Mariusz Grelewicz będzie rozwijał Amiblu w Wielkiej Brytanii
Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które spowodowało zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz znaczny spadek sprzedaży rur w technologii GRP, dziś rynek budowlany na Wyspach Brytyjskich ponownie rośnie w siłę. Grupa Amiblu, świadoma tych wyzwań, dokonuje zmian w swojej strukturze. Mariusz Grelewicz, dotychczasowy Prezes Amiblu Poland, do końca marca 2023 będzie przekazywał swoje obowiązki, a następnie skupi się na rozwoju struktur i zwiększeniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii.
Region ten jest ważnym dla Amiblu rynkiem w kontekście celów, jaki obrał brytyjski sektor gospodarki wodnej, a mianowicie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz pełną dekarbonizacja kraju do 2030 roku. Potrzeby te są zgodne z filozofią organizacji, która w ramach Green Amiblu stawia na rozwiązania realizujące zielony ład.
Mariusz Grelewicz jest doświadczonym managerem, z ponad 25-letnim stażem. W Amiblu Poland był odpowiedzialny w szczególności za dokończenie procesu fuzji dwóch spółek, optymalizację procesów, zarządzanie podległym zespołem i szereg działań zmierzających do ustabilizowania pozycji firmy na rynku i podniesienia jej konkurencyjności.
Ekspert ds. zmian, Mariusz Grelewicz, wykonał znakomitą pracę jako Dyrektor Zarządzający w ciągu ostatnich dwóch lat, dokończając proces integracji spółek oraz porządkując szereg procesów w organizacji – powiedział na spotkaniu w fabryce w Dąbrowie Górniczej Michael Ausserwinkler, Dyrektor Zarządzający Grupy Amiblu. Teraz Amiblu Poland jest gotowe do kolejnej fazy pod wodzą Tomasza Wojtczaka, który przejmuje stery po Mariuszu Grelewiczu w regionie Europy środkowo-wschodniej.
Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Wielka Brytania to szósta co do wielkości gospodarka świata i druga w Europie. Co więcej, dynamicznie rozwijający się rynek budowlany na Wyspach, którego wartość przekracza 175 mld funtów rocznie, i według wskaźników gospodarczych wykazuje tendencje wzrostową, ma zapotrzebowanie oraz potencjał na inwestycje, w których Amiblu pod kierownictwem Mariusza Grelewicza, zamierza brać czynny udział. Mając to na uwadze, w najbliższych tygodniach powstanie spółka handlowa Amiblu, która będzie obsługiwać rynki w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Amiblu produkuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Celem firmy jest rozwiązywanie światowych problemów związanych z wodą, kanalizacją i energią w sposób zorientowany na przyszłość.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.