Jak poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć gęstość składowania magazynu?
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
W odpowiedzi na wzrost popytu i poszerzenie asortymentu, firma LAPP zdecydowała się na modernizację centrum logistycznego w oparciu o technologię wózków systemowych VNA i cyfrowych rozwiązań bezpieczeństwa STILL.
Założona w 1959 r. jako rodzinna firma, LAPP jest dziś działającą globalnie grupą z rocznymi obrotami przekraczającymi 1 mld euro. Sieć jej europejskiej dystrybucji opiera się na centrach logistycznych w Ludwigsburgu, Hanowerze, Stuttgarcie i Wrocławiu. Aby zagwarantować szybkie czasy dostaw w przyszłości – z uwzględnieniem potrzeb wynikających z rozwoju asortymentu – zdecydowano o przeorganizowaniu procesów transportowych oraz modernizacji obiektu logistycznego w Hanowerze.
Charakterystyka obiektu, w którym dokonano wdrożenia
– W efekcie reorganizacji wewnętrznej logistyki nasz i tak już bardzo zróżnicowany asortyment stał się jeszcze bardziej złożony. W nowym obiekcie musiały zmieścić się zarówno produkty stanowiące infrastrukturę dla dostawców energii, jak i ważące po kilka gramów światłowody. Zastosowane rozwiązanie musiało pozwalać składować i przewozić małe ładunki oraz bębny kablowe ważące nawet 6 ton – mówi kierownik operacyjny centrum logistycznego LAPP w Hanowerze, Andreas Gesse. – Poszukiwaliśmy dostawcy, który byłby w stanie kompleksowo zaspokoić nasze potrzeby w tym zakresie – dodaje. Po wygraniu przetargu, w projektowanie centrum dystrybucyjnego zaangażowani zostali doradcy intralogistyczni STILL. – W Lapp Hanover odpowiadaliśmy za całościowe zaplanowanie organizacji transportu wewnętrznego i wdrożenie: od dostawy i montażu systemów regałowych po zestawienie systemów i uruchomieniem wózków przemysłowych – komentuje Sven Budelmann, Head of Sales w hanowerskim oddziale STILL. W obiekcie zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym radiowe systemy bezpieczeństwa i system kompensacji nierówności podłoża.
Zastosowane rozwiązanie
Na etapie rozpatrywania ofert przetargowych firma STILL wyróżniła się w oczach klienta dzięki zaproponowaniu zastosowania systemu kompensacji nierówności podłoża STILL AFC. Układ, w który wyposażone są pracujące z ładunkami na dużych wysokościach wózki systemowe VNA serii STILL MX-X, rozpoznaje nierówności posadzki dzięki czujnikom na kołach nośnych. W czasie rzeczywistym dynamicznie poziomuje ramę wózka, utrzymując maszt w idealnym pionie. System zapobiega drganiom, zanim wystąpią – także przy jeździe z maksymalną bezpieczną prędkością. – Ten inteligentny system wsparcia jazdy był jednym z decydujących czynników przy podjęciu decyzji, że to właśnie firma STILL zostanie naszym dostawcą. AFC pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które trzeba by poświęcać na renowację posadzek hali – tłumaczy Martin de Groot, szef zespołu ds. logistyki i technologii w LAPP. Drugą ważną dla klienta kwestią było zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pracy. Wózki widłowe i pieszych zaopatrzono w komunikujące się ze sobą radiowo czujniki. Ostrzegają one przed ryzykiem kolizji w przypadku nadmiernego zbliżenia się do siebie dwóch użytkowników. Dodatkowo zastosowano działające w oparciu o analogiczną zasadę elementy pasywne przy drzwiach i ruchliwych skrzyżowaniach. Przekazują one sterownikom wózków zlecenie redukcji prędkości w newralgicznych miejscach. Pozytywny wpływ na bezpieczeństwo ma także kompleksowa współpraca serwisowa. Usługa obejmuje scyfryzowane plany napraw i serwisowania prewencyjnego, szybkie interwencje techników serwisu w razie awarii i przywracanie przepływu materiałów oraz niezwłoczny dostęp do oryginalnych części zamiennych. Podczas wizyt technicy dzielą się dodatkowo z klientem know-how i podpowiadają, jak dodatkowo poprawić bezpieczeństwo i na jakie aspekty funkcjonowania wózków widłowych zwracać uwagę, by unikać przestojów.
Efekt wdrożenia
W konkurencyjnym środowisku kluczem do sukcesu jest płynny i szybki transport wewnętrzny. Inteligentne rozwiązania STILL wspomagające operatora zwiększają bezpieczeństwo pracy przy jej wysokiej wydajności. Nowoczesne systemy wsparcia pomagają unikać wypadków, a w efekcie – uszczerbku na zdrowiu pracowników oraz uszkodzeń infrastruktury i produktów. Bezpieczeństwo przekłada się na wydajność i produktywność i pozwala redukować koszty eksploatacji floty. Dzięki wydajnemu funkcjonowaniu bez przestojów LAPP zapewnia klientom krótkie terminy dostaw. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze STILL. Uczymy się od siebie nawzajem i stale wdrażamy i wykorzystujemy nowe technologie. Udało się nam na przykład zintegrować nasze maszyny do cięcia z systemem kontroli dostępu STILL FleetManager. Oby tak dalej! – podsumowuje z entuzjazmem Andreas Gesse z LAPP.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.