Nowy partner Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To duża firma budowlana
Spółka ALSTAL Grupa Budowlana została nowym Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Duża firma, pochodząca z Bydgoszczy, specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych na terenie całej Polski.
Grupa Budowlana ALSTAL dołączyła do grona Partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W tym wąskim i prestiżowym kręgu znajdują się firmy z różnych branż, takich jak: finanse, bankowość, HR, prawo i konsulting. Wiedza i bogate doświadczenie to cechy wyróżniające Partnerów ŁSSE.
Bycie Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to szansa na rozwój i poszerzenie horyzontów. To miejsce, w którym spotykają się cenione na rynku firmy, posiadające ekspercką wiedzę w swoich specjalizacjach. Dzięki cyklicznym spotkaniom, przedsiębiorcy mają szansę na zacieśnienie współpracy i wymianę cennych doświadczeń biznesowych.
ŁSSE wspiera lokalnych przedsiębiorców i inwestorów, tworząc idealne miejsce do rozwijania swojego biznesu i całej gospodarki. Wsparcie udzielają również Partnerzy Strefy, który na każdym kroku służą swoją fachową wiedzą.
- Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną ogromnie nas cieszy. To największa Strefa w Polsce i jedna z największych na świecie. Z dużym zaangażowaniem pragniemy wspierać nowych i obecnych inwestorów z naszego regionu. Jestem przekonany o tym, że wiedza i doświadczenie jakim dysponujemy przyczynią się do rozwoju lokalnego biznesu. Zauważamy olbrzymi potencjał inwestycyjny w tym regionie. Widać to po statystykach, nowych inwestorach i strategicznym podejściu, które realizuje ŁSSE. Liczymy na owocną współpracę, która przyniesie korzyści zrzeszonym firmom i przyczyni się do rozwoju całego regionu. – powiedział Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału Łódź firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
Obecnie w Polsce istnieje czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych. Są to wyodrębnione administracyjnie obszary na terenie naszego kraju, w których prowadzenie działalności gospodarczej odbywa się na specjalnych, preferencyjnych warunkach. SSE charakteryzują się wysoko rozwiniętą infrastrukturą, dzięki czemu są one atrakcyjne zarówno dla polskich, jak i zagranicznych inwestorów.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku i uznawana jest za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie. Swoim obszarem obejmuje ona województwo łódzkie, część województwa mazowieckiego i wschodnią część województwa wielkopolskiego. Z dużą troską i odpowiedzialnością wspiera wszystkich zrzeszonych przedsiębiorców.
Strefa łódzka charakteryzuje się świetną lokalizacją, na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Na terenie Strefy znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze (Warszawa i Łódź) oraz rozbudowana sieć kolejowa cargo, w tym połączenie kolejowe Polska-Chiny (Łódź-Chengdu).
Strategiczna lokalizacja, ulgi podatkowe, fachowe doradztwo inwestycyjne oraz dostęp do wykształconej kadry sprawiły, że w ostatnich latach Łódzka SSE znalazła się w czołówce stref na świecie w rankingu przygotowanego przez Magazyn FDI (część grupy Financial Times). Na terenie Strefy wydano już ponad 320 zezwoleń na budowę, a zainwestowanych zostało około 15 miliardów złotych. Przełożyło się to na powstanie aż 37 tysięcy miejsc pracy.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.