Nowy partner Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To duża firma budowlana
Spółka ALSTAL Grupa Budowlana została nowym Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Duża firma, pochodząca z Bydgoszczy, specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych na terenie całej Polski.
Grupa Budowlana ALSTAL dołączyła do grona Partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W tym wąskim i prestiżowym kręgu znajdują się firmy z różnych branż, takich jak: finanse, bankowość, HR, prawo i konsulting. Wiedza i bogate doświadczenie to cechy wyróżniające Partnerów ŁSSE.
Bycie Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to szansa na rozwój i poszerzenie horyzontów. To miejsce, w którym spotykają się cenione na rynku firmy, posiadające ekspercką wiedzę w swoich specjalizacjach. Dzięki cyklicznym spotkaniom, przedsiębiorcy mają szansę na zacieśnienie współpracy i wymianę cennych doświadczeń biznesowych.
ŁSSE wspiera lokalnych przedsiębiorców i inwestorów, tworząc idealne miejsce do rozwijania swojego biznesu i całej gospodarki. Wsparcie udzielają również Partnerzy Strefy, który na każdym kroku służą swoją fachową wiedzą.
- Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną ogromnie nas cieszy. To największa Strefa w Polsce i jedna z największych na świecie. Z dużym zaangażowaniem pragniemy wspierać nowych i obecnych inwestorów z naszego regionu. Jestem przekonany o tym, że wiedza i doświadczenie jakim dysponujemy przyczynią się do rozwoju lokalnego biznesu. Zauważamy olbrzymi potencjał inwestycyjny w tym regionie. Widać to po statystykach, nowych inwestorach i strategicznym podejściu, które realizuje ŁSSE. Liczymy na owocną współpracę, która przyniesie korzyści zrzeszonym firmom i przyczyni się do rozwoju całego regionu. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
Obecnie w Polsce istnieje czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych. Są to wyodrębnione administracyjnie obszary na terenie naszego kraju, w których prowadzenie działalności gospodarczej odbywa się na specjalnych, preferencyjnych warunkach. SSE charakteryzują się wysoko rozwiniętą infrastrukturą, dzięki czemu są one atrakcyjne zarówno dla polskich, jak i zagranicznych inwestorów.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku i uznawana jest za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie. Swoim obszarem obejmuje ona województwo łódzkie, część województwa mazowieckiego i wschodnią część województwa wielkopolskiego. Z dużą troską i odpowiedzialnością wspiera wszystkich zrzeszonych przedsiębiorców.
Strefa łódzka charakteryzuje się świetną lokalizacją, na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Na terenie Strefy znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze (Warszawa i Łódź) oraz rozbudowana sieć kolejowa cargo, w tym połączenie kolejowe Polska-Chiny (Łódź-Chengdu).
Strategiczna lokalizacja, ulgi podatkowe, fachowe doradztwo inwestycyjne oraz dostęp do wykształconej kadry sprawiły, że w ostatnich latach Łódzka SSE znalazła się w czołówce stref na świecie w rankingu przygotowanego przez Magazyn FDI (część grupy Financial Times). Na terenie Strefy wydano już ponad 320 zezwoleń na budowę, a zainwestowanych zostało około 15 miliardów złotych. Przełożyło się to na powstanie aż 37 tysięcy miejsc pracy.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.