Kierunek PropTech – SEGRO wspiera transformację cyfrową
Wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych – firma SEGRO, dołączyła do grona członków-założycieli organizacji Proptech Foundation, zrzeszającej największe firmy z rynku nieruchomości, które są zaangażowane w digitalizację nieruchomości komercyjnych.
SEGRO, które od lat analizuje trendy rynkowe i wdraża na terenie swoich parków logistycznych w całej Polsce innowacyjne rozwiązania technologiczne, postanowiło jeszcze aktywniej wspierać transformację cyfrową i rozwój branży nieruchomości. Dołączając do Proptech Foundation jako członek-założyciel, deweloper będzie uczestniczył w inicjatywach organizacji, takich jak PropTech Sandbox, dotyczącej prototypowania i szybkiego testowania nowych technologii i rozwiązań, PropTech HUB, tj. uruchomionym we współpracy z Cambridge Innovation Center największym kampusie innowacji w Europie czy też CRE Transformation Academy – unikalnym w skali światowej praktycznym programie edukacyjnym.
– Możliwość przystąpienia do Proptech Foundation w roli członka-założyciela to dla nas ogromne wyróżnienie. Od lat uważnie obserwujemy proces przeobrażeń technologicznych, które dokonują się na rynku nieruchomości komercyjnych, a także aktywnie w nim uczestniczymy, wdrażając rozwiązania PropTech na terenie naszych parków. Wierzymy, że będąc w organizacji, zdziałamy wiele na rzecz innowacji w naszej branży – podkreśla Magdalena Szulc, Managing Director SEGRO na Europę Centralną.
– Sektor magazynowy w Polsce przechodzi prawdziwą rewolucję. W ciągu ostatniego roku stał się najbardziej atrakcyjnym i poszukiwanym aktywem nieruchomościowym. Podobną zmianę obserwujemy w popycie na nowe technologie i innowacje. Magazyny stają się coraz bardziej zaawansowane cyfrowo i ten trend będzie jeszcze mocniejszy w 2021 roku. Cieszymy się, że wspólnie z SEGRO, jednym z liderów tej branży w Polsce i Europie, będziemy mogli prowadzić inicjatywy wspierające dalszy wzrost nie tylko biznesu magazynowego, ale również pomagać w rozwoju młodym polskim firmom technologicznym, startupom oraz całemu ekosystemowi PropTech w Polsce - mówi Bartosz Dobrowolski, Co-Founder Proptech Foundation.
SEGRO doskonale wie, że inteligentne magazyny to przyszłość rynku logistycznego. Firma od kilku lat wdraża w swoich parkach logistycznych rozwiązania PropTech, takie jak chociażby system kontroli dostępu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne czy system monitorowania mediów w chmurze. Jako że pojazdy elektryczne uważane są za przyszłość motoryzacji, na terenie parków SEGRO montowane są również ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd.
Poza praktycznymi wdrożeniami nowoczesnych technologii w parkach, deweloper inwestuje także w analizę rynku w tym zakresie. Pod koniec 2019 r. SEGRO zrealizowało raport „PropTech na rynku magazynowym”. Wśród kluczowych wniosków, jakie płyną z raportu, jest m.in. fakt, iż trzy czwarte polskich przedsiębiorców korzysta z tego typu rozwiązań, a blisko 90 proc. dostrzega bezpośrednie korzyści z zastosowania ich w swoich firmach. Do najważniejszych zaliczają oni korzyści ekonomiczne, związane z optymalizacją kosztów (60%) oraz ekologiczne (46%).
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.