Nowe pompy WMFTG z obsługą PROFINET umożliwiają integrację dostarczania płynów
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Firma Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) rozszerza możliwości wykorzystania przemysłowej sieci Ethernet, wprowadzając obsługę sieci PROFINET w swoich pompach perystaltycznych z serii 530, 630 i 730. Dodatkowa opcja komunikacji zapewnia klientom szybki dostęp do dokładnych danych dotyczących wydajności i bezproblemową łączność w oparciu o nowoczesne systemy sterowania ze sterownikiem PLC oraz Internet rzeczy (IoT) zgodnie ze standardami EtherNet/IP™ i PROFINET®.
Postępująca cyfryzacja przemysłu wynika z potrzeby poprawy wydajności procesów, obniżenia kosztów operacyjnych oraz zminimalizowania przestojów. Dzięki szerokiej ofercie pomp procesowych marki Watson-Marlow z obsługą sieci PROFINET użytkownicy nie potrzebują już bram cyfrowych, adapterów ani drogich kart interfejsowych sterownika PLC. Zamiast tego wykorzystanie pompy jako bramy do pozyskiwania danych z czujników przekłada się na zmniejszenie kosztów oraz złożoności systemu.
Pompy oferują funkcje dozowania przez sieć, co oznacza możliwość tworzenia receptur dawkowania i dozowania podlegających obsłudze i regulacji zdalnie lub za pośrednictwem interfejsu HMI pompy. Zapewnia to dokładne i powtarzalne dozowanie oraz napełnianie z myślą o uzyskaniu optymalnej wydajności procesu.
Pompy są wyposażone w interfejs umożliwiający bezpośrednie podłączanie czujników ciśnienia i przepływu innych producentów. Szerokie opcje inteligentnej komunikacji oznaczają możliwość odczytywania za pośrednictwem pompy informacji pochodzących z sieci. Możliwe jest również ustanowienie lokalnych limitów związanych z obsługą. Jest to prosty i ekonomiczny sposób zabezpieczenia integralności procesów w oparciu o niezależne monitorowanie wydajności.
Pompy marki Watson-Marlow z serii 530, 630 i 730 z obsługą sieci przemysłowej Ethernet są w pełni kompatybilne z zaawansowanymi systemami sterowania rozproszonego oraz produktami najpopularniejszych producentów sterowników PLC, w tym Rockwell Automation, Emerson (Delta-V), Siemens i Beckhoff. Ponadto pompy obsługują wiele technologii czujników, m.in. takich producentów jak Krohne, Pendotech, Sonotec i Em-tec – pod kątem technologii biofarmaceutycznych jednorazowego użytku – czy Parker Hannifin i Balluff – na potrzeby przemysłu przetwórczego.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.