Mobile Industrial Robots wprowadza nowe oprogramowanie dla robotów AMR
Nowe oprogramowanie lidera światowego rynku AMR tworzy podstawy technologiczne umożliwiające szybsze wykonywanie misji transportowych, ściślejszą integrację z innymi systemami i większe bezpieczeństwo cybernetyczne.
Odense, Dania – czerwiec 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR) wprowadził na rynek nowe oprogramowanie, dzięki któremu autonomiczne roboty mobilne (AMR) są bardziej solidne i skalowalne. Nowy software pozwala na szybsze realizowanie misji i ściślejszą integrację z innymi systemami, a także zwiększa bezpieczeństwo cybernetyczne.
Na pierwszym etapie, nowe oprogramowanie, dostępne dla pojedynczych robotów oraz całych flot, skupia się na szybszym w obsłudze, bardziej intuicyjnym interfejsie użytkownika, który umożliwia klientom sprawniejsze realizowanie takich funkcji, jak:
- planowanie i przeplanowywanie omijania przeszkód na bieżąco przy zoptymalizowanej reakcji na otoczenie i ruch ze strony pracowników, innych robotów czy wózków widłowych
- sprawne nawigowanie w dużych obiektach i płynne przełączanie się między różnymi piętrami lub halami produkcyjnymi.
Możliwość sprawnego poruszania się przy jednoczesnym unikaniu zatorów ma decydujące znaczenie dla pracy robotów AMR, a powyższe funkcje zapewniają optymalną wydajność robotów MiR.
„Doświadczenia zdobyte na przestrzeni lat w pracy z setkami klientów wyraźnie pokazały, że kluczem do automatyzacji jest nie tylko oprogramowanie, ale także konkretne nowe funkcje zapewniające najlepsze całościowe doświadczenie” – mówi Søren E. Nielsen, prezes zarządu MiR. „Nowy system zapewnia solidne podstawy do optymalizacji zastosowań naszych robotów AMR obecnie i w przyszłości, w miarę dostosowywania się do dynamicznych środowisk i postępu technicznego. Poczynając od umożliwiania operatorom szybszego i płynniejszego planowania misji robotów, po podwyższenie poziomu cyberbezpieczeństwa i integracji z niezliczonymi występującymi w zakładach systemami, będziemy nadal zwiększać osiągi naszych robotów, aby utrzymywać wydajność fabryk i satysfakcję zarządów firm z osiąganych wyników”.
Łatwość obsługi i podwyższone cyberbezpieczeństwo w odpowiedzi na potrzeby klientów
Nowe oprogramowanie MiR ma całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika, który całościowo zwiększa łatwość jego obsługi. W interfejsie użytkownika dostępne są poziomy dla różnych użytkowników, a jego konfigurowanie można przeprowadzić na komputerze stacjonarnym, smartfonie czy tablecie, z których pracownicy mogą uzyskiwać dostęp do różnych kokpitów lub przywoływać roboty jednym kliknięciem.
„Chcemy dać firmom możliwość łatwego rozpoczynania automatyzacji” – powiedział prezes Nielsen. „Skonfigurowanie prostych zadań dla robota na naszym nowym interfejsie zajmuje niecałą godzinę. W przypadku bardziej złożonych zadań, które mogą wymagać użycia zaawansowanych funkcji i ustawień, pracownicy wciąż będą mogli sprawnie obsługiwać roboty poprzez interfejs. W połączeniu z wyższą wydajnością robotów, użytkownicy szybko odczują korzyści związane z niskim całkowitym kosztem posiadania naszych robotów AMR”.
Nowe oprogramowanie pokazuje zwiększone zaangażowanie firmy MiR w bezpieczeństwo cybernetyczne – poprzez wprowadzenie ulepszeń zabezpieczeń, zgodnie z normą IEC 62443 (bezpieczeństwo cybernetyczne systemów automatyki przemysłowej). Ulepszenia zabezpieczeń obejmują:
- podpisywanie kodu oprogramowania
- rozszerzone uwierzytelnianie robotów
- aktualizacje systemu operacyjnego robotów
O Mobile Industrial Robots
Mobile Industrial Robots (MiR) opracowuje i produkuje najbardziej zaawansowaną w branży linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich przedsiębiorstw i dużych międzynarodowych firm, centrów logistycznych oraz szpitali na całym świecie. Jako lider na rynku, MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR szybko się rozwija, a przychody rosną znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Kontakt z firmą: Marina Balanovic, Mobile Industrial Robots, mab@mir-robots.com; +45 60 24 18 88
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.