Mariusz Grelewicz będzie rozwijał Amiblu w Wielkiej Brytanii
Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które spowodowało zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz znaczny spadek sprzedaży rur w technologii GRP, dziś rynek budowlany na Wyspach Brytyjskich ponownie rośnie w siłę. Grupa Amiblu, świadoma tych wyzwań, dokonuje zmian w swojej strukturze. Mariusz Grelewicz, dotychczasowy Prezes Amiblu Poland, do końca marca 2023 będzie przekazywał swoje obowiązki, a następnie skupi się na rozwoju struktur i zwiększeniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii.
Region ten jest ważnym dla Amiblu rynkiem w kontekście celów, jaki obrał brytyjski sektor gospodarki wodnej, a mianowicie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz pełną dekarbonizacja kraju do 2030 roku. Potrzeby te są zgodne z filozofią organizacji, która w ramach Green Amiblu stawia na rozwiązania realizujące zielony ład.
Mariusz Grelewicz jest doświadczonym managerem, z ponad 25-letnim stażem. W Amiblu Poland był odpowiedzialny w szczególności za dokończenie procesu fuzji dwóch spółek, optymalizację procesów, zarządzanie podległym zespołem i szereg działań zmierzających do ustabilizowania pozycji firmy na rynku i podniesienia jej konkurencyjności.
Ekspert ds. zmian, Mariusz Grelewicz, wykonał znakomitą pracę jako Dyrektor Zarządzający w ciągu ostatnich dwóch lat, dokończając proces integracji spółek oraz porządkując szereg procesów w organizacji – powiedział na spotkaniu w fabryce w Dąbrowie Górniczej Michael Ausserwinkler, Dyrektor Zarządzający Grupy Amiblu. Teraz Amiblu Poland jest gotowe do kolejnej fazy pod wodzą Tomasza Wojtczaka, który przejmuje stery po Mariuszu Grelewiczu w regionie Europy środkowo-wschodniej.
Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Wielka Brytania to szósta co do wielkości gospodarka świata i druga w Europie. Co więcej, dynamicznie rozwijający się rynek budowlany na Wyspach, którego wartość przekracza 175 mld funtów rocznie, i według wskaźników gospodarczych wykazuje tendencje wzrostową, ma zapotrzebowanie oraz potencjał na inwestycje, w których Amiblu pod kierownictwem Mariusza Grelewicza, zamierza brać czynny udział. Mając to na uwadze, w najbliższych tygodniach powstanie spółka handlowa Amiblu, która będzie obsługiwać rynki w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Amiblu produkuje i dostarcza światowej klasy rury i kształtki GRP o wyjątkowo długiej żywotności. Celem firmy jest rozwiązywanie światowych problemów związanych z wodą, kanalizacją i energią w sposób zorientowany na przyszłość.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.