Komunikaty PR

KOBIETY I ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ ANIMACJI. ANIMARKT STOP MOTION FORUM OGŁASZA

2023-09-27  |  13:00
Biuro prasowe

KOBIETY I ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ ANIMACJI.

ANIMARKT STOP MOTION FORUM OGŁASZA PROGRAM

Pytania o przyszłość animacji i branżowe równouprawnienie, poszukiwania ekologicznych rozwiązań i dyskusja o systemie edukacji branżowej tegoroczna edycja ANIMARKT Stop Motion Forum stawia na debatę o wyzwaniach dla przemysłu animacji na świecie. Nie zabraknie też stałych programowych elementów, jak spotkania biznesowe, warsztaty, masterclassy czy pitchingowe zmagania twórców z 14 krajów. Znamy szczegółowy program październikowego wydarzenia.

ANIMARKT Stop Motion Forum 2023 rozpocznie się 4 października i potrwa pięć dni. Jest to jedyne branżowe wydarzenie na świecie, które integruje środowisko filmu poklatkowego. To właśnie na łódzkim forum nawiązują się biznesowe relacje, międzynarodowe kooperacje, a młodzi twórcy mają niecodzienną okazję zaprezentowania własnych projektów przed swoimi mistrzami. To tu swój początek mają filmy doceniane przez krytyków i publiczność.

– W tym roku poza stałymi punktami programu, będziemy rozmawiać o przyszłości branży animacji. Wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami forum zastanowimy się, co należy zmienić, żeby przemysł był bardziej przyjazny pracownikom. Stworzyliśmy też grupę specjalistów z całego świata, która będzie szukać nowatorskich rozwiązań zmniejszających negatywny wpływ na środowisko. Wszystko po to, by stale zwiększać nasze możliwości – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, dyrektorka ANIMARKT Stop Motion Forum.

Kwestia równego traktowania i rodzicielstwa pojawi się podczas panelu dyskusyjnego o zmianach, jakie powinny zostać wprowadzone, żeby branża była bardziej przyjazna pracownikom. Wśród rozmówców znajdą się scenarzystka Rita Domonoyi, reżyserka Joanna Kożuch i scenografka Susanna Jerger. Tegoroczną nowością będzie program mentoringowy dla młodych producentek i kierowniczek produkcji, przeznaczony dla uczestniczek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Pięć kobiet pozna zagadnienia związane z organizacją i zarządzaniem produkcją filmową, finansowaniem produkcji filmowej, promocją i dystrybucją filmu oraz zrównoważoną produkcją filmową. Wśród prowadzących znajdą się specjalistki doskonale znane w branży: producentka wykonawcza Katarzyna Gromadzka, producentka kreatywna Maria Motovska, producentka Annemie Degryse, producentka Kamila Dohnalova i specjalistka od zielonej produkcji Birgit Heidsiek.

Powołana przez MOMAKIN „zielona grupa”, składająca się z osób zajmujących się budową lalek czy elementów scenografii, spotka się przy okrągłym stole by omówić i wypróbować nowe rozwiązania materiałowe, jak np. materiał z sosny. W spotkaniach wezmą udział cenione w branży osoby, jak lalkarka Sonia Iglesias Rey, reżyserka Debora Mendes, kierowniczka artystyczna Francesca Maxwell, reżyserka Ru Kuwahata. Temat green filmingu to także panel dyskusyjny poświęcony przygotowanemu przez MOMAKIN green guide, który zbiera zalecenia dotyczące zielonej produkcji. W panelu wezmą udział Birgit Heidsiek, Kike Ortega, Margarita Miel Paredes, czy Sonia Iglesias.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że branża animacji oddziałuje na środowisko. Chcąc temu zapobiec, sprawdzamy alternatywne rozwiązania dla dotychczasowych działań. Szukamy materiałów, która mogą zastąpić obecne, a jednocześnie będą neutralne dla otoczenia. Bardzo się cieszymy, że do pracy nad zielonym podręcznikiem i okrągłego stołu udało nam się zaprosić osoby, które w swojej zawodowej codzienności szukają nowatorskich, ekologicznych rozwiązań - mówi Paulina Zacharek, współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum.

Równie ciekawie zapowiada się konferencja poświęcona edukacji branżowej, podczas której uczestnicy skonfrontują ze sobą różne sposoby kształcenia w zakresie animacji w Polsce i na świecie.

Jak zwykle w programie nie zabraknie intensywnych, kilkudniowych warsztatów. Pierwszy poświęcony animacji postaci poprowadzi Kim Keukeleire, która współpracowała z Wesem Andersonem przy jego filmie „Fantastyczny Pan Lis”. Była też starszym animatorem przy „Guillermo Del Torro: Pinokio”. Drugi, o roli producenta liniowego w produkcji animacji poklatkowej, poprowadzi Angela Poschet – wielokrotnie nagradzana producentka liniowa i konsultantka, znana z „Wyspy Psów” Wesa Andersona i nominowanej do Oscara „Frankenweenie” Tima Burtona.

Równie ciekawie zapowiada się seria masteclassów. Ru Kuwahata – reżyserka i współtwórczyni nominowanego do Oscara filmu “Negative Space” – opowie o pracy nad swoim najnowszym filmem, a jednocześnie pierwszym pełnometrażowym projektem, w którym łączy technikę stop motion z cyfrową. Piotr Matysiak, doświadczony operator filmowy, wyjaśni jaki artystyczny potencjał tkwi w stereoskopii. A Miel-Margarita Paredes, twórczyni lalek, specjalizująca się w budowaniu konstrukcji animacyjnych, opowie o sztuce tworzenia lalek.

Szansą zaprezentowania osiągnięć będą Career Days, czyli krótkie 15-minutowe spotkania z przedstawicielami pięciu studiów i znalezienia pracy przy projektach stop motion. Rozmowy z wybranymi twórcami przeprowadzą przedstawiciele uznanych studiów: holenderskiego 5 A.M. Studios, szwedzkiego Apparat AP, amerykańskiej LAIKA, hiszpańskiego Pangur Animation czy brytyjskiego Passion Picture.

Niezmiennie najważniejszym punktem programu, na który wszyscy czekają, jest sekcja konkursowa forum. W pitchingowych zmaganiach weźmie udział 20 projektów: z Niemiec, Francji, Brazylii czy Meksyku, których twórcy powalczą o nagrody przybliżające do realizacji swojego filmu. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczne projekty są bardzo ciekawe i różnorodne, a wybór tych najlepszych będzie wyjątkowo trudny.

Szczegółowy program siódmej edycji wydarzenia można znaleźć na stronie wydarzenia: www.animarkt.pl. Udział w najnowszej edycji wynosi 45 euro oraz 30 euro dla studentów.

ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się między 4 a 8 października w Łodzi.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

___

Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Automatyzacja magazynu w branży automotive – case study Biuro prasowe
2024-04-30 | 14:05

Automatyzacja magazynu w branży automotive – case study

Produkujący oświetlenie, elektronikę i komponenty dla branży automotive zakład ZKW Krušovce uruchomił jeden z pierwszych na Słowacji w pełni zautomatyzowanych obiektów
Przemysł Od Kolonii po Kalkutę. Maszyny PROMOTECH na światowych targach
2024-04-30 | 13:00

Od Kolonii po Kalkutę. Maszyny PROMOTECH na światowych targach

Były niemieckie Eisenwarenmesse, targi w Chorwacji i wystawy w Indiach. Kolejne już w maju - Metal Show & TIB w Rumunii i targi w Szwecji. Dobra koniunktura na rynku globalnym wpływa na
Przemysł Zarządzanie prawami użytkowników w ważeniu laboratoryjnym
2024-04-29 | 17:45

Zarządzanie prawami użytkowników w ważeniu laboratoryjnym

W świecie badań naukowych i eksperymentów najbardziej liczy się precyzja. W branżach podlegających ścisłym regulacjom prawnym, takich jak farmaceutyka, przetwórstwo żywności i pakowanie, równie ważne jest bezpieczeństwo.   Ważenie laboratoryjne, podstawowy proces w różnych dyscyplinach naukowych, wymaga niezawodnego sprzętu, który umożliwi spójne i bezbłędne pomiary. OHAUS oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych wag, w tym wagi Pioneer™, Adventurer™ i Explorer™, zaprojektowanych z myślą o różnorodnych potrzebach nowoczesnych laboratoriów. Oprócz wyjątkowych możliwości ważenia wagi te mają również zaawansowane funkcje zarządzania prawami użytkowników, które optymalizują wydajność i zwiększają bezpieczeństwo.   Znaczenie zarządzania prawami użytkowników w ważeniu laboratoryjnym   Laboratoryjne urządzenia wagowe są często obsługiwane przez wielu użytkowników o różnym poziomie wiedzy i różnych wymaganiach w zakresie dostępu. Prawidłowe zarządzanie prawami użytkowników ma kluczowe znaczenie dla zachowania integralności danych i zgodności z przepisami, a także sprzyja współpracy i produktywności w środowisku pracy.  Laboratory Balances   Zaawansowane zarządzanie prawami użytkowników w ważeniu laboratoryjnym daje kilka ważnych korzyści, w tym kontrolę dostępu, odpowiedzialność za dane, zgodność z przepisami i prostsze szkolenia.   Kontrola dostępu: Zarządzanie prawami użytkowników umożliwia administratorom zdefiniowanie określonych ról i uprawnień dla każdego użytkownika. Dzięki temu tylko upoważnieni pracownicy mogą wykonywać określone czynności, zapobiegając nieautoryzowanym modyfikacjom i manipulacjom danymi. Odpowiedzialność za dane: Dzięki zarządzaniu prawami użytkowników każda czynność wykonywana na wadze jest przypisywana do określonego użytkownika. W przypadku rozbieżności lub błędów łatwiej jest zidentyfikować osobę odpowiedzialną i niezwłocznie rozwiązać problem. Zgodność z przepisami: Branże, takie jak farmaceutyki i przetwórstwo spożywcze, mają surowe wymagania regulacyjne, które wymagają przestrzegania rygorystycznych norm. Systemy zarządzania prawami użytkowników tworzą rejestr, który zapewnia szczegółowy zapis wszystkich działań podjętych na wadze, co ułatwia zachowanie zgodności z przepisami i prowadzenie audytów. Prostsze szkolenia: Personel laboratoryjny może mieć różny poziom doświadczenia. Zarządzanie prawami użytkowników upraszcza proces szkolenia, dzięki czemu nowym użytkownikom można przydzielić ograniczony dostęp, dopóki nie zapoznają się z urządzeniami i procedurami.   Seria OHAUS Pioneer   Wagi analityczne i precyzyjne OHAUS Pioneer są znane z niezawodności i wydajności. Te przystępne cenowo modele zaspokajają podstawowe potrzeby w zakresie ważenia laboratoryjnego: od instytucji edukacyjnych po przemysłowe ośrodki badawcze. Wagi Pioneer mają wytrzymałą konstrukcję umożliwiającą wszechstronne i długotrwałe użytkowanie: dolna część obudowy jest wykonana z metalowego odlewu a szalka ze stali nierdzewnej. Intuicyjne wagi Pioneer są wyposażone w czytelny wyświetlacz z drugą linią na dodatkowe informacje lub wskazówki, pasek do usuwania ładunków elektrostatycznych oraz złącze USB. Seria Pioneer zapewnia podstawowe bezpieczeństwo użytkownika dzięki danym wynikowym zgodnym z GLP/GMP oraz ochronie identyfikatorem użytkownika i hasłem.   Seria OHAUS Adventurer   Wagi analityczne i precyzyjne OHAUS Adventurer zostały zaprojektowane z myślą o zaawansowanej funkcjonalności i wszechstronności. Wyposażone w najnowszą technologię ważenia zapewniają dokładne wyniki w złożonych zadaniach ważenia. Wagi z serii Adventurer są wyposażone w duży kolorowy wyświetlacz dotykowy, który ułatwia obsługę i wizualizację danych. W zakresie bezpieczeństwa i identyfikowalności wagi z serii Adventurer idą o krok dalej i oferują pełną funkcjonalność zarządzania prawami użytkowników, w tym kontrolę kont użytkowników przez administratora i przypisywanie określonych ról, a także podpis elektroniczny. Funkcja 3-poziomowego zarządzania prawami użytkowników umożliwia wstępne ustawienie dostępu w oprogramowaniu dla jednego administratora, dwóch przełożonych i 10 użytkowników. Wagi Adventurer obsługują chronione hasłem konta użytkowników, zapobiegając nieupoważnionemu dostępowi do wrażliwych danych.   Seria OHAUS Explorer   Wagi analityczne Explorer i wagi precyzyjne Explorer stanowią szczytowe rozwiązanie laboratoryjne OHAUS, łącząc najnowocześniejszą technologię z niezrównaną precyzją. Dzięki zaawansowanym opcjom automatycznej kalibracji i osłony przeciwwiatrowej wagi Explorer idealnie nadają się do trudnych zastosowań wymagających najwyższej dokładności. System zarządzania prawami użytkowników w wagach Explorer został zaprojektowany z myślą o spełnieniu surowych wymagań branż podlegających regulacjom prawnym. Oferuje on zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak wielopoziomowa kontrola dostępu, podpisy elektroniczne i ochrona hasłem. Wbudowany moduł menedżera użytkowników umożliwia administratorom bezproblemowe dodawanie, modyfikowanie lub dezaktywowanie profili użytkowników w zależności od potrzeb, usprawniając przebieg pracy i zapewniając integralność danych. System zarządzania prawami użytkowników w wagach Explorer umożliwia administratorowi systemu utworzenie do 110 użytkowników i przypisanie ich do 1 z 4 wstępnie utworzonych grup o różnych prawach dostępu. To zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na używanie wag Explorer w miejscach pracy wielu użytkowników, tak aby nieupoważnieni użytkownicy nie mogli zmieniać ustawień wagi. Wagi z serii Explorer są również wyposażone w SmarText™ firmy OHAUS, czyli graficzną platformę oprogramowania opartą na zastosowaniach, która zapewnia łatwy w obsłudze interfejs.   W dziedzinie ważenia laboratoryjnego zarządzanie prawami użytkowników ma zasadnicze znaczenie dla integralności danych, jakości współpracy i zgodności z przepisami. Wagi z serii OHAUS Pioneer, Adventurer i Explorer wyróżniają się nie tylko wyjątkową wydajnością ważenia, ale także zaawansowanymi funkcjami zarządzania prawami użytkowników.   Podsumowując te trzy linie produktów, wagi Pioneer są przeznaczone do ważenia podstawowego, wagi Adventurer nadają się wszystkich środowisk laboratoryjnych, a wagi Explorer są produktem klasy premium, oferującym kompleksowe zarządzanie prawami użytkowników i funkcję dziennika systemowego opracowaną specjalnie na warsztaty farmaceutyczne. Inwestycja w te innowacyjne urządzenia wagowe OHAUS to krok w kierunku zwiększenia wydajności i dokładności ważenia w laboratorium.      

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.