Jak rynek tworzyw sztucznych może się rozwijać w zrównoważonej gospodarce?
Kryzys energetyczny, globalne i europejskie wyzwania ekonomiczne, ambitne cele klimatyczne, zmieniające się otoczenie legislacyjne, sposoby zawracania surowca do obiegu i wizerunek branży tworzyw sztucznych – to tylko niektóre z zagadnień, jakie 19 września 2023 r. w Warszawie poruszą uczestnicy Plastics Industry Meeting 2023.
Plastics Industry Meeting to doroczna konferencja branżowa organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację PlasticsEurope Polska. W szerokim gronie przedstawicieli całego łańcucha wartości tworzyw sztucznych po raz szesnasty poruszone zostaną najważniejsze aktualne zagadnienia dotyczące branży. – Coroczne spotkania to niezastąpiona okazja do tego, aby branża się od siebie uczyła, wzajemnie napędzała się do rozwoju i skutecznie dostosowywała do aktualnych wyzwań. W obecnej sytuacji gospodarczej współpraca i spójne działania są konieczne bardziej niż kiedykolwiek dotąd, dlatego liczymy na zaangażowany udział liderów całej polskiej branży tworzywowej – mówi Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.
W tym roku eksperci z branży będą dyskutować pod hasłem przewodnim „Tworzywa sztuczne – drogi rozwoju w zrównoważonej gospodarce”. – Kierunek obrany przez Europę jest jasny i prowadzi do osiągnięcia cyrkularności i zeroemisyjności. Branża tworzyw sztucznych, by sprostać stawianym wyzwaniom, wypracowuje innowacyjne rozwiązania i przyspiesza transformację. O tym, jak to robimy, i czego potrzebujemy, by nie stracić konkurencyjności europejskiego przemysłu, będziemy rozmawiać podczas najnowszej edycji Plastics Industry Meeting – mówi Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska.
Doroczne wydarzenie to okazja do wymiany cennych doświadczeń oraz zdobycia aktualnej wiedzy opatrzonej komentarzami wiodących ekspertów z branży. O stanie polskiej gospodarki i jej najbliższych perspektywach opowie Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Sytuację przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce i Europie przedstawią Tadeusz Nowicki, Prezes Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Umberto Credali, Prezes Fundacji PlasticsEurope Polska. W dwóch debatach prelegenci będą dyskutować o rozwoju branży w świetle globalnych wyzwań, a także o sposobach optymalnego wykorzystania tworzyw w GOZ. Pełny program dostępny jest na stronie: https://plasticseurope.org/pl/events/plastics-industry-meeting-2023/.
Rejestracja na wydarzenie oraz informacja o opłatach konferencyjnych pod adresami: connect.pl@plasticseurope.org oraz office@tworzywa.org.pl.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.