowiedz się, jak zwiększyć odporność firmy na przyszłe zagrożenia

Wdrażanie rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwach nie tylko postrzegane jest jako możliwość zwiększenia konkurencji, wzrostu efektywności produkcji, ale także jako konieczność, by utrzymać dobrą pozycję na rynku. Z takim stwierdzeniem zgodziła się zdecydowana większość przedstawicieli przedsiębiorstw (82,0%) badanych w ramach raportu „Sukcesy i wyzwania w cyfryzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych” przeprowadzonego na zlecenie Autodesk. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić czy Twoje firma jest przygotowana na sytuacje pandemiczną, czy istnieją obszary, które można poprawić, wejdź na stronę https://www.autodesk.pl/campaigns/mfg-return-to-work

 

By być na bieżąco i korzystać z doświadczeń praktyków warto również dołączyć do powołanej przez Autodesk Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu. Koncentruje ona wokół siebie polskie firmy przemysłowe stawiając sobie za cel wsparcie ich cyfryzacji. Nadrzędnym celem inicjatywy jest dzielenie się i wymiana wiedzą, pomoc w zrozumieniu i wdrożeniu w polskich przedsiębiorstwach innowacyjnych technologii cyfrowych, które pozwolą kreować lepsze produkty, ograniczając zużycie materiałów, czasu czy innych kluczowych zasobów. Więcej szczegółowych informacji na temat inicjatywy, a także na temat organizowanych wydarzeń Autodesk znajduje się pod adresem: www.autodesk.pl/3p

 

 

 


[1] Badanie Sukcesy i wyzwania w cyfryzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych, opracowane przez BIOSTAT na zlecenie Autodesk

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.