Lampy Lena Lighting w Centrum Dystrybucyjnym Decora w Kijewie
Odpowiednie oświetlenie hal magazynowych jest kluczowym elementem obsługi oraz logistyki. Pozwala na sprawne i bezpieczne odnajdowanie alejek oraz produktów, a także na swobodny podjazd aut transportowych. Jednak niezwykle ważnym aspektem pozostają koszty eksploatacyjne, związane z doświetlaniem ogromnych przestrzeni. Dlatego w hali Decora w Kijewie projektanci postawili na wysoce energooszczędne oświetlenie od Lena Lighting wewnątrz i wokół całej infrastruktury.
Niezmiernie istotną kwestią dla projektantów było sięgnięcie po produkty sprawdzone, trwałe, odporne na niekorzystne warunki, takie jak niskie i wysokie temperatury czy wysokie zapylenie. Jednak równie ważny był wybór oświetlenia, które zagwarantuje oszczędności energii. Dlatego też postawili na cenioną polską markę.
Hala magazynowa Decora w Kijewie została oświetlona lampami Lena Lighting. Producent ten dostarczył oświetlenie ogólne i awaryjne oraz zewnętrzne. Łącznie na terenie obiektu zamontowano około 1500 nowoczesnych, wysoce energooszczędnych lamp, które spełniają najwyższe normy jakościowe, środowiskowe oraz prawne. Zapewniają wysoki komfort pracy i bezpieczeństwo.
Jak dowodzą raporty Decory i Lena Lighting, instalacja innowacyjnych technologicznie lamp i systemu sterowania oświetleniem w magazynie w Kijewie, pozwoli na wygenerowanie oszczędności na poziomie aż 67% względem innych obiektów tego samego typu i o podobnej charakterystyce, wyposażonych w tradycyjne źródła światła. To niezwykły wynik, który przekłada się zarówno na koszty utrzymania obiektu, jak i na środowisko naturalne – właśnie o 67% zmniejszy się również ślad węglowy.
W Decorze w Kijewie hala oświetlana jest głównie przez lampy przemysłowe Tytan LED PRO. Ich odporność na niekorzystne działanie pyłów oraz wilgoci, przekłada się na dużą bezawaryjność i długą żywotność. Wysoce energooszczędne moduły LED oraz wbudowane czujniki ruchu generują ogromne oszczędności. Lampa Tytan LED posiada wiele usprawnień ułatwiających i przyspieszających montaż, takich jak system zwieszania klosza, okablowanie przelotowe, a także wytrzymałe klipsy ze stali nierdzewnej (INOX). Jej korpus i klosz są odporne na promieniowanie UV. Te elementy lampy produkowane są w 80 – 100% z komponentów pochodzących z recyklingu, a po wielu latach pracy (ich trwałość wynosi do 196 000 h) i demontażu, materiały te po raz kolejny zostają poddane recyklingowi.
Wewnątrz hali Decora znalazły się również lampy RQ 160 LED P, SQ600 LED i SQ 300 LED. Wokół budynku, przy podjazdach oraz na parkingu zamontowano naświetlacze Quest 2 Led oraz oprawy uliczne Astra LED.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.