Nowe pompy WMFTG z obsługą PROFINET umożliwiają integrację dostarczania płynów
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Firma Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) rozszerza możliwości wykorzystania przemysłowej sieci Ethernet, wprowadzając obsługę sieci PROFINET w swoich pompach perystaltycznych z serii 530, 630 i 730. Dodatkowa opcja komunikacji zapewnia klientom szybki dostęp do dokładnych danych dotyczących wydajności i bezproblemową łączność w oparciu o nowoczesne systemy sterowania ze sterownikiem PLC oraz Internet rzeczy (IoT) zgodnie ze standardami EtherNet/IP™ i PROFINET®.
Postępująca cyfryzacja przemysłu wynika z potrzeby poprawy wydajności procesów, obniżenia kosztów operacyjnych oraz zminimalizowania przestojów. Dzięki szerokiej ofercie pomp procesowych marki Watson-Marlow z obsługą sieci PROFINET użytkownicy nie potrzebują już bram cyfrowych, adapterów ani drogich kart interfejsowych sterownika PLC. Zamiast tego wykorzystanie pompy jako bramy do pozyskiwania danych z czujników przekłada się na zmniejszenie kosztów oraz złożoności systemu.
Pompy oferują funkcje dozowania przez sieć, co oznacza możliwość tworzenia receptur dawkowania i dozowania podlegających obsłudze i regulacji zdalnie lub za pośrednictwem interfejsu HMI pompy. Zapewnia to dokładne i powtarzalne dozowanie oraz napełnianie z myślą o uzyskaniu optymalnej wydajności procesu.
Pompy są wyposażone w interfejs umożliwiający bezpośrednie podłączanie czujników ciśnienia i przepływu innych producentów. Szerokie opcje inteligentnej komunikacji oznaczają możliwość odczytywania za pośrednictwem pompy informacji pochodzących z sieci. Możliwe jest również ustanowienie lokalnych limitów związanych z obsługą. Jest to prosty i ekonomiczny sposób zabezpieczenia integralności procesów w oparciu o niezależne monitorowanie wydajności.
Pompy marki Watson-Marlow z serii 530, 630 i 730 z obsługą sieci przemysłowej Ethernet są w pełni kompatybilne z zaawansowanymi systemami sterowania rozproszonego oraz produktami najpopularniejszych producentów sterowników PLC, w tym Rockwell Automation, Emerson (Delta-V), Siemens i Beckhoff. Ponadto pompy obsługują wiele technologii czujników, m.in. takich producentów jak Krohne, Pendotech, Sonotec i Em-tec – pod kątem technologii biofarmaceutycznych jednorazowego użytku – czy Parker Hannifin i Balluff – na potrzeby przemysłu przetwórczego.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.