Komunikaty PR

MiR i Modula dostarczają w pełni autonomiczne rozwiązanie do prac magazynowych

2022-08-02  |  12:00
Biuro prasowe

Czołowy producent inteligentnych rozwiązań magazynowych, Modula, oraz Mobile Industrial Robots (MiR), opracowali w pełni zautomatyzowany system, który może przechowywać, kompletować i przemieszczać elementy w wyznaczonych strefach w magazynach, zakładach produkcyjnych lub centrach dystrybucyjnych – we współpracy z ludźmi lub samodzielnie.

 

Odense, Dania – lipiec 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR), lider rynku autonomicznych robotów mobilnych, i Modula, producent inteligentnych systemów magazynowania, zaprezentowali wspólne rozwiązanie do transportu materiałów w magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych.

 

System może być zautomatyzowany w pełni lub częściowo, a dostępne konfiguracje obejmują:

  • Półautomatyczne kompletowanie pojedynczych elementów, które operator samodzielnie wybiera z magazynu Modula i umieszcza na robocie mobilnym MiR, który autonomicznie transportuje je do wyznaczonych miejsc, takich jak centra dystrybucyjne.
  • Półautomatyczne kompletowanie z pomocą wózków umożliwiające operatorowi wybór wielu elementów i umieszczenie ich na stacji kompletowania. Po zakończeniu tej czynności robot MiR podpina się do stacji i przewozi ją w miejsce docelowe.
  • W pełni zautomatyzowane kompletowanie pojedynczych elementów z użyciem robotów MiR wyposażonych w ramię robotyczne, które pobiera elementy z magazynu Modula. Następnie robot mobilny transportuje je łatwo i bezpiecznie do kolejnej stacji kompletowania lub centrum dystrybucyjnego.
  • W pełni zautomatyzowaną obsługę pojemników z użyciem robotów MiR wyposażonych w dostosowany do potrzeb firmy moduł górny. Jest on w stanie podnosić, wybierać i umieszczać skrzynki bądź kosze bezpośrednio na półkach VLM bez udziału człowieka.
  • W pełni zautomatyzowaną paletyzację z robotami MiR, wyposażonymi specjalnie do pobierania dużych i ciężkich elementów z przeznaczonego do tego zadania modelu Vertical Lift Module (VLM) firmy Modula.

 

Rozwiązanie poprawia produktywność oraz usprawnia intralogistykę – pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu i przestrzeni. Według prezesa firmy Modula, Massimiliano Gigliego, bezpieczeństwo w miejscu pracy i satysfakcja pracowników to również podstawowe korzyści wynikające ze wspólnego rozwiązania Modula i MiR.

 

„System przejmuje powtarzalne, obciążające fizycznie, niebezpieczne zadania i w ten sposób znacząco poprawia warunki pracy w magazynach, fabrykach i centrach dystrybucji. W obliczu niedoboru siły roboczej, firmy, które chcą zautomatyzować magazynowanie, kompletowanie i transport materiałów, mogą zyskać więcej niż tylko większą wydajność, oferując swoim pracownikom bardziej wartościowe obowiązki i bezpieczniejsze środowisko pracy” – mówi Massimiliano Gigli.

 

Zaprojektowany z myślą o modułowym oraz szybkim wdrożeniu, system Modula i MiR jest przystosowany do magazynów i centrów dystrybucyjnych o niemal dowolnym rozmiarze i układzie. Ułatwia stopniową automatyzację, pozwalając firmom na przekształcanie procesów w ich własnym tempie.

 

System może wygenerować zwrot z inwestycji (ROI) już w czasie 6 do 18 miesięcy od instalacji.

 

O Modula:

Z ponad 30-letnim doświadczeniem, Modula jest wiodącym producentem zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych zaprojektowanych do optymalizacji przestrzeni i usprawnienia procesów kompletowania oraz magazynowania w każdym sektorze przemysłowym lub środowisku.

Więcej informacji na www.modula.us

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) opracowuje i produkuje najbardziej zaawansowaną w branży linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich przedsiębiorstw i dużych międzynarodowych firm, centrów logistycznych oraz szpitali na całym świecie. Jako lider na rynku, MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR szybko się rozwija, a przychody rosną znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.

 

Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl,

+48 882 502 401

Kontakt z firmą: Marina Balanovic, Mobile Industrial Robots, mab@mir-robots.com; +45 60 24 18 88

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.