Marolex z nową siedzibą. Inwestycję zrealizowało WPIP

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Nowa siedziba firmy Marolex jest zlokalizowana przy ul. Gdańskiej w Łomnej (gmina Czosnów, powiat nowodworski, województwo mazowieckie). Składa się z trzykondygnacyjnego budynku o powierzchni 4,6 tys. m kw., łączącego w sobie trzy funkcje: biurową, magazynową oraz produkcyjną. Za ogrzewanie obiektu odpowiadają pompy ciepła. Na dachu budynku powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy 49 kWp. W skład kompleksu wchodzi jeszcze magazyn zewnętrzny.
– Cieszymy się, że jako generalny wykonawca mogliśmy mieć swój udział w realizacji kolejnej inwestycji, której finałem jest powstanie tego nowoczesnego oraz zaprojektowanego z poszanowaniem dla środowiska naturalnego obiektu – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP. – Świadczy to o tym, że firma Marolex, lider w swojej branży, cały czas stawia sobie ambitne cele.
– Oddanie do użytku nowej siedziby jest kolejnym ważnym krokiem na drodze rozwoju naszego przedsiębiorstwa i potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku – dodaje Dariusz Olejnik, wiceprezes zarządu firmy Marolex. – Zależało nam na tym, żeby budynek był funkcjonalny, przyjazny dla pracowników oraz środowiska. Dzięki współpracy z firmą WPIP, wszystkie te cele zostały osiągnięte.
Na terenie nowej siedziby firmy Marolex znajduje się ponadto własne ujęcie wody (studnia głębinowa) oraz stacja jej uzdatniania. Pod budynkiem powstał zbiornik przeciwpożarowy. W ramach kontraktu, firma WPIP, pełniąca funkcję generalnego wykonawcy, odpowiadała także za realizację wewnętrznego układu drogowego, 51 miejsc parkingowych i zagospodarowania terenu. Kompleks jest przyjazny dla rowerzystów. Na zewnątrz powstały stojaki na jednoślady.
Budynek jest w trakcie certyfikacji Planet Friendly na poziomie Understanding. Stworzył ją poznański Ośrodek Badań i Rozwoju „Save The Planet”. To kompleksowy i wielokryterialny system certyfikacji budynków oraz przestrzeni nowopowstających oraz istniejących, oceniający je m.in. pod kątem energooszczędności, zrównoważonego rozwoju oraz well-being’u. Ośrodek Badań i Rozwoju „Save The Planet” przyznaje certyfikaty na czterech poziomach: Understanding, Respectful, Caring oraz Loving.
WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Marolex – producent opryskiwaczy akumulatorowych, ciśnieniowych, plecakowych oraz spryskiwaczy ręcznych, które są używane m.in. rolnictwie, sadownictwie, ogrodnictwie oraz przemyśle. Produkty firmy dostępne są w ponad 600 punktach sprzedaży na terenie całej Polski, ponadto są eksportowane do 56 krajów na całym świecie.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.