MiR i Modula dostarczają w pełni autonomiczne rozwiązanie do prac magazynowych
Czołowy producent inteligentnych rozwiązań magazynowych, Modula, oraz Mobile Industrial Robots (MiR), opracowali w pełni zautomatyzowany system, który może przechowywać, kompletować i przemieszczać elementy w wyznaczonych strefach w magazynach, zakładach produkcyjnych lub centrach dystrybucyjnych – we współpracy z ludźmi lub samodzielnie.
Odense, Dania – lipiec 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR), lider rynku autonomicznych robotów mobilnych, i Modula, producent inteligentnych systemów magazynowania, zaprezentowali wspólne rozwiązanie do transportu materiałów w magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych.
System może być zautomatyzowany w pełni lub częściowo, a dostępne konfiguracje obejmują:
- Półautomatyczne kompletowanie pojedynczych elementów, które operator samodzielnie wybiera z magazynu Modula i umieszcza na robocie mobilnym MiR, który autonomicznie transportuje je do wyznaczonych miejsc, takich jak centra dystrybucyjne.
- Półautomatyczne kompletowanie z pomocą wózków umożliwiające operatorowi wybór wielu elementów i umieszczenie ich na stacji kompletowania. Po zakończeniu tej czynności robot MiR podpina się do stacji i przewozi ją w miejsce docelowe.
- W pełni zautomatyzowane kompletowanie pojedynczych elementów z użyciem robotów MiR wyposażonych w ramię robotyczne, które pobiera elementy z magazynu Modula. Następnie robot mobilny transportuje je łatwo i bezpiecznie do kolejnej stacji kompletowania lub centrum dystrybucyjnego.
- W pełni zautomatyzowaną obsługę pojemników z użyciem robotów MiR wyposażonych w dostosowany do potrzeb firmy moduł górny. Jest on w stanie podnosić, wybierać i umieszczać skrzynki bądź kosze bezpośrednio na półkach VLM bez udziału człowieka.
- W pełni zautomatyzowaną paletyzację z robotami MiR, wyposażonymi specjalnie do pobierania dużych i ciężkich elementów z przeznaczonego do tego zadania modelu Vertical Lift Module (VLM) firmy Modula.
Rozwiązanie poprawia produktywność oraz usprawnia intralogistykę – pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu i przestrzeni. Według prezesa firmy Modula, Massimiliano Gigliego, bezpieczeństwo w miejscu pracy i satysfakcja pracowników to również podstawowe korzyści wynikające ze wspólnego rozwiązania Modula i MiR.
„System przejmuje powtarzalne, obciążające fizycznie, niebezpieczne zadania i w ten sposób znacząco poprawia warunki pracy w magazynach, fabrykach i centrach dystrybucji. W obliczu niedoboru siły roboczej, firmy, które chcą zautomatyzować magazynowanie, kompletowanie i transport materiałów, mogą zyskać więcej niż tylko większą wydajność, oferując swoim pracownikom bardziej wartościowe obowiązki i bezpieczniejsze środowisko pracy” – mówi Massimiliano Gigli.
Zaprojektowany z myślą o modułowym oraz szybkim wdrożeniu, system Modula i MiR jest przystosowany do magazynów i centrów dystrybucyjnych o niemal dowolnym rozmiarze i układzie. Ułatwia stopniową automatyzację, pozwalając firmom na przekształcanie procesów w ich własnym tempie.
System może wygenerować zwrot z inwestycji (ROI) już w czasie 6 do 18 miesięcy od instalacji.
O Modula:
Z ponad 30-letnim doświadczeniem, Modula jest wiodącym producentem zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych zaprojektowanych do optymalizacji przestrzeni i usprawnienia procesów kompletowania oraz magazynowania w każdym sektorze przemysłowym lub środowisku.
Więcej informacji na www.modula.us
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) opracowuje i produkuje najbardziej zaawansowaną w branży linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich przedsiębiorstw i dużych międzynarodowych firm, centrów logistycznych oraz szpitali na całym świecie. Jako lider na rynku, MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR szybko się rozwija, a przychody rosną znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl,
+48 882 502 401
Kontakt z firmą: Marina Balanovic, Mobile Industrial Robots, mab@mir-robots.com; +45 60 24 18 88
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.