Nowy Area Sales Manager OnRobot w Polsce i krajach bałtyckich
Warszawa, 14.07.2021 - OnRobot powołał Wojciecha Kuchno na stanowisko Area Sales Managera w Polsce i krajach bałtyckich. Wojciech Kuchno będzie odpowiedzialny za rozwijanie sieci partnerskiej, współpracę z klientami i dalsze budowanie świadomości. Jego obowiązki obejmą także współpracę z innymi dostawcami w celu integracji produktów OnRobot z szeroką gamą rozwiązań robotycznych.
Aplikacje współpracujące – prosta i uniwersalna automatyzacja
„Firmy mają różne priorytety – zwiększanie produkcji, podnoszenie jakości, obniżanie kosztów czy spełnianie wymogów bezpieczeństwa, a nowoczesne rozwiązania robotyczne mogą w tym pomóc. W regionie, którym zarządzał będzie Wojciech Kuchno, największy potencjał wykorzystania aplikacji współpracujących widzimy w branży automotive, spożywczej, elektronicznej, farmaceutycznej i chemicznej oraz metalowej i maszynowej, ale możliwości są praktycznie nieograniczone. Elastyczność będąca rezultatem robotyzacji pozwala skalować działalność oraz uodpornić się na sytuację rynkową – firmy ze wszystkich segmentów dostrzegają te aspekty”– mówi Vikram Kumar, General Manager OnRobot w regionie EMEA.
Szybkie wdrożenie, elastyczność zastosowania, łatwe programowanie i przezbrojenie do nowego procesu – to kluczowe cechy rozwiązań OnRobot i aplikacji współpracujących – bezpiecznych, prostych w obsłudze zrobotyzowanych procesów realizowanych przez mniejsze roboty we współpracy z człowiekiem lub bez jego ingerencji.
„Mówimy o tak popularnych zastosowaniach jak pakowanie i paletyzacja, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, kontrola jakości, montaż czy wykańczanie powierzchni. Możliwość stosowania naszych narzędzi z większością dostępnych na rynku cobotów i lekkich robotów przemysłowych ułatwia wdrożenie, obniża koszty i przyspiesza proces automatyzacji” – mówi Wojciech Kuchno, Area Sales Manager OnRobot w Polsce i krajach bałtyckich.
Wojciech Kuchno dołączył do OnRobot 7 lipca 2021 roku. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechanika i Projektowanie Maszyn na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Od jedenastu lat zajmuje się automatyką przemysłową, ze szczególnym uwzględnieniem napędów i sterowania w dziedzinie robotyki – pracował na stanowiskach technicznych oraz sprzedażowych w firmach Parvalux oraz Ultra Robotics. Prywatnie interesuje się historią wojskowości, żużlem, piłką nożną oraz ligą NBA.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.