Nowy prezes Universal Robots
ODENSE, Dania, 16 lutego 2021 – Teradyne, Inc. (NASDAQ:TER) ogłosiła dziś, że Kim Povlsen został powołany na stanowisko prezesa zarządu Universal Robots. Povlsen, Duńczyk, wnosi doświadczenie w obszarze globalnego zarządzania zarówno z perspektywy technologii, jak i biznesu i będzie prowadził Universal Robots w kolejnym etapie rozwoju i innowacji. Jego mianowanie podkreśla przywiązanie firmy Teradyne do duńskich korzeni Universal Robots i jej roli w rozwoju lokalnej społeczności robotyki. Kim obejmie nowe stanowisko w Universal Robots z dniem 1 marca 2021 roku.
„Jestem ogromnie zadowolony, że mogę przedstawić Kima Povlsena jako nowego prezesa zarządu Universal Robots” – powiedział Greg Smith, prezes zarządu Grupy Automatyki Przemysłowej firmy Teradyne, pełniący obowiązki prezesa zarządu Universal Robots. „Kim ma fantastyczne osiągnięcia jako dynamiczny manager z ogromnym zamiłowaniem do robotyki. Universal Robots, z Kimem na pokładzie, ma doskonałe możliwości wzmocnienia pozycji lidera światowego rynku robotyki współpracującej. Możemy przyśpieszyć rozwój opracowywania nowych zastosowań i wzrost rynku. Universal Robots była jedną z firm, które utworzyły podstawy zagłębia robotyki w Odense, a nasi globalni klienci darzą uznaniem innowacyjność i jakość wynikającą z duńskiego dziedzictwa. Cieszę się, że mamy duńskiego prezesa, który może dalej rozwijać nasze osiągnięcia i wspierać ciągły rozwój naszego hubu robotycznego i siedziby w Odense.”
Kim piastował stanowiska zarządcze w obszarze biznesu i technologii w Schneider Electric, światowej firmie zajmującej się zarządzaniem energią i automatyką. Ostatnio był jej wiceprezesem do spraw strategii i technologii, odpowiedzialnym za tworzenie i realizację strategii technologicznej tej wielomiliardowej organizacji. Kim mieszka w Aarhus w Danii, jest absolwentem Wydziału Informatyki i Projektowania Rozwiązań Zagnieżdżonych na Uniwersytecie Południowej Danii. Wśród absolwentów Uniwersytetu znajduje się wielu innowatorów i liderów biznesu z uznanego środowiska robotyki w Odense.
„Już od pewnego czasu z podziwem przyglądałem się Universal Robots” – powiedział Kim. „W moich oczach ta firma to uosobienie innowacyjności i potencjału, dlatego ogromnie mnie ucieszyło, gdy zaproponowano mi to stanowisko. Firma nie tylko była pionierem branży robotów współpracujących, utworzyła ekosystem partnerskich rozwiązań technologicznych i uruchomiła rozległą sieć dystrybutorów obsługujących klientów o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na automatykę przemysłową, ale także ma potencjał, by zasadniczo przekształcić obszar automatyki w skali całej gospodarki światowej. Nie mogę się doczekać momentu, gdy stanę się częścią zespołu pracowników Universal Robots, współpracy z nimi i nauki od nich.”
O Teradyne
Teradyne (NYSE:TER) dostarcza na rynek wysokiej jakości innowacje, takie jak inteligentne urządzenia, ratujace życie wyposażenie medyczne i systemy przechowywania danych. Zaawansowana aparatura testowa wykorzystywana do sprawdzania m.in. półprzewodników i urządzeń bezprzewodowych gwarantuje działanie produktów zgodnie z założeniami. Oferta w obszarze automatyki przemysłowej obejmuje roboty współpracujące oraz roboty mobilne, wspierające firmy produkcyjne każdej wielkości w zwiększaniu wydajności i obniżaniu kosztów. W roku 2020 firma Teradyne uzyskała przychód w wysokości 3,1 mld USD, aktualnie zatrudnia 5.500 pracowników na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.teradyne.com. Teradyne(R) to zastrzeżony znak towarowy firmy Teradyne, Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
O Grupie Automatyki Przemysłowej firmy Teradyne
Grupa Automatyki Przemysłowej firmy Teradyne została utworzona w 2020 roku i w jej skład wchodzą spółki Universal Robots, Mobile Industrial Robots (MiR) i AutoGuide. Spółki Grupy Automatyki Przemysłowej są liderami rynków, którzy zastosowaniami technologii robotyki współpracującej dokonują transformacji produkcji i przepływu materiałów.
O Universal Robots
Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy cobot, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.