MiR wprowadza na rynek autonomiczne roboty mobilne MiR600 i MiR1350
MiR600 i MiR1350, pierwsze na rynku AMR o stopniu ochrony IP52, są przeznaczone do transportu ciężkich materiałów w trudnych warunkach produkcyjnych i logistycznych
Odense, Dania — 12 sierpnia 2021 r. — Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), wprowadził do oferty swoje najmocniejsze roboty do transportu palet i innych ciężkich elementów w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach logistycznych. MiR600 i MiR1350 o udźwigu odpowiednio do 600 i 1350 kg są zaprojektowane do bezpiecznego i wydajnego realizowania zadań związanych z przenoszeniem materiałów w trudnych środowiskach przemysłowych.
„Klienci testujący AMR w swoich zakładach przekonali się, że chcą transportować cięższe ładunki, a udana inwestycja w duże floty do kluczowej produkcji wymaga jeszcze wyższego poziomu niezawodności, bezpieczeństwa i jakości” – mówi Søren E. Nielsen, prezes Mobile Industrial Robots. „Nowe, przemysłowe i wytrzymałe roboty MiR spełniają te wymagania, dzięki czemu można je łatwo zintegrować bezpośrednio z przepływami pracy w przedsiębiorstwach”.
Pierwsze AMR o stopniu ochrony IP52, które tolerują popularne wyzwania środowiskowe
Przemysłowe i chronione MiR600 i MiR1350 to pierwsze na rynku autonomiczne roboty mobilne o stopniu ochrony IP52 – ich komponenty są chronione i mogą tolerować kurz oraz krople wody.
„Ponieważ AMR w coraz większym stopniu są integrowane z kluczowymi procesami produkcyjnymi, przestoje nie wchodzą w grę” – mówi Nielsen. „Nasze nowe AMR klasy przemysłowej są skonstruowane z myślą o długiej żywotności i prostym serwisowaniu dzięki dostępności komponentów i kabli”.
Nowe AMR optymalizują całą logistykę – przychodzącą, produkcyjną i wychodzącą
Większe MiR600 i MiR1350 są przystosowane do autonomicznego transportu ciężkich ładunków, materiałów i towarów w:
- dokach załadunkowych
- strefach produkcyjnych i montażowych
- magazynach
- strefach dostawy materiałów
Podobnie jak w przypadku innych AMR MiR (MiR100, MiR200, MiR250, MiR500 i MiR1000), MiR600 i MiR1350 nawigują płynnie i bezpiecznie pomiędzy ludźmi i innymi środkami transportu w dynamicznym otoczeniu. Czujniki, kamery 3D i najnowsza technologia skanowania laserowego zapewniają widzenie 360 stopni dla precyzyjnego, bezpiecznego nawigowania i działania. Nowe AMR zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najnowsze standardy bezpieczeństwa, m.in. ISO 3691-4.
„Wiele firm wdraża obecnie nasze roboty mobilne jako alternatywę dla załogowych wózków widłowych, które mogą być drogie i niebezpieczne w obsłudze” – mówi Nielsen. „Usprawnienie transportu z robotami AMR umożliwia pracownikom wykonywanie bardziej wartościowych działań oraz wspieranie procesów produkcyjnych i jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na hali”.
Gotowe rozwiązania, które można skalować i dostosować
Rozwiązania logistyczne tworzone z myślą o przyszłości muszą bezproblemowo wpasowywać się w procesy operacyjne i w dużym stopniu dostosowywać się do nowych przepływów pracy i środowisk. AMR produkowane przez MiR są bardzo elastyczne i mogą być wdrażane z różnymi górnymi modułami do niestandardowych aplikacji.
Niektóre firmy szukają konfigurowalnych platform robotycznych, inne potrzebują gotowych rozwiązań, które można wykorzystać w wielu procesach lub w różnych obiektach. Aby ułatwić wdrożenie, MiR oferuje gamę górnych modułów podnośnikowych dla MiR600 i MiR1350. Górne moduły umożliwiają AMR odbieranie i odkładanie palet oraz wózków, zapewniając łatwą integrację i skalowalność w całym łańcuchu wartości.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów: Kontakt z firmą:
Zofia Bielska Denise Innocenti Guldbrandsen
zbielska@communication.pl din@mir-robots.com
Omega Communication Mobile Industrial Robots
+48 882 502 401, 22 854 16 34 +45 2030 7447
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.