MiR wprowadza na rynek autonomiczne roboty mobilne MiR600 i MiR1350
MiR600 i MiR1350, pierwsze na rynku AMR o stopniu ochrony IP52, są przeznaczone do transportu ciężkich materiałów w trudnych warunkach produkcyjnych i logistycznych
Odense, Dania — 12 sierpnia 2021 r. — Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), wprowadził do oferty swoje najmocniejsze roboty do transportu palet i innych ciężkich elementów w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach logistycznych. MiR600 i MiR1350 o udźwigu odpowiednio do 600 i 1350 kg są zaprojektowane do bezpiecznego i wydajnego realizowania zadań związanych z przenoszeniem materiałów w trudnych środowiskach przemysłowych.
„Klienci testujący AMR w swoich zakładach przekonali się, że chcą transportować cięższe ładunki, a udana inwestycja w duże floty do kluczowej produkcji wymaga jeszcze wyższego poziomu niezawodności, bezpieczeństwa i jakości” – mówi Søren E. Nielsen, prezes Mobile Industrial Robots. „Nowe, przemysłowe i wytrzymałe roboty MiR spełniają te wymagania, dzięki czemu można je łatwo zintegrować bezpośrednio z przepływami pracy w przedsiębiorstwach”.
Pierwsze AMR o stopniu ochrony IP52, które tolerują popularne wyzwania środowiskowe
Przemysłowe i chronione MiR600 i MiR1350 to pierwsze na rynku autonomiczne roboty mobilne o stopniu ochrony IP52 – ich komponenty są chronione i mogą tolerować kurz oraz krople wody.
„Ponieważ AMR w coraz większym stopniu są integrowane z kluczowymi procesami produkcyjnymi, przestoje nie wchodzą w grę” – mówi Nielsen. „Nasze nowe AMR klasy przemysłowej są skonstruowane z myślą o długiej żywotności i prostym serwisowaniu dzięki dostępności komponentów i kabli”.
Nowe AMR optymalizują całą logistykę – przychodzącą, produkcyjną i wychodzącą
Większe MiR600 i MiR1350 są przystosowane do autonomicznego transportu ciężkich ładunków, materiałów i towarów w:
- dokach załadunkowych
- strefach produkcyjnych i montażowych
- magazynach
- strefach dostawy materiałów
Podobnie jak w przypadku innych AMR MiR (MiR100, MiR200, MiR250, MiR500 i MiR1000), MiR600 i MiR1350 nawigują płynnie i bezpiecznie pomiędzy ludźmi i innymi środkami transportu w dynamicznym otoczeniu. Czujniki, kamery 3D i najnowsza technologia skanowania laserowego zapewniają widzenie 360 stopni dla precyzyjnego, bezpiecznego nawigowania i działania. Nowe AMR zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najnowsze standardy bezpieczeństwa, m.in. ISO 3691-4.
„Wiele firm wdraża obecnie nasze roboty mobilne jako alternatywę dla załogowych wózków widłowych, które mogą być drogie i niebezpieczne w obsłudze” – mówi Nielsen. „Usprawnienie transportu z robotami AMR umożliwia pracownikom wykonywanie bardziej wartościowych działań oraz wspieranie procesów produkcyjnych i jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na hali”.
Gotowe rozwiązania, które można skalować i dostosować
Rozwiązania logistyczne tworzone z myślą o przyszłości muszą bezproblemowo wpasowywać się w procesy operacyjne i w dużym stopniu dostosowywać się do nowych przepływów pracy i środowisk. AMR produkowane przez MiR są bardzo elastyczne i mogą być wdrażane z różnymi górnymi modułami do niestandardowych aplikacji.
Niektóre firmy szukają konfigurowalnych platform robotycznych, inne potrzebują gotowych rozwiązań, które można wykorzystać w wielu procesach lub w różnych obiektach. Aby ułatwić wdrożenie, MiR oferuje gamę górnych modułów podnośnikowych dla MiR600 i MiR1350. Górne moduły umożliwiają AMR odbieranie i odkładanie palet oraz wózków, zapewniając łatwą integrację i skalowalność w całym łańcuchu wartości.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów: Kontakt z firmą:
Zofia Bielska Denise Innocenti Guldbrandsen
zbielska@communication.pl din@mir-robots.com
Omega Communication Mobile Industrial Robots
+48 882 502 401, 22 854 16 34 +45 2030 7447

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.