Komunikaty PR

Nowy partner Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To duża firma budowlana

2022-10-06  |  12:00
Biuro prasowe

Spółka ALSTAL Grupa Budowlana została nowym Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Duża firma, pochodząca z Bydgoszczy, specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych na terenie całej Polski.

 

Grupa Budowlana ALSTAL dołączyła do grona Partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W tym wąskim i prestiżowym kręgu znajdują się firmy z różnych branż, takich jak: finanse, bankowość, HR, prawo i konsulting. Wiedza i bogate doświadczenie to cechy wyróżniające Partnerów ŁSSE.

 

Bycie Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to szansa na rozwój i poszerzenie horyzontów. To miejsce, w którym spotykają się cenione na rynku firmy, posiadające ekspercką wiedzę w swoich specjalizacjach. Dzięki cyklicznym spotkaniom, przedsiębiorcy mają szansę na zacieśnienie współpracy i wymianę cennych doświadczeń biznesowych.

 

ŁSSE wspiera lokalnych przedsiębiorców i inwestorów, tworząc idealne miejsce do rozwijania swojego biznesu i całej gospodarki. Wsparcie udzielają również Partnerzy Strefy, który na każdym kroku służą swoją fachową wiedzą.

 

- Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną ogromnie nas cieszy. To największa Strefa w Polsce i jedna z największych na świecie. Z dużym zaangażowaniem pragniemy wspierać nowych i obecnych inwestorów z naszego regionu. Jestem przekonany o tym, że wiedza i doświadczenie jakim dysponujemy przyczynią się do rozwoju lokalnego biznesu. Zauważamy olbrzymi potencjał inwestycyjny w tym regionie. Widać to po statystykach, nowych inwestorach i strategicznym podejściu, które realizuje ŁSSE. Liczymy na owocną współpracę, która przyniesie korzyści zrzeszonym firmom i przyczyni się do rozwoju całego regionu. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Obecnie w Polsce istnieje czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych. Są to wyodrębnione administracyjnie obszary na terenie naszego kraju, w których prowadzenie działalności gospodarczej odbywa się na specjalnych, preferencyjnych warunkach. SSE charakteryzują się wysoko rozwiniętą infrastrukturą, dzięki czemu są one atrakcyjne zarówno dla polskich, jak i zagranicznych inwestorów.

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku i uznawana jest za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie. Swoim obszarem obejmuje ona województwo łódzkie, część województwa mazowieckiego i wschodnią część województwa wielkopolskiego. Z dużą troską i odpowiedzialnością wspiera wszystkich zrzeszonych przedsiębiorców.

 

Strefa łódzka charakteryzuje się świetną lokalizacją, na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Na terenie Strefy znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze (Warszawa i Łódź) oraz rozbudowana sieć kolejowa cargo, w tym połączenie kolejowe Polska-Chiny (Łódź-Chengdu).

 

Strategiczna lokalizacja, ulgi podatkowe, fachowe doradztwo inwestycyjne oraz dostęp do wykształconej kadry sprawiły, że w ostatnich latach Łódzka SSE znalazła się w czołówce stref na świecie w rankingu przygotowanego przez Magazyn FDI (część grupy Financial Times). Na terenie Strefy wydano już ponad 320 zezwoleń na budowę, a zainwestowanych zostało około 15 miliardów złotych. Przełożyło się to na powstanie aż 37 tysięcy miejsc pracy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.