Nowy partner Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To duża firma budowlana
Spółka ALSTAL Grupa Budowlana została nowym Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Duża firma, pochodząca z Bydgoszczy, specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych na terenie całej Polski.
Grupa Budowlana ALSTAL dołączyła do grona Partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W tym wąskim i prestiżowym kręgu znajdują się firmy z różnych branż, takich jak: finanse, bankowość, HR, prawo i konsulting. Wiedza i bogate doświadczenie to cechy wyróżniające Partnerów ŁSSE.
Bycie Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to szansa na rozwój i poszerzenie horyzontów. To miejsce, w którym spotykają się cenione na rynku firmy, posiadające ekspercką wiedzę w swoich specjalizacjach. Dzięki cyklicznym spotkaniom, przedsiębiorcy mają szansę na zacieśnienie współpracy i wymianę cennych doświadczeń biznesowych.
ŁSSE wspiera lokalnych przedsiębiorców i inwestorów, tworząc idealne miejsce do rozwijania swojego biznesu i całej gospodarki. Wsparcie udzielają również Partnerzy Strefy, który na każdym kroku służą swoją fachową wiedzą.
- Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną ogromnie nas cieszy. To największa Strefa w Polsce i jedna z największych na świecie. Z dużym zaangażowaniem pragniemy wspierać nowych i obecnych inwestorów z naszego regionu. Jestem przekonany o tym, że wiedza i doświadczenie jakim dysponujemy przyczynią się do rozwoju lokalnego biznesu. Zauważamy olbrzymi potencjał inwestycyjny w tym regionie. Widać to po statystykach, nowych inwestorach i strategicznym podejściu, które realizuje ŁSSE. Liczymy na owocną współpracę, która przyniesie korzyści zrzeszonym firmom i przyczyni się do rozwoju całego regionu. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
Obecnie w Polsce istnieje czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych. Są to wyodrębnione administracyjnie obszary na terenie naszego kraju, w których prowadzenie działalności gospodarczej odbywa się na specjalnych, preferencyjnych warunkach. SSE charakteryzują się wysoko rozwiniętą infrastrukturą, dzięki czemu są one atrakcyjne zarówno dla polskich, jak i zagranicznych inwestorów.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku i uznawana jest za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie. Swoim obszarem obejmuje ona województwo łódzkie, część województwa mazowieckiego i wschodnią część województwa wielkopolskiego. Z dużą troską i odpowiedzialnością wspiera wszystkich zrzeszonych przedsiębiorców.
Strefa łódzka charakteryzuje się świetną lokalizacją, na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Na terenie Strefy znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze (Warszawa i Łódź) oraz rozbudowana sieć kolejowa cargo, w tym połączenie kolejowe Polska-Chiny (Łódź-Chengdu).
Strategiczna lokalizacja, ulgi podatkowe, fachowe doradztwo inwestycyjne oraz dostęp do wykształconej kadry sprawiły, że w ostatnich latach Łódzka SSE znalazła się w czołówce stref na świecie w rankingu przygotowanego przez Magazyn FDI (część grupy Financial Times). Na terenie Strefy wydano już ponad 320 zezwoleń na budowę, a zainwestowanych zostało około 15 miliardów złotych. Przełożyło się to na powstanie aż 37 tysięcy miejsc pracy.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.